משולחן המועצה האזורית גולן

האביב כבר כאן, הכול פורח למלוא העין, צאו לטייל. 
ראש המועצה למרות שנזהר נדבק בקורונה, אך שלומו טוב; 
תרגיל פתע; כנס קק”ל; תכנית מתאר לנווה אטי”ב; מפגש מהנדסים; יריד – רק ברישיון; הפרק היומי; “תצפיטבע”; 
מילה טובה לצביקה רונן ובפסח, המועצה יוצאת לחופשה


דבר ראש המועצה 
חיים רוקח

אביב, הכול פורח מסביב, הטבע מתעורר לאחר החורף ויחד אתו, גם אנחנו. לצד ההתעוררות, הזו גם הקורונה הרימה ראש והזכירה לנו כי עוד לא נאמרה המילה האחרונה. כך אצלי, באופן פרטי. שנתיים וחצי מתחילת התחלואה וגם תורי הגיע. ביום שני השבוע, התגליתי כחיובי לנגיף הקורונה. אני חש טוב, בסך הכול. סובל ממעט תסמינים ושומר על בידוד. נזהרתי ממש, עטיתי מסכה, התחסנתי והשתדלתי להימנע מריכוזי קהל. למה? כי המחלה עוד פה וחלקנו נמצאים באוכלוסיית סיכון. חשוב להתחסן, החיסונים זמינים וכך המחלה עוברת עם פחות תסמינים ובאופן קל יותר, גם למי שנמצא בסיכון. אז תמשיכו לשמור על עצמכם. שימו מסכה והיבדקו. יש מי שעבורו ההדבקה מסוכנת. לא תמיד נדע לזהות אותם, אך כקהילה אנו ערבים זה לזה. מאחל לכולנו הנאה מההכנות לחג, מהמשפחה והביחד. הגולן יפה ופורח, צאו לטייל. זכינו לחיות בחבל ארץ מופלא, תיהנו ממנו והנה מעט מהנעשה בגולן בשבוע החולף.

שומרים על כשירות החירום גם בשגרה

ביום א’ השבוע, קיימנו במועצה “הורדת תרחיש ייחוס”. הכוונה היא למפגש למידה והתנסות, אליו מגיע צוות פיקוד העורף ומציג תרחיש חירום בלתי מוכר למועצה. צוות המועצה, בהובלת ראש המועצה, חיים רוקח ומנכ”ל המועצה, גלעד הילמן, מנהלים את הטיפול באירוע כאילו התרחש, כאן ועכשיו.
הצוות מחולק לתחומי עשייה: לוגיסטיקה, ביטחון, הנדסה, רפואה, רווחה, אוכלוסייה, כוח אדם, חינוך, מידע לציבור ועוד. כל תחום בתורו מציג את המענה לתרחיש שאותו נדרש ליישם בעת חירום. אנו נערכים מראש למצב בו נסתמך בעיקר על היכולות הפנים-גולניות בתחילת האירוע ושאנו נהיה מוכנים, ככל שניתן. המפגש הוא חלק מלו”ז אימוני השגרה שלנו, על מנת לתת את המענה הטוב ביותר בחירום. בחודש הבא, יתרגל כל תחום, “מכלול” בשפה המקצועית, את העשייה הפנימית שלו וניפגש שוב בחודש מאי, לתרגיל גדול יותר. מוכנים בשגרה, מוכנים בחירום!

כנס קק”ל לפיתוח הגולן

ביום שלישי התקיים כנס קק”ל לפיתוח הגולן (כנס גורליק), כמדי שנה. השנה, התקיים הכנס בסימן התפתחות ההתיישבות בגולן. בשבוע שעבר, ציינו שלוש שנים להכרה האמריקנית בגולן, שבעקבותיה הוקמה רמת טראמפ. באבני הדרך שלנו, מאז הוגדר היעד להכפלת האוכלוסייה בגולן, לפני כשלושה שנים, נבנתה תכנית מנועי הצמיחה, חתימת השרים על אמנת הגולן והחלטת הממשלה לגולן. כל הדרכים והעשייה מובילות לשיפור איכות חיי התושבים. כשנגדל, יהיו פה יותר שירותי רפואה, תרבות ופנאי. יוקמו מתחמי תעסוקה ויתווספו משרות, תיעשה השקעה בחקלאות ובתיירות, בתחבורה, בכבישים ועוד.
לקיום הכנס שותפים רבים, ביניהם המועצה האזורית גולן, המועצה המקומית קצרין, “מכון שמיר למחקר”, קק”ל, מדרשת הגולן, החטיבה להתיישבות ועוד. תודה לכל השותפים ובעיקר – למשפחת גורליק, שפועלת רבות לקיום הכנס מדי שנה ומנציחה את זכר משה גורליק, אבי המשפחה, שהיה ממקימי ההתיישבות בגולן.

ועדת משנה 
לתכנון ובנייה

השבוע, אישרה ועדת המשנה לתכנון ובנייה את תכנית המתאר להרחבת היישוב נווה אטי”ב. מדובר בתכנית המקודמת מזה מספר שנים ומאפשרת אופק תכנוני לכ-120 יחידות מגורים ביישוב. זהו אירוע תכנוני ודמוגרפי שלא התרחש מאז הקמת היישוב. האישור מאפשר הכפלת כמות התושבים בנווה אטי”ב, דבר העומד בהלימה עם חזון המועצה להכפלת האוכלוסייה בגולן ויאפשר קליטה ביישוב, שהיה עד כה מוגבל בכך, בשל חסרים תכנוניים. הליכים תכנוניים הם הליכים ארוכי טווח, אך בעזרת הוועדה המיוחדת שתוקם לגולן, אנו צופים כי בעתיד גם תהליכים אלו יתקצרו. מחויבים 
לעתיד הגולן!

מפגש מהנדסי אשכול גליל מזרחי בגולן

במסגרת סדרת מפגשים שנתיים, מקיים פורום מהנדסי הרשויות של אשכול גליל מזרחי מפגשי למידה, סיור ושיתופי פעולה. השבוע, התקיים סיור בגולן, בהובלת מנהל אגף ההנדסה והתכנון, במועצה אזורית גולן, מולי שפיגל. הפורום סייר ברמת טראמפ ושמע איך חזון הופך למציאות ואיך הוקם גן הילדים ביישוב. משם, המשיך הפורום למתחם וואסט ושמע על ההאב, על התכניות למתחם התיירות ועוד. הפורום סייר גם ברכס בשנית ומשם, הגיע למועצה, לסקירה על הוועדה המיוחדת המתוכננת לקום בגולן, בעקבות החלטת הממשלה לגולן, אתגרי התכנון לאור החזון להכפלת האוכלוסייה בגולן ויישום ההחלטה, על היזמות בגולן ועוד. הפורום סיכם את היום בשיחה על שיתופי פעולה עתידיים שיתרמו לאזור וקבע להמשיך ולהיפגש ברשויות השותפות.

איך יודעים שבא אביב? מסתכלים יריד יריד

האביב הגיע ואתו מטיילים רבים הפוקדים את הגולן וגם אנחנו, התושבים, מעוניינים לבלות יותר בחוץ. מחלקת רישוי העסקים מעודדת הקמת עסקים, תוך שמירה על החוק ובריאות המשתתפים. המחלקה עומדת לשירות הציבור, בהענקת מידע, בסיוע בתהליכי הרישוי, ייעוץ והגעה לבחינת המקום והתנאים.
בתקופה האחרונה, מתקיימים ברחבי הגולן ירידים רבים, שמושכים אליהם קהל רב. רוב הירידים כוללים דוכני מזון. מכירת מזון מחייבת רישיון עסק ליריד מזון וכוללת גם אחריות תברואית כלפי קהל המשתתפים. ביריד מזון, נמכרים סוגי מזון מגוונים, הכוללים בין היתר אוכל מבושל, שהוכן מראש ומחומם במקום ומזון ארוז באריזות היצרן. ירידי האוכל מתקיימים לרוב בסופי שבוע, חלקם נערכים תחת כיפת השמים וחלקם במבנים. יריד המגיש אלכוהול חייב בנוסף לעמוד גם בתנאי המשטרה. הפעלת יריד בתחומה של רשות נוגעת בתחומים שונים ובהם רישוי עסקים, תכנון ובנייה, תברואה, בטיחות וביטחון. ניהול ירידים ופיקוח עליהם מוסדרים בחוקים ובתקנות ולכן כל יריד הוא עסק טעון רישוי. דרישות הגורמים לאישור ירידים ניתנות לפי סוג היריד. ניתן לראות את הדרישות והחלוקה לסוגי ירידים בקישור לתנאי תברואה נאותים לירידים באתר משרד הבריאות ובאתר המועתה האזורית גולן.
מפיקי ירידים מוזמנים לפתוח בקשה באתר לרישוי עסקים ובכל שאלה ניתן לפנות במייל רותם שרון:
r-asakim@megolan.org.il

הפרק היומי במשנה

לפני שלוש שנים, החל פרויקט שבמסגרתו הוקמה בחיספין קבוצת ילדים, שלומדים בכל יום פרק משנה, במסגרת מסלול הפרק היומי. את הפרויקט, יזם יוני גלר, מחיספין והוא מוקדש לע”נ שרונה ואפרים פליישמן, שנפטרו בגיל צעיר ללא ילדים. זהו פרויקט הנצחה חי לזכרם. ילדי הקבוצה, מכיתות ד’-ח’, מתמידים בלימוד מדי יום, גם בשבתות ובחגים. ביום חמישי שעבר, סיימו הלומדים את כל ששת סדרי המשנה! חלקם, בפעם הראשונה וחלקם, בפעם השנייה. במסיבת הסיום, נכחו אורחי הכבוד, רב היישוב, הרב אהרון איזנטל והרב אליהו קדוש, מיוזמי ה”פרק היומי העולמי במשנה” וראש המועצה, חיים רוקח. הילדים ממשיכים כמובן בשמחה למסלול נוסף ואליהם מצטרפים כל העת לומדים חדשים. יישר כוח, על ההתמדה והרצינות. מאחל לכולנו שנמשיך להתברך בפרויקטים חינוכיים כאלו, הסוחפים אחריהם ילדים ונוער, הבוחרים ללמוד ולהתמיד. אשרינו!

הנגשה במרחב הציבורי

בשבוע שעבר, נפלה טעות ושמה של רעות בוטקין לא הוזכר בכתבה על ההנגשה. אנו מתנצלים בפני רעות, שהייתה חלק אינטגרלי בצוות.

הכשרה למניעת אובדנות – שומרי הסף

ביום רביעי בבוקר, התקיימה הכשרה לצוותי חינוך של אשכולות “אביטל” ו”כנרת”, בנושא מניעת אובדנות. ההכשרה נבנתה ביוזמת מחלקת הילדים והנוער, היחידה למתבגרים, באגף הייעוץ והטיפול ותכנית “שומרי הסף” של היחידה למניעת אובדות במשרד הבריאות. הכשרה זו מעוברת מדי שנה לצוותים החינוכיים ותכניה מתעדכנים בהתאם לנעשה בתחום ובאותה תקופה. לומדים ושומרים על הנוער.

מילה טובה לעובד מסור – צביקה רונן

צביקה הוא תושב גבעת יואב, נשוי פלוס שלושה ילדים. צביקה עובד במועצה כשנה, כטכנאי מחשבים. צביקה נותן מענה גם לקריאות השירות במועצה וגם במוסדות החינוך. הדבר הבולט הראשון בצביקה הוא החיוך. הוא איש שירותי, נעים, תמיד נכון לעזור והכול בחיוך. כיף גדול לקבל שירות בחיוך. צביקה מקבל המון פניות ביום. בסבלנות גדולה, הוא פותר אותן. את חלקן הוא פותר מרחוק, לאחר שאבחן את הבעיה והציע פתרון ואל האחרות הוא מגיע בסבלנות, מקצועיות ורצון אמתי לסייע. תודה, צביקה!

המועצה יוצאת לחופשה בחג הפסח

עובדי המועצה יצאו לחופשה מרוכזת, שתחל בערב פסח, 15.04.2022, י”ד בניסן, יום שישי ובמשך כל ימי חול המועד, ערב החג השני והחג השני. העובדים ישובו לעבודתם ביום א’, 24.04.2022, כ”ג בניסן. מוקד המועצה ימשיך לפעול כרגיל ובמידת הצורך, יעביר את הפניות לכוננים.
חג פסח שמח וכשר!

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
25
26
27
28
29
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
אירועים שיתקיימו ב 27th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 29th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 1st מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 5th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 6th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 8th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 13th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 15th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 16th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 17th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st מרץ
אירועים שיתקיימו ב 22nd מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd מרץ
אירועים שיתקיימו ב 24th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 26th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 31st מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd אפריל

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?