ארומתרפיה לחורף

אני מאמינה שאף אחד לא פספס, שכולם פחות או יותר חולים… לפחות חולה אחד בכל בית, אשר מדביק את שאר בני הבית. לא משנה אם תקראו לזה קורונה, או שפעת, המכנה המשותף הוא שהחולה מושבת, כאוב, ומדביק את הסביבה

בכל שנה, האמרה הרווחת היא “השנה הווירוסים יותר קשים”. אני לא יודעת אם יש אמת בדבר, אבל השנה, שמתי לב שמשך ההחלמה ארוך יותר וגם מי שחלה וכביכול החלים, חולה שוב לאחר זמן קצר יחסית. אולי אלו הווירוסים שהולכים ומתחזקים משנה לשנה ואולי זו המלחמה ששיבשה את המערכת החיסונית שלנו ואת כוחות הגוף והנפש. אם כך ואם כך, התוצאה בשני המקרים היא חולי ממושך.

ארומתרפיה

ארומתרפיה היא ענף ברפואה המשלימה שבו משתמשים בשמנים אתריים. השמנים האתריים הם חומרים עוצמתיים המשפיעים על גוף האדם וביכולתם לסייע לתהליך הריפוי. הם מעוררים את מערכות הגוף, אנטי-ויראליים, אנטי-דלקתיים, מחטאים, מרגיעים ועוד. שמנים אתריים מופקים מחלקים שונים בצמחים – שורשים כגון ג’ינג’ר, פרחים כגון לבנדר ועלים כגון איקליפטוס. לכל שמן, יש תכונות שונות וניתן להיעזר בשמנים הללו למצבי חולי שונים.

כיצד משתמשים?

ישנן מספר דרכים בהן ניתן להשתמש בשמנים האתריים. במבער שמנים, דיפיוזר חשמלי ייעודי, לטפטף על ממחטה מספר טיפות ולהניח בקרבת המיטה, לטבול באמבט עם שמנים – מטפטפים כמה טיפות לתוך כף מלח גס ומוסיפים למי האמבט, או בעיסוי – מוסיפים מספר טיפות של שמן לשמן בסיס (למשל שמן שקדים, שמן זרעי ענבים ואפילו שמן זית) ומורחים על החזה והגב העליון. מומלץ לחמם מעט את התערובת. להניח את הקערית עם השמנים בקערה עם מים חמימים.

ניתן לשלב עד שני שמנים ביחד.

שמנים ארומתרפיים לחורף

יש מגוון עצום של שמנים ארומתרפיים, היום אתמקד בכמה מהם:

שמן לבנדר – בעיניי, הוא מלך השמנים וחובה בכל בית. יעיל להרגעה, לחיטוי וגם לשיכוך כאבים. הלבנדר מקל על בעיות נשימה, צינון, תסמיני שפעת ואסתמה. ניתן להסתייע בו לטיפול בחום גבוה – מטפטפים 4-5 טיפות לליטר מים קרירים, טובלים מגבת ועושים קומפרסים.

שמן איקליפטוס – שמן מצוין לבעיות נשימה. ידוע כבעל תכונות אנטי-ספטיות, יכול לסייע בבעיות שונות במערכת הנשימה, מתאים לשחרור ליחה בדרכי הנשימה וגודש, כולל גודש באף. מומלץ בעיקר שמן איקליפטוס רדיאטה – שמן אתרי עדין, שמתאים גם לילדים.

שמן קינמון – שמן הקינמון הוא חם ומחמם, מחזק ומעורר. מתאים במיוחד לאנשים הסובלים בחורף מקור, עייפות ומצב רוח ירוד. שמן קינמון ממריץ, משחרר שרירים תפוסים ומטפל בדלקות פרקים ומפרקים. מסייע בחימום כפות רגליים קרות. ניתן לטפטף טיפת אחת של שמן לתוך הנעליים…

שמן מנטה – המנטול בשמן המנטה פועל כחומר מונע גודש טבעי, המספק הקלה לסינוסים חסומים ולגרון כואב. גם הוא מצוין להורדת חום באמצעות קומפרסים. ניתן לערבב עם שמן בסיס ולעסות את אזור הפנים. טיפה אחת לשתי כפות שמן.

שמן לימון – שמן הלימון הרענן ממריץ, אף הוא, כמו הלבנדר, מוריד חום, לכן השילוב עם לבנדר במבער שמנים, אמבט, או קומפרס להורדת חום, מומלץ מאוד. בשל היותו מרענן וממריץ, שמן הלימון יעיל מאוד להתאוששות מהירה לאחר ובמהלך מחלה. אין להיחשף לשמש לאחר מריחה על העור.

אמצעי זהירות:

יש לדלל תמיד שמנים אתריים בשמן נשא, לפני מריחתם על העור. מומלץ לבצע בדיקה על מקום קטן בעור לפני שימוש מלא, על מנת לוודא שאין אלרגיה לשמן. נשים הרות ומיניקות, ילדים ותינוקות – יש להתייעץ עם איש מקצוע בתחום הבריאות, לפני השימוש.

עדיין חולים? דברו אתי! הרבה פעמים טיפול או שניים חוסך חורף שלם של חולי.

הרבה בריאות, קרן מיכאלי

פברואר 2024

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
2
אירועים שיתקיימו ב 30th ינואר
אירועים שיתקיימו ב 1st פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 5th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 16th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 17th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 20th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 21st פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd פברואר
אירועים שיתקיימו ב 23rd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 28th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th פברואר

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?