“Off  the Derech” – ירחמיאל

ירחמיאל זיגלר נולד בניו יורק, עלה ב-2007, למד בישיבתמיר“, התנדב להופעות בפני חיילים ויצא בשאלה. לאחויזר“, אלאיויצא“. כיום הוא לומד תנך וארכיאולוגיה באוניברסיטה העברית. “אוף דה דרךהוא אלבומו השישי והראשון באנגלית, הייתם מאמינים? בעוד אלבומיו הקודמים עסקו, תכנית ומוזיקלית, בעומקה של תורה, האלבום הזה הוא לגמרי אחר. לאור זה: שם האלבום מעיד על משהו מחוץ לדרך הרגילה, הישנה. מה קורה כשאתה יורד מהדרך הידועה שלך, מחוץ לאזור הנוחות? יש פה 21 שירים (כמה?!) להתעסק עם זה.

ירחמיאל עובר בתחנות חייו, אהבתו השבורה, התהומות בהם שקע (למה ללכת בקטן, אם אפשר להגזים), הישועות אותן חווה(כנל), אהבתו לטבע, לכל הסובב אותו, התפעמותו מהבריאה. יש פה יסוד אמוני רחב, אבל ירחמיאל, בתחכום שובב, סבור שגם כל תהליך יציאתו בשאלה הוא, כמובן, רצון הבורא, ש(בתרגום שאין לסמוך עליו)תפס אותו ביד ושחרר את נפשו לחופשי והיי, חופש ממירזה חופשחופש. בהמשך, ירחמיאל מרסס קצת ביקורת חברתית (למי אין), אבל אצלו זה כמו צביטה בלחי של דודה טובה. הכול עטוף פה באופטימיות וכמיהה לימי שלום, אהבה והרמוניה טרנסגלקטית, משל אנחנו שבעים זה כבר מצרותינו האחרות. ככה שבסופם של טקסטים, זה יוצא די דביק בסך הכול, בלי בשורות תבוניות עמוקות ובלי חריגות מזקיפותגבות. ככה, על מי מנוחות, במלעיל כמובן.

המוזיקה של ירחמיאל היא כיפית למהדרין. הרבה פופרוק. המון פולק, על גבול הקאנטרי, מעט (מדי) רגאיי. בהתחלה, זה נשמע כמו הביטלס המוקדמים, עם לחנים שואבים ואפס תוכן. בהמשך, הוא נגמל מזה והפיק הראשון נרשם בשיר הרביעי – “7th wonder”, רגאיי נהדר, עם הניב הגמייקני שמרסק את האנגלית לחתיכות קצב. ירחמיאל כותב מוזיקה מלודית, קליטה מאוד, מתקרב לשמאלץ ומתרחק שוב ולפעמים, במכוון או בשוגג, יוצר ניגוד בין הטקסט ללחן. למשל, בשיר על העולם הרועד, שהוא עושה באומצהאומצהמהיר (“earth is trembling”), או בהרהור הזריז על משחקי האהבה (“the game of love”), בו הוא והלהקה נשמעים כמעט כמו הבנד הגדולה משנות הגאז העליזות, שיר מרירמתפכח.

קשה להשתחרר מהתחושה שיש לירחמיאל הרבה יותר ממה שהוא נותן כאן, גם בטקסטים ובטח במוזיקה. נראה שכדאי לו לסגל איזה צמצום בתעסוקה היצירתית ולנקז את היכולות המוכחות שלו ל-10-12 רצועות טובות במיוחד ומוקפדות. לא שיש כאן איזה רישול, אבל 21 שירים בדיסק אחד מכתיבים קיצורי דרך שלא תמיד יפים להם.

הלהקה שמלווה אותו מורכבת מבעלי תשובה חרדים. הם מנגנים נפלא ולכן נכבד אותם: אחיה כהןפסנתר; עופר שניידרבס; שחר קהתיתופים; יוני שרוןכלי הקשה; שרולי פורטנויגיטרה חשמלית; אורן צורכינורות והעיבוד שלהם; סי.גיי גלסקרן, טרומבון והעיבוד שלהם; רפאל ברכץסקסופון; עומאר וויליאמסחצוצרה;  בני מוסטרמןקלרינט, חליל וסקסופון. ירחמיאל ניגן גיטרה, יוקללי, עשה קולות לעצמו, כתב ועיבד הכול.

עבודה יפה, רחבה מדי

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
אירועים שיתקיימו ב 12th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th יולי
אירועים שיתקיימו ב 16th יולי
אירועים שיתקיימו ב 17th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th יולי
אירועים שיתקיימו ב 26th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 1st אוגוסט

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?