תזכיר לי

יש לי בעיית זיכרון וכשקראתי על סדנה לחידוד הזיכרון, אמרתי לעצמי שאני חייבת ללכת. לא הלכתי. שכחתי…

השבוע, ראיתי פרסום של סדנה לחידוד הזיכרון ואמרתי לעצמי שאני חייבת ללכת. תמיד ידעתי שיש לי זיכרון סלקטיבי. יש כל מיני אירועים בחיי שאני מעדיפה להדחיק כנראה ואני פשוט לא זוכרת אותם. האמת היא שאף פעם לא הצטיינתי בזיכרון חד, אבל הייתי סבבה בלזכור שמות ופרצופים ובצעירותי, למדתי היסטוריה ולימודי ארץ ישראל באוניברסיטה והייתי צריכה לזכור הרבה חומר ותאריכים למבחנים והיה בסדר, אבל זה היה מזמן…

בשנים האחרונות, אני מחליפה המון פעמים סיסמאות, כי אני אף פעם לא זוכרת אותן ואני כבר פחות זוכרת שמות של אנשים. קורה לי שאני פוגשת אנשים, ששמחים לראות אותי ומדברים אתי ואין לי מושג מי הם וזה ממש לא נעים ולפעמים, אפילו מתפלק לי “תזכיר לי מאיפה אנחנו מכירים”. הבכורה שלי, שהייתה אתי פעם במקרה כזה, אמרה שזה ממש מבייש ועדיף כבר שלא אשאל. בגלל שאני מודעת לעניין, אני תמיד מתפעלת מאנשים עם זיכרון חד. 

כדי להצליח לזכור, כבר שנים רבות, שיש לי בפלאפון קבוצה שלי עם עצמי, שנקראת “יעלי תזכורת”. זו הקבוצה הכי חשובה שלי, שבה אני רושמת רשימות, משימות,  תשלומים, חתונות, פגישות, ענייני עבודה, ילדים, תורים, כל מה שאני צריכה להזכיר לעצמי. גם כשזה כתוב בקבוצה, לפעמים, אני מפספסת ומאז הקורונה, אני חושבת שזה קצת החמיר, אבל לפחות יש לי את מי להאשים. כשאני לא זוכרת משהו אני אומרת שזה בגלל הקורונה. 

מישהו לזכור אתו

מישהי שפגשתי השבוע באקראי סיפרה לי שעברה אירוע מוחי, שבעקבותיו נוצרה לה בעיית זיכרון והיא לומדת מחדש לשחזר את הזיכרונות שלה. היא מתַרגלת ומרגישה ממש שיפור. 

לצערי, לסדנה לא הלכתי, כי שכחתי… אבל בגלל שהייתי מאוד סקרנית, נכנסתי לסדנה אינטרנטית לשיפור הזיכרון ולמדתי כמה דברים חשובים וגם קיבלתי תזכורת לכך שהמוח הוא בעצם שריר, שצריך לאמן אותו כל הזמן. העיקרון הבסיסי והחשוב ביותר הוא להבין שאין דבר כזה זיכרון גרוע, אלא מוח לא מאומן. 

בזכות תרגול קבוע של טכניקות לשיפור זיכרון, ניתן לשפר את יכולות הזיכרון בצורה יוצאת דופן. לא פחות חשוב, לקחתי על עצמי להשתדל לא לדבר בשפה שלילית למוח שלי. לא להגיד “יש לי זיכרון גרוע, אני תמיד שוכחת” ועוד… הסיכוי שלנו באמת להשתפר ולהצליח לזכור, צונח דרמטית כשאנחנו אומרים שיש לנו זיכרון גרוע…כ מו בכל דבר, למילים יש כוח חזק לייצר מציאות. אז למדתי כמה תרגילים נחמדים איך לזכור שמות ומשימות. גיליתי שגם תזונה נכונה, ספורט ושינה טובה יכולים לשפר לי באופן משמעותי את הזיכרון. אימא שלי תמיד אומרת שחשוב לשתות שמן זית. אולי אאמץ לי איזה הרגל קטן של כמה שלוקים ביום. אומרים שזה עושה פלאים לזיכרון ולעור הפנים. אבל הדבר הראשון והמשמעותי שלקחתי על עצמי הוא להפסיק להגיד שאין לי זיכרון טוב. יש לי זיכרון מצוין ולמרות זאת, אני מאוד מקווה שאת אירועי החודשיים וחצי האחרונים אני אצליח לשכוח אחרי הסדנה לחיזוק הזיכרון. 

אני צריכה סדנה למחיקה וניקוי של זיכרונות רעים. כמו בכל טור בתקופה האחרונה, אני נושאת תפילה חזקה לימים טובים ושקטים וחזרה לשגרה בקרוב, בע”ה. יהי זכרם של כל הנופלים והנרצחים ברוך. 

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
25
26
27
28
29
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
אירועים שיתקיימו ב 27th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 29th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 1st מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 5th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 6th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 8th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 13th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 15th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 16th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 17th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st מרץ
אירועים שיתקיימו ב 22nd מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd מרץ
אירועים שיתקיימו ב 24th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 26th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 31st מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd אפריל

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?