צלף מהגולן

סמ”ר עידן אלימלך, מאל-רום, הוא לוחם בפלחו”ד (פלוגת החוד) גדוד 50 של חטיבת הנח”ל, כמו שתמיד חלם להיות. עבר קורס צלפים מתקדם, כמו שתמיד חלם. אחרי הצבא, חוזר הביתה, לגולן


 

אני סמ”ר עידן אלימלך, לוחם בפלחו”ד (פלוגת החוד) גדוד 50 של חטיבת הנח”ל, גר בקיבוץ אל-רום, בצפון רמת הגולן, יחד עם הוריי ושני אחיי הקטנים, עוז וליאל (13). במשך כל חיי גדלתי בגולן. לפני גיוסי לצבא, עבדתי בעיקר בעבודות חקלאות ברחבי הגולן. עבדתי במטעים, בכרמים ברפת וכדומה. מאז שאני זוכר את עצמי, תמיד אהבתי לטייל בגולן ולחזור הביתה לאוויר של הגולן.

“כאשר אני חוזר הביתה מהצבא, אני אוהב להכין קפה ולשתות אותו במרפסת, מחוץ לדירה שלי. המקום האהוב עליי בעולם הוא ללא ספק הר החרמונית. לשם אני מגיע בכל פעם שאני רוצה להירגע ולנקות את הראש. אני מאוד אוהב לבלות עם חבריי לקיבוץ ולשבת אתם בערב ולבלות”

את לימודיי העברתי בבית הספר “אביטל” ולאחר מכן בבית הספר “הר וגיא”, בקיבוץ דפנה.
אני זוכר שמאז ומתמיד רציתי להתגייס לחטיבת הנח”ל, בדומה לעוד הרבה צעירים מהקיבוץ שלי. בסופו של דבר, הגשמתי את החלום ובנובמבר 2014, הגעתי ללשכת הגיוס, שם נודע לי שהשיבוץ שלי הוא לחטיבת הנח”ל. התגייסתי והגעתי לגדוד 50, אותו הגדוד בו שירת אבי, במהלך שירותו הצבאי.
לאחר שמונה חודשים קשים ומאתגרים, סיימתי את ההכשרה המקצועית שלי בתור קשר המ”מ. אחרי ההכשרה, עלינו לגדוד, שם החלטתי שאני רוצה להגשים חלום נוסף, חלום שהיה לי מאז שהייתי ילד – לצאת לקרוס צלפים. לא ויתרתי ועשיתי כל מה שיכולתי על מנת להגשים את חלומי ולבסוף, הגשמתי גם אותו. יצאתי לקורס צלפים, בו עברתי יחד עם חבריי קורס הכשרה נוספת שארך כחודש ובנוסף להכשרה זו, עברתי הכשרה מיוחדת באורך של שבועיים נוספים, על רובה צלפים לטווחים ארוכים. לאחר שסיימנו את הקורס, חזרנו לגדוד, עשינו לא מעט מארבים בגבול לבנון, באזור חברון, בשטחי עוטף עזה ועוד. האימונים הם מאתגרים, אך מספקים והתפקיד עוד יותר. הוא דורש המון סבלנות, הפעלת שיקול דעת וחשיבה מחוץ לקופסה. זהו תפקיד תובעני ללא ספק, אך כל רגע שווה את זה.
בסופו של דבר, הפלוגה בצבא היא הבית שלך. בפלחו”ד יש הווי משפחתי מאוד גבוה, כולם דואגים לכולם. אתה לומד דברים חדשים בכל יום ולמרות שיש רגעים קשים, צריך להתחזק מהם ולצמוח. החברים הופכים לאחים שלך וכך השירות עובר בכיף ובקלות.

כאשר אני חוזר הביתה מהצבא, אני אוהב להכין קפה ולשתות אותו במרפסת, מחוץ לדירה שלי. המקום האהוב עליי בעולם הוא ללא ספק הר החרמונית. לשם אני מגיע בכל פעם שאני רוצה להירגע ולנקות את הראש. אני מאוד אוהב לבלות עם חבריי לקיבוץ ולשבת אתם בערב ולבלות.

כיום, אני נמצא באימון בגזרת רמת הגולן, ממש ליד הבית. להיות קרוב לבית זה לפעמים טוב ולפעמים פחות טוב. לפעמים, זה לא פשוט לקחת חלק בתרגיל שקורה ממש מאחורי הקיבוץ שלך, אך בסופו של דבר, אין דבר יותר מספק מלקום בבוקר לאוויר של הבית, לאותם הנופים בהם גדלתי. הגולן הוא הבית שלי והוא תמיד יישאר הבית שלי, לא משנה מה. לאחר שאשתחרר, ארצה להמשיך לעבוד באזור הגולן, בחקלאות בשדות וכדומה ולאחר מכן, לטייל בהודו.

 

 

פברואר 2024

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
2
אירועים שיתקיימו ב 30th ינואר
אירועים שיתקיימו ב 1st פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 5th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 16th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 17th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 20th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 21st פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd פברואר
אירועים שיתקיימו ב 23rd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 28th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th פברואר

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?