פגישות

שלב הכרחי בדרך לסטארטאפ מוצלח הוא פגישות שתקבעו עם יזמים, או אנשים שיסכימו לעזור לכם. תגיעו מסודרים, נקיים ובזמן. אין הזדמנות שנייה לרושם ראשוני


בניגוד לעולם העסקים הרגיל, שבו פגישות עסקיות הן בעצם מיצוי של התהליך העסקי,

בעולם הסטרטאפים, יש המון פגישות ולא תמיד המטרה היא לצאת עם הסכם ולחיצת ידיים.

הרבה פגישות הן לצורך התפתחות ולמידה. תופתעו לראות כמה אנשים, גם בכירים ביותר, ישמחו להקדיש לכם זמן ולאפשר לכם ללמוד מהניסיון שלהם. גם סטרטאפיסטים רבים ישמחו לעזור לכם באתגרים שיש לכם בדרך. לנו הייתה בעיה טכנולוגיות שלא הצלחנו לפתור. שאלנו בקבוצת פייסבוק של יזמים מי יכול לעזור. תוך חמש דקות, קבענו פגישות עם כמה מומחים בתחום ששמחו לעזור ותוך כמה ימים, הבעיה הייתה מאחורינו.

כמו כולם, גם אנחנו אוהבים אנשים שמקשיבים לנו ומתעניינים בנו. הדרך ליצור כימיה טובה היא להיות קשובים ולהבין את הצד השני. אם במשך הפגישה, הצד השני דיבר 70% ואתם רק 30%, זה מצוין

אז איך מנהלים פגישה, שלא נצא בתחושה של פספוס? כי במידה רבה של צדק, לא תמיד תהיה הזדמנות שנייה. מניסיוני, הכימיה והאמון שנוצרים בפגישה הראשונה יהיו בעלי אפקט מכריע על המשך הדרך ולכן, הכנתי לכם 10 טיפים לפגישה מוצלחת.

 

  1. הכנה – חשוב ללמוד על האנשים שיהיו בפגישה ולהכיר גם את הצד המקצועי שלהם וגם את הצד האישי. כמה שיותר תדברו על תחומים שהם מבינים ואוהבים, כך תצרו כימיה מוצלחת ולהפך. חשוב להתרחק מנושאים שאתם חלוקים אליהם. היום קל מאוד ללמוד על אנשים מכמה דקות באינטרנט.
  2. האם לצד השני יש אינטרסים שחשובים לו ואנחנו יכולים לעזור לו בהם? לדוגמה: באחת הפגישות, למדתי שאני הולך להיפגש אם אדם, שחוץ מהפן העסקי, גם מתנדב הרבה ותורם לאחת העמותות. בעזרת הקשרים שלי בענף הפקת אירועים, הצלחנו לשדרג את אחד הכנסים שלהם ובכך הפכנו לחברים.
  3. דברו פחות והקשיבו יותר – כמו כולם, גם אנחנו אוהבים אנשים שמקשיבים לנו ומתעניינים בנו. למרות שאתם באים להציג את המיזם ולשכנע, הכי חשוב במפגש זה ליצור את הכימיה. הדרך ליצור כימיה טובה היא להיות קשובים ולהבין את הצד השני. אם במשך הפגישה, הצד השני דיבר 70% ואתם רק 30%, זה מצוין. חשוב לשאול שאלות רבות ולא לקטוע את דבריו של הדובר וכמובן, לשמור על קשר עין.
  4. חשוב להגיע בזמן ולקחת את כל מקדמי הביטחון האפשריים. אנשים מעניקים לכם מזמנם, יש לכבד את זה ולהגיע בזמן. תמיד עדיף להקדים בכמה דקות.
  5. איך להתלבש? צריך להתלבש בהתאם לסגנון שלכם ולמעמד. אל תתחפשו למה שאתם לא ולמרות זאת, כן חשוב להיראות מסודרים. לכן, גם אם אתם מושבניקים מהגולן, לפגישות עסקיות תשכחו מסנדלי השורש, תנעלו נעליים יפות ותלבשו חולצה מכופתרת. בקיצור – תיראו מסודרים ונקיים.
  6. מצגות על מחשב צריכה להיות קצרה ותכליתית, לא יותר מ-12 שקופיות ועל המחשב שלכם! השותף שלכם לא צריך לחכות עד שתתארגנו, או לעצב את המשרד מחדש בשבילכם. עדיף גם להגיע עם משהו מודפס, שתוכלו להשאיר אצלו.
  7. נהלו רישומים במהלך הפגישה. זה גם מראה על רצינות וכך גם תזכרו מה סוכם במדויק.
  8. המקצועיות שלכם – הפגנת הידע תשכנע את הצד השני כי אתם מקצועיים ומתכוננים היטב לפגישות. חשבו מראש על השאלות ומה תהיה התוצאה הרצויה שלכם מהמפגש.
  9. אפשר גם לבצע פגישות בטלפון – אני מקיים בשבוע לפחות 5-10 פגישות עסקיות ולצערי, רוב הידע נמצא במרכז הארץ. על מנת להקים סטרטאפ מוצלח, תמצאו את עצמכם המון בנסיעות למרכז הארץ. לשמחתי, התחבורה בגולן נהדרת ובמיוחד עם הרכבות, קל מאוד לנסוע ולחזור. למרות היתרונות הרבים שיש בפגישה פנים אל פנים, יש המון פגישות והתייעצויות שאפשר לעשות בטלפון וזה חוסך המון זמן של נסיעות. נצלו את העובדה שאתם מהגולן ותבקשו לעשות פגישה בטלפון, או בסקייפ.
  • סיום ברוח טובה – עליכם לשאוף לסיים את הפגישה בצורה טובה ונינוחה, עד כמה שאפשר, גם אם ברור לשני הצדדים שעסקה לא תצא לפועל. החיים ארוכים ומלאי הפתעות ואף פעם אי אפשר לדעת מתי ובאילו נסיבות תיפגשו שוב עם אותם אנשים. עליכם לדאוג שתמיד שניכם תצאו בחיוך ובהרגשה טובה. ישראל היא מדינה קטנה ואי אפשר לדעת מתי תיפגשו שוב.

 

 

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?