עצמאות בגולן – צעדת גני הגולן

כאלף ילדי הגולן יצאו בבוקר יום העצמאות לצעדה בת 2 ק”מ על גדות נהר הירדן, כשהם מחולקים לקבוצות על פי גני הילדים. הילדים, בגילאי 3 עד 6 צעדו בקלות ובנעימים לצד נהר הירדן, הקשיבו למים ולציפורים, והשתתפו בפעילויות שונות לאורך המסלול


את חגיגות העצמאות בגולן פתחו ילדי הגנים במסורת שהחלה בשנה שעברה – צעדת עצמאות בפארק הירדן. כאלף ילדי הגולן יצאו לצעדה של 2 ק”מ על גדות נהר הירדן בבוקר, מחולקים לקבוצות על פי גני הילדים. עשרות אוטובוסים של המועצה עמוסים במאות ילדים נרגשים ירדו היישר אל המסלולים הרחבים והמוצלים אשר הותאמו במיוחד לגילאי הגן. ילדים בני 3 עד 6 צעדו בקלות ובנעימים בתוך מנהרות הקנים הירוקים לצד נהר הירדן המפכפך, הקשיבו למים ולציפורים, נחו בצד הדרך והגננות הפעילו אותם בפעילויות שונות לאורך המסלול.

עדית ועקנין, מנהלת הגיל הרך במוא”ז גולן: “הרעיון של הצעדה התחיל כאשר הניפה המועצה את דגל הבריאות, וחשבתי איך לשלב את הנושא בגנים מעבר לפעילות היום יומית שנעשית? מה יותר מתבקש מצעדה? בעיקר בגולן הירוק והפורח ובעיקר כשגני הילדים בדנ”א שלהם מחוברים כל כך לטבע? במקביל להטמעת נושא הבריאות חשבנו מה נכון לשזור במהלך הצעדה? וכך הגענו ליום העצמאות, שהרי אהבת הארץ והכרתה תהיה הכי אמיתית והכי חווייתית כשהיא דרך הרגליים ומפעילה את כל החושים. לאור ההצלחה של השנה הקודמת החלטנו להפוך את הצעדה למסורת, וכך נחגוג מידי שנה את יום העצמאות בגנים. גם השנה התקיימה הצעדה בפארק הירדן אשר עובדיו קיבלו אותנו בזרועות פתוחות וסייעו ככל יכולתם להצלחת המבצע”.

בנקודת הסיום חיכו לילדים מדליות מצלצלות וקרטיבים צוננים. משם עברו לתחנות הפעלה שונות בנושא חיות, טבע, מיחזור ואר ישראל בהנחיית המדריכים הנפלאים של רשות הטבע והגנים וקק”ל. לסיום התקבצו כל הילדים יחדיו לחגיגת יום עצמאות קצרה ועליזה. תודות לכל מי שעזר להפיק את האירוע – מחלקת הגיל הרך במועצה, מחלקת תחבורה, מחלקת ביטחון, אגף תפעול וסביבה במועצה, אנשי קק”ל ורט”ג וכמובן אנשי פארק הירדן.

 

 

 

 


SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
אירועים שיתקיימו ב 12th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th יולי
אירועים שיתקיימו ב 17th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th יולי
אירועים שיתקיימו ב 26th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 1st אוגוסט

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?