ספסלי האהבה

לכבוד ט”ו באב, מצפון לדרום: הספסלים הקסומים שיגרמו לכם להתאהב, מקומות עם נוף עוצר נשימה ואווירה פסטורלית


אם חיפשתם מקום לא שגרתי להצהיר בו על אהבה, להציע נישואים, לחזור על נדרי אהבה, או סתם לציין זוגיות, לקראת ט”ו באב, מקבץ ספסלי אהבה ברחבי הארץ על רקע נוף עוצר נשימה, אווירה פסטורלית, אליהם תוכלו להוסיף גם כוסות של יין ובחלקם גם מנעולי אהבה.

נהרות לא ישטפוה – ספסל מעין הגושרים

בחניון מעיין ברוך, על גדות נחל החצבני, ניתן לערוך פיקניקים על ספסלים מבודדים בפינות צל, לצד פלגי מים צוננים, בין מדשאות מטופחות.

טיפ של אהבה – ניתן ללון באוהל זוגי בשטח הקמפינג ולשוט בקיאק זוגי.

משהו שלא ידעתם על המקום: רוב בעלי החיים היונקים, החיים על שפת נחל החצבני, פעילים בעיקר בלילות ולכן, בדרך כלל, אין רואים אותם באזור. כדאי לנצל את הערב הזוגי הרומנטי לצפייה בנמייה, קוציו של דרבן, לוטרה, או חתול הביצה. ממשפחת העופות ניתן להבחין בשעות היום בשלדגים, אנפות ושלל ציפורי שיר המקננות על גדות הנחל וניזונות מהחי והצומח.

ספסל על המזח – בנמל עין גב

אחד המקומות הרומנטיים. הספסל מוצב בנמל עין גב, ממש על המזח, מול הכנרת היפה והמלאה, מאפשר לצפות לעת ערב בדייגים בספינתם השבים עם שלל הדיג, מעומק הימה. השחפים מעל ממתינים לדגיגים הקטנים המושלכים חזרה למים ותופסים אותם במעופם. בנמל עין גב, הוקם לאחרונה גשר מנעולים לאוהבים. תוכלו לרכוש בחנות שבנמל מנעול (או להביא מראש מהבית, כהפתעה), אותו תנעלו על הגשר שהוקם במיוחד מול הים, על ספינת עץ עתיקה ואת המפתח תזרקו לים, כסמל לאהבת נצח.

טיפ טעים ואהבה – ניתן לרכוש מיץ פירות טרי סחוט ב”בית הפרי” בנמל, להזמין ארוחה זוגית במסעדת הדגים, להשלמת החוויה, או להצטרף לשיט.

 כחלק מפעילות בתחום איכות הסביבה וטיפוח ניקיון “שביל סובב כנרת”, של ילדי בית הלל ומדריכי רשות הכנרת, נבנו ספסלי בטון לאורך מסלולי ההליכה הצופים לכנרת. אחד מהם בעיינות רקת, נבנה מסלעים מקומיים ועבודה בבטון, עבור מטיילים וזוגות אוהבים

משהו שלא ידעתם על המקום: המזח הראשון בנמל עין גב הוקם משורת ארגזי עץ שצפו על פני המים. בשנת 1944, כשהגיעה הידיעה שנשיא ההסתדרות הציונית, חיים וייצמן, עומד להגיע לביקור, היה ברור שהוא לא יוכל לדלג לחוף. בוני המזח עמלו יום ולילה כדי לצקת את המדרגות. בשנות ה-60′, שופץ המזח והוקם בו מגדל. בנוסף לעגינות השיט והדיג, עד היום משמש לשחיות בוקר ולילה בחוף הסמוך והמטופח ועדיין נערכים בו טקסים בחגי הקיבוץ ובעיקר, בחג המים. במהלך השנים, עבר המזח שיפוץ, העמקה והרחבה, יש בו טיילת, “בית הפרי”, מסעדת דגים ומספנה לתיקון ספינות.

 “נצא נא אל הבוסתן” – הספסל ב”בוסתן בראשית”, קיבוץ עין זיוון

ב”בוסתן בראשית”, בעין זיוון, פירות היער המתוקים, מטעי הנשירים: תפוחים, נקטרינות, אפרסקים ואגסים, תוכלו לצאת לדייט של אחר הצהריים.

טיפ של אהבה – בבוסתן ניתן לרכוש ליקר דובדבנים של יקב “בהט” וליהנות מהצבע האדום והטעם המתוק.

משהו שלא ידעתם על המקום: בקיבוץ עין זיוון, בצפון רמת הגולן, על גבול סוריה, מתגוררים פחות ממאה חברים. ההכנסה העיקרית הנה מענפי החקלאות. מזג האוויר האירופי במקום מסייע בפיתוח זנים מיוחדים של גידולים כמו פירות יער, תותים של קיץ ובעתיד הנראה לעין, גם פטריות כמהין.

“בספסל ההוא מול האגם” – ספסל אוהבים ב”שביל סובב כנרת”

מדריכי רשות הכנרת, בשיתוף בני נוער ומתנדבים, הקימו סביב האגם הלאומי פינות חמד קסומות ומוצלות, הכוללות ספסלים, בפינות מדהימות, אל נוף הכנרת, כמו הספסל שסמוך לכנסייה בכפר נחום.

טיפ של אהבה – מומלץ להצטייד בסלסלת פיקניק, יין טוב וספר שירים רומנטי, להקריא לבת/בן הזוג שירים על הספסל מול הכנרת ולסיום, ליהנות מרחצה זוגית באגם הצונן.

משהו שלא ידעתם על המקום: כחלק מפעילות בתחום איכות הסביבה וטיפוח ניקיון “שביל סובב כנרת”, של ילדי בית הלל ומדריכי רשות הכנרת, נבנו ספסלי בטון לאורך מסלולי ההליכה הצופים לכנרת. אחד מהם בעיינות רקת, נבנה מסלעים מקומיים ועבודה בבטון, עבור מטיילים וזוגות אוהבים. בתל רקת, ארבעה מעיינות הנובעים על שפת הכנרת, בריכות דגים, שנמצאות בקטע השביל שבין  גינוסר למוביל הארצי, תצפית נוף עוצרת נשימה בקטע השביל שעובר בסמוך לכפר נחום ובנוסף, שביל העובר בין מטעי הפרי הקסומים ומגוון ממצאים היסטוריים.

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
25
26
27
28
29
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
אירועים שיתקיימו ב 27th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 29th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 1st מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 5th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 6th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 8th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 15th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 16th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 17th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st מרץ
אירועים שיתקיימו ב 22nd מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd מרץ
אירועים שיתקיימו ב 24th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 26th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 31st מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd אפריל

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?