סיר לחץ

סטרס, או בעברית “עקה”, הוא מצב בו הגוף מזהה סכנה ומגיב בהתאם. ההתמודדות עם לחץ וחרדה ברפואה הטבעית

אי אפשר להתעלם מהעובדה שלחץ וחרדה מלווים אותנו, לצערנו, ביום-יום. לחץ נפשי יכול להתפתח מכל מיני גורמים – מחלה קשה של האדם, או הסובבים אותו, פרידה, קשיים כלכליים, והקלף המנצח – המצב הבטחוני.

סטרס, או בעברית “עקה”, הוא מצב בו הגוף מזהה סכנה ומגיב בהתאם.

כאשר האדם מצוי בסכנה אמתית, מתחילה שרשרת פעולות בגוף על מנת לאפשר לאדם להתמודד עם הסכנה. המנגנון הזה נקרא FFF: FREEZE FIGHT OR FIGHT. ובעברית – הילחם, ברח או קפא.

במצב זה, קצב הלב, לחץ הדם ורמות הסוכר בדם עולים, השרירים וכלי הדם מתכווצים, האישונים מתרחבים וכל מנגנוני הגוף מתמקדים בהתמודדות עם הסכנה. כל זאת, על מנת לתת למערכות ההגנה והבריחה את כל האנרגיה של הגוף כדי שהאדם יינצל מהסכנה. כאשר האיום הקיומי הוסר, הלחץ חולף והגוף חוזר לעצמו. במצב של לחץ כרוני, הגוף מזהה סכנה גם כשאין באמת אחת כזו ואז מתחילה שרשרת אירועים בגוף, אך בלי סיבה אמתית.

מתח הופך להיות מזיק כאשר הוא נמשך לאורך זמן וברמה גבוהה מדי. מחקרים מעידים על הסטרס כמקור להרבה בעיות רפואיות, הן גופניות והן נפשיות.

נזקי הלחץ רבים ומגוונים, לצערנו. כאבי ראש, הפרעות במערכת העיכול, בעיות לב, דיכאון וחרדה, שינויים קיצוניים במשקל (מי אמר אכילה רגשית…), הפרעות שינה, בעיות עור ואלרגיות, בעיות פוריות/ קושי בכניסה להיריון, חוסר ריכוז ואף מערכת חיסון חלשה.

לצאת מהלחץ

איך ניתן להתגבר על הלחץ? הרפואה הטבעית מציעה מגוון שיטות ודרכים.

ארומתרפיה – שמן לוונדר, מלך השמנים, הוא שמן מרגיע ומומלץ מאוד להפחתת מתח ולחץ. ניתן לטפטף מספר טיפות למבער שמנים, או דיפיוזר. ניתן גם להרתיח בסיר על להבה נמוכה פרחי לוונדר ולתת לניחוח להתפשט בכל הבית.

נשימה – מתי בפעם האחרונה שאפתם מלוא החזה ונשפתם את כל האוויר מהריאות? אני מזמינה אתכם להביא תשומת לב לנשימה, להעמיק את השאיפה ולהאריך את הנשיפה ככל האפשר. כדאי להקדיש לתרגילי נשימה 4-5 דקות מדי יום.

רפואה סינית – דיקור סיני יכול להפחית את תחושת החרדה והמתח, לשפר את מצב הרוח ואיכות השינה, לאזן את מערכת החיסון ולהביא לחוסן גופני ונפשי. משרירים תפוסים ועד כאבי ראש, מגב תפוס ועד הפרעות עיכול ועוד ועוד. רפואה סינית יכולה לעשות פלאים.

מדיטציה ומיינדפולנס – ההשפעה המיטיבה של מדיטציה הוכחה במחקרים רבים. כל מה שצריך זה חמש דקות מדי יום… תוכלו למצוא ביוטיוב, ספוטיפיי וכו’ הנחיות מצוינות.

לסיום, חליטת צמחים מומלצת להרגעה: מליסה, לוונדר ועלי פסיפלורה נחשבים צמחים המשפיעים לטובה על מערכת העצבים, מרגיעים ומשרים תחושת נינוחות ורוגע כללי. קחו כפית אחת מכל צמח מיובש, שימו בקנקן המכיל כ-3 כוסות ושתו לאורך היום. בעיקר חשוב לשתות כוס כשעה לפני השינה, על מנת להשרות שינה ולהרגיע.

הרבה בריאות, קרן מיכאלי

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
אירועים שיתקיימו ב 12th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th יולי
אירועים שיתקיימו ב 17th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th יולי
אירועים שיתקיימו ב 26th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 1st אוגוסט

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?