סיור מודרך לציון 20 שנות חפירה באתר סוסיתא

כמדי שנה, בסיום עונת החפירות בסוסיתא, נערך לתושבי עין גב, הקיבוץ המארח, סיור באתר. הממצא הבולט השנה –  פסיפס יפהפה, שמור כמעט במלואו


כמו בכל סיום עונת חפירות ארכיאולוגיות, בעיר העתיקה סוסיתא, גם השנה, הוזמנו חברי קיבוץ עין גב, המארחים לאורך כל השנים את משלחות החופרים המתנדבים מכל העולם, לסיור מודרך בחפירות. את הסיור, הדריך ראש משלחת החופרים, ד”ר מיכאל אייזנברג, מהמכון הארכיאולוגי של אוניברסיטת חיפה, שסקר וסיפר על החפירות שנערכו השנה ועל הממצאים. במרכז תשומת הלב – נחשף בחודשי החפירה האחרונים, פסיפס יפהפה, שמור כמעט במלואו, כחלק מהכנסייה המערבית, החמישית שנחפרה באתר. בסיור, השתתפו ראש המועצה האזורית ויו”ר איגוד ערים כנרת, עידן גרינבאום ומעל מאתיים מתושבי קיבוץ עין גב ויישובי עמק הירדן.

כזכור, חברי קיבוץ עין גב היו הראשונים לסקור ולחפור את סוסיתא העתיקה, עוד בשנת 1885, ביזמתו של מנדל נון ז”ל. כמו כן, האתר יושב על ידי חברי עין גב, במסגרת התיישבות “חומה ומגדל” במלחמת העצמאות, אך לבסוף, עקב קרבות הדמים עם הסורים שישבו ברמת הגולן וצלפו על התושבים, המשיכו את ההתיישבות על גדות הכנרת והאתר לא יושב שנית.

העיר (פוליס) סוסיתא, הצופה אל נוף הכנרת ממרומי ההר, הייתה גדולה ועשירה וחלשה על כל האזור. עדיין קיימים בה רחובות רחבים, כנסיות, בתי מרחץ, מזרקות, עמודי שיש, פסלים מפוארים ועוד. סוסיתא נוסדה במאה השנייה לספירה, בידי הממלכה הסלוקית ולאחר מכן, עברה ידיים ושלטונות רבים ונפגעה פעמיים ברעידות אדמה. בפעם השנייה, בשנת 749 לספירה, נחרבה.

בתמונות: סיום עונת החפירות הארכיאולוגיות בתל סוסיתא, סיור מודרך עם ד”ר מיכאל אייזנברג מהמכון הארכיאולוגי באונ’ חיפה, לתושבי עין גב ומועצה אזורית עמק הירדן

צילום: אריאל צור, עין גב

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?