מתנת ממשלת צ’כיה לקק”ל: כבאית ייחודית תוצב בצפון

למערך כיבוי האש של קק”ל מצטרפת משאית כיבוי משוכללת, מתנת ממשלת צ’כיה. יו”ר קק”ל דני עטר: “תודה לצ’כיה על ההתייצבות לצד ישראל”


כבאית חדשה, מתנת ממשלת צ’כיה, מצטרפת למערך כיבוי האש של הקרן הקיימת לישראל. הכבאית החדשה, שמאובזרת בטכנולוגיה ייחודית והיא הראשונה מסוגה בארץ, תוצב בחצור ותשרת את אזור הגליל העליון ורמת הגולן.
הכבאית כוללת חידושים ויתרונות רבים: יכולת העמסה של 4500 ליטר מים, הרבה יותר מהכבאיות הנוכחיות של קק”ל שמעמיסות 2500-3000 ליטר מים; מתזי מים מתחת לכבאית אשר בעזרתם ניתן לעבור בבטיחות מעל שטחים בוערים; תותח גג ותותח קדמי הנשלטים מתא הנהג; שלדה חזקה מאוד, אשר יכולה לעמוד תחת לחץ ומשקל רב; מערכת הנעה 4X4 מתקדמת, בעזרתה אפשר להתגבר על מכשולים בשטח.
בשל הרצון להכניס את הכבאית לפעילות כמה שיותר מהר, יגיעו מצ’כיה שני כבאים מוסמכים, אשר ידריכו את כבאי האש של קק”ל.

“הכבאית הצ’כית תשדרג באופן משמעותי את מערך הכיבוי של קק”ל, בעיקר בצפון”, אמר רמי זריצקי, הממונה על הגנת היערות במצב רגיעה וחירום. “הכבאית היא בעלת יכולת עבירות גבוהה בשטח, עם יכולת נשיאת מים בכמות גדולה. אבזור הכבאיות במיטב הציוד יקל על כבאי קק”ל בביצוע המשימה”.
טקס קבלת הכבאית נערך ביום חמישי שעבר, ביער צ’כיה, שנמצא ביער יתיר, בהשתתפות יו”ר קק”ל, דניאל עטר, שר הפנים הצ’כי, מילאן קובנץ’, שרת התחבורה הצ’כית, מיכאלה מרובסקה, יו”ר לשכת המסחר ישראל-צ’כיה, דוד הרצקי, נשיא קק”ל צ’כיה, מיכאל פאקובסקי, טפס”ר לאוניד שיימן, מהרשות הארצית לכבאות והצלה ישראל ומכובדים נוספים. 
יו”ר קק”ל, דני עטר: “בפנייה שלנו לנשיאי קק”ל בעולם לגיוס תרומות, שמחתי מאוד שמיכאל לקח את המשימה ויחד עם ממשלת צ’כיה הצליח לתרום משאית כיבוי מתקדמת, שתיתן גיבוי חשוב למערך הכבאיות של קק”ל ולמאבק שלנו בשריפות. אנו זוכרים שבזכות קק”ל, ישראל היא המדינה היחידה בעולם שמספר העצים בה גדל משנה לשנה. אני חושב שזה המקום להגיד לכם, שרת התחבורה ושר הפנים, תודה רבה ובשמנו תמסרו גם לראש הממשלה שלכם ולכל חברי הממשלה בצ’כיה. תודה, לא רק על הכבאית החדשה, אלא בעיקר על ההתייצבות של צ’כיה לצד מדינת ישראל”.
שר הפנים הצ’כי, מילאן קובנץ’, הוסיף: “אני מקווה שמשאית הכיבוי תעזור לכם להילחם נגד שריפות הענק כמו אלה שהשתוללו אצלכם בשנה שעברה ותשמש אתכם להרבה שנים”.

צילומים: אדי ישראלי, ארכיון הצילומים של קק”ל

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
אירועים שיתקיימו ב 12th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th יולי
אירועים שיתקיימו ב 17th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th יולי
אירועים שיתקיימו ב 26th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 1st אוגוסט

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?