משולחן המועצה האזורית גולן

גולן כמנהגו נוהג – על אף הסערות בכנסת והמצב הממשלתי המורכב, ראש המועצה האזורית, חיים רוקח, ממשיך בפגישותיו בכנסת, עם שרים וחכים, להמשך קידום תכניות הפיתוח לגולן וגם: “בית חגי“, הכשרות צחי, מצדיעים לשירות משמעותי, פעילויות נוער גולן, תכנית שנתית לוותיקים, פרידה מחבר ומילה טובה לעובדת מסורה


דברי ראש המועצה:

תושבים יקרים,

סוף חודש יוני, הטמפרטורות עולות והתלמידים סופרים את הימים האחרונים עד לבוא החופש. בימים האחרונים, חוגגים את מסיבות הסיום של שנת הלימודים בבתי הספר ובגנים. מרגש לראות את ההתקדמות והגדילה של הילדים, שנה אחר שנה

שנת הלימודים הנוכחית הייתה רציפה והצלחנו לשמור על שגרה מבורכת, על אף גלי הקורונה, למעט בשבועיים האחרונים, בהם השגרה הופרה בשל שביתה ושיבושים במערכת החינוך הארצית. אני מבקש להודות למערך החינוך וההסעות במועצה על תפעול האירועים בצורה אחראית ומסורה.

זו הזדמנות להוקיר ולהודות לאנשי החינוך וההוראה, על שנה נוספת של עשייה משמעותית ודאגה לדור העתיד שלנו. אתם נושאים בכובד האחריות וממלאים תפקידכם בנתינה כמעט ללא גבולות, בשליחות ערכית. תודה לכם!

בשבוע החולף, עמדו בפתחנו לא מעט אתגרים, שהביאו לצדם הזדמנויות גדולות.

בשישישבת, קיימנו את אליפות ישראל לאופניים בגולן. אירוע יוצא דופן, מלא אדרנלין ומשמעותי בעולם הספורט המקומי. לצד השמחה וההתרגשות, הייתה פגיעה בחקלאי צפון הגולן, בקטיף הדובדבנים. בשל סגירת הצירים, נחסמה גישת התיירים לבוסתנים. עשינו כל שביכולתנו למזער את היקף הפגיעה ולצמצם למינימום את שעות הסגירה ועד השעה 10:00, חזרו התיירים לאתרי הקטיף.

בנוסף, כהרגלי, ביום שני, קיימתי פגישות עם שרים וחכים בבניין הכנסת. על אף מצב הממשלה הדינמי, חשוב לציין, כי אין לכך השפעה ישירה לגולן. אנו ממשיכים לעבוד מול כל הגופים והגורמים לקידום המהלכים שהתחלנו ומכינים עוד תכניות לפיתוח הגולן.

במהלך השבוע, קידמתי שיתופי פעולה עם מספר יזמים מתחומים שונים, במטרה להוביל את הגולן לפיתוח וקידמה ולייצר כר פורה עבור העסקים המקומיים.

בהמשך, אפרט בהרחבה על מספר אירועים משמעותיים מהשבוע האחרון.

מאחל לכולנו קיץ בריא וחופש עליז לילדים!

שלכם כתמיד,
חיים רוקח

בית חגי” – בניין ההקרנות במרכז הרפואיזיו“, עש רב סרן חגי בן ארי זל

בשבוע שעבר, נערך טקס קריאת בניין ההקרנות, בביהחזיובצפת, על שמו של רב סרן חגי בן ארי זל, בנם של יוני וחני, ממושב נוב. בטקס, נכחו אורחים מכובדים רבים, ביניהם בני משפחתו וחבריו של חגי זל, אנשי צוות, הנהלה ומטופלים.

הבניין הוקם בסיוע קרןאדר“, שביקשו לקרוא לבניין שתרמו עש חלל צהל כדי להוקיר את זכרו וזכר כל חללי צהל. מנהל המרכז הרפואיזיו“, פרופסלמאן זרקא, עשה את החיבור בין נציג הקרן למשפחת בן ארי.

פרופזרקא פתח את הטקס וסיפר על היכרותו עם חגי כשהיה מפקד שירותי רפואה של צהל. עוד הוסיף פרופזרקא על ההיכרות האישית עם יוני, אביו של חגי, בזמן שירותם הצבאי המשותף בפיקוד צפון.

יוני בן ארי ריגש בדבריו באופן מיוחד. יוני דיבר בשם המשפחה וקרא לאחדות וערבות הדדית. בדבריו, אמר כי אנשי המרכז הרפואיזיומראים את פניה היפים של הרפואה בישראל, שפועלים לרפואת תושבי הצפון ללא הבדל דת, גזע ומין. “אין הנצחה ראויה יותר לבני חגי מאשר מבנה שנועד לרפא חולי סרטן, להקל ולהאריך חיים“, אמר.

שר הבריאות, ניצן הורוביץ, דיבר על מחויבותו לצמצום הפערים בבריאות בין המרכז לפריפריה.

מוכנות לחירוםהכשרות צחי

צוותי החירום ביישובים שומרים במשך כל ימות השנה על מוכנות למצב חירום. הצחי מלווים על ידי המועצה בתכנית הכשרה עשירה ומגוונת. השבוע, התכנס פורום צחי למפגש הכשרה ולמידה, כחלק מהתכנית הרחבה. המשתתפים נהנו מהרצאה מרתקת של דר עינב לוי, שהציגה מקרה הבוחן את רעידת האדמה בהאיטי.

בנוסף, ניתנו כלים לניהול מתנדבים בחירום והתמודדות יצירתית עם קהילה במשבר. בסיום התרגול, ניכר החיבור בין התובנות מהשטח לעקרונות שהוצגו.

מרכז חוסן גולן, באגף הייעוץ והטיפול, ממשיך להכשיר את היישובים בתחום החוסן והחירום. בהזדמנות זו, אנו מודים על שיתוף הפעולה והמוטיבציה הגבוהה ללמידה ועשייה של הצחי ברחבי המועצה.

בחודש הבא, יתקיים סיור למידה והוקרה לפעילים. שימו לב לפרסומים.

מצדיעים לשירות משמעותי

כאלוף משנה במילואים, חשוב לי לפעול ככל הניתן להעלאת המוטיבציה לשירות משמעותי. אני פועל כדי להנגיש את הכלים העומדים לרשותנו כדי לסייע למתגייסים למצות את הפוטנציאל של כל אחד ואחת לעשות שירות משמעותי.

בשיתוף עם צהל, הטמענו תכניות במסגרות החינוכיות, כהכנה מנטלית לקראת השירות הצבאי וחיזוק החוסן האישי של המתגייסים שלנו. הגברתי את שיתוף הפעולה עם הליכי הגיוס ואנחנו בקשר ומעקב רצוף עם האגף הביטחוניחברתי במשרד הביטחון.

בשבוע האחרון, נמלאתי גאווה כשהוצגו בפניי נתוני הגיוס של השנה החולפת בגולן.

מהנתונים שהוצגו, עולה כי:

שיעור הגיוס הגברים והנשיםגבוה מהממוצע

שיעור הגברים פותחי שש ומכינותגבוה

שיעור המתייצבות ליום המאהגבוה

שיעור הגיוס ללחימה בקרב הגברים והנשיםגבוה

שיעור הקצונה במגמת עלייה וגבוה מהממוצע

שיעור הגיוס לשירות משמעותיגבוה

שיעור לקויי שירות בגברים ובנשיםנמוך

שיעור הנשירה אצל הגברים והנשיםנמוך מהממוצע

את הנתונים המלאים תוכלו למצוא באתר המועצה ובדף הפייסבוק של המועצה.

השבוע, ליוויתי את דנה נחמיאס, הבת של ענת וחנניה, מהיישוב בני יהודה, בסיום קורס מפים. בנובמבר 2019, ליוויתי את דנה בבהד 1, בסיום קורס קצינים.

דנה, אני מאחל לך המשך הצלחה בדרכך המשמעותית לתפארת משפחתך, היישוב, הגולן והארץ!

עוד בני גולן ששמחתי לפגוש, מפקד צוות מגדים, אלמ צוקרמן, מנוב ומסיים קורס מפים מילואים, איתם, בן נוב.

גאה בכם ומצדיע לכם!

פעילויות נוער הגולן

נוער הגולן מאופיין ביצירתיות וביזמות יוצאי דופן. בנתינה, סובלנות ואכפתיות כלפי הסביבה והסובבים.

במסגרות החברתיות השונות, אנחנו מעצימים את היתרונות הבולטים ונותנים להם את הכלים להנהיג, להוביל, לתרום ולהיות שותפים פעילים.

במהלך השבוע החולף, פגשתי את הייחודיות של הנוער שלנו במספר אירועים עוצמתיים:

דילר גולן” – מלבורן. התכנית המוכרת ממשיכה להדהים את כולנו בתוצרים שלה. השבוע, התקיים מפגש שעסק בהכנה לקראת סמינר הקיץ, שמתחיל עוד שבועיים וסדנה מרתקת להתמודדות עם אתגרים ומציאת פתרונות מבוססים על חשיבה יצירתית. בסוף המפגש, עלו הילדים והילדות לבמה וסיפרו על הרעיונות והפרויקטים שלהם לביצוע אימפקט והשפעה על מרחב חייהם בגולן. היה מרגש.

בנוסף, כחלק מהחשיבות של שילוב בני הנוער בעשייה, השבוע, פגשנו את מיכל מזרחי, בת 16 וחצי, ממבוא חמה, בנושא התחבורה הציבורית בגולן. מיכל הציגה בפני מנהלי התחבורה והחינוך את צורכי הנוער בדרום הגולן, בשגרה ובחופשים. ההסבר היה רהוט  ומפורט.

מתנדבי הנוער במועדונית צמיד סיכמו עוד שנת התנדבות ואנחנו היינו שם, כדי להוקיר ולהודות להם על תרומתם לחברה.

עוד יוזמה נערית מבורכתשני נערים, מאלוני הבשן, הגישוקול קוראליוזמת תושבים, שבו רצו לבנות עגלות שישמשו ירידים קהילתיים. הנערים בונים בעצמם את העגלות והיריד הראשון שבו ישתמשו ביצירתם יתקיים ב-1.7.

מצטיינים גם בתחום הספורטהשבוע, התקיים טקס סיום העונה במועדון הכדורסל גולן. בערב, חולקו גביעי מצטיינים לכל קבוצה. לאולם, בנטור, הגיעו כל שחקני הקבוצות מלווים בהוריהם. ערב אחד שמבטא השקעה, התמדה ועבודת צוות של עונה שלמה.

ילדי הגולן ובני הנוער, אתם הגאווה שלנו. תמשיכו להשקיע מזמנכם לערכים החשובים ובתרומה קהילתית. תנו דרור ליצירתיות שבכם ותיישמו את הדברים בחדוות נעורים. גם בימי החופש הגדול, כבשגרה, שימרו על עצמכם.

ותיקים

מעגל החברים ותיקי הגולן, דור המקימים, הולך ומתרחב. מתוך כך, נבנתה תכנית שנתית מגוונת ועשירה בתכנים ומפגשים, סדנאות, הרצאות, כנסים, טיולים ועוד. בימים אלו, במחלקת הוותיקים, עובדים לגיבוש תכניות לשנה הבאה.

כמו כן, לאחרונה, הרחבנו את המחלקה, על מנת לתת מענה אזורי מדויק ומותאם. ממשיכים לפי התכנית ומפתיעים בכל מפגש.

השבוע, ביום רביעי, 80 ותיקים מכל רחבי הגולן סיימו עונה של טיולים, במסגרת התכנית “שביל ותיק”, תכנית שהיום מסכמת שנה שישית של טיולים וחוויות משותפות. פעם בחודש יוצאים שני אוטובוסים עם מדריכי טיולים להיכרות מעמיקה וטיולים ברחבי הגליל. תכנית “שביל ותיק” מתקיימת בשיתוף פעולה מוצלח בין רשות הטבע והגנים ומחלקת הוותיקים במועצה. בקרוב, נפרסם את תכנית הטיולים לשנה הבאה.

בנוסף, ביום ראשון האחרון, נפגשו בספריית אשכול “אל על”, נציגות של ותיקי האשכול, למפגש ראשון של היכרות, חשיבה ושיתופי פעולה.
במפגש, נכחו נציגות היישובים: אלוני הבשן, קשת, אבנ”י אית”ן, חיספין, נוב ויונתן.
לאחר שיח מהותי ופורה, השתתפו הנציגות בסדנה להכרת תוכנת “קנבה”, בהובלת נילי וייס.

פרידה מחבר

השבוע, נפרדנו בצער וכאב מחברנו יהודה פינגר זל, מחיספין. יהודה היה אדם חייכן, שקט וחכם, כך מספרים חבריו. הותיר אחריו את אשתו, זאבה וארבעת ילדיהם.

תנחומים מקרב לב למשפחתו ולחבריו.

ביניים: מילה טובה לעובדת מסורהיעל גלמור

ב-10 שנים האחרונות, ניהלה יעל גלמור את יחידת ההתנדבות במועצה האזורית גולן.

יעל, גרה עם בעלה ושני בניהם ביישוב נאות גולן והיא גם בת למשפחת אוחיון הוותיקה מנאות גולן.

יעל חיה ונושמת נתינה והשפעת טוב על הסובבים אותה. נכנסה לרכז את תחום ההתנדבות במועצה האזורית גולן לפני עשור והשקעתה התבטאה בפיתוח והבאת תכניות נפלאות בתחומי הפרט, המשפחה, הוותיקים והנוער.

בין התכניות שקידמה: אם לאם, חונכות לילדים, זיכרון בסלון, כתיבת סיפורי חיים, כרטיס הטבות, “באר המישאלותלמתנדב והתנדבויות פרטניות ביישובים.

בנוסף, יעל ליוותה רכזי תכניות התנדבות שונות וגופים כמו מדא, “איחוד הצלה“, “פעמונים“, “מתחברים לנוער בחופים“, עמותות לחלוקת מזון, “מקום לצדךוהאגודה למלחמה בסרטןבדרכה המיוחדת, בנועם, עם אור בעיניים ולב רחב.

עם השנים, יעל התפתחה למקצוענית בתחום ההתנדבות וזכתה להערכה רבה גם מצד משרד הרווחה, המגבה את היחידה וגם בקרב קולגות מכל הארץ.

גם בתקופת הקורונה ובאתגרים השונים, יעל פעלה ביצירתיות לגייס מתנדבים חרף כל המכשולים שנוצרו ולדאוג שיבצעו את ההתנדבות על פי כל כללי הזהירות הנדרשים.

יום המעשים הטוביםבגולן היה תמיד יום שיא מגוון ומרגש וזכה להדים חיוביים, בהובלת יעל. גם אותנו, עובדי המועצה, הצליחה יעל לרתום.

בימים אלה, יעל מסיימת את תפקידה ויוצאת לפרק משפחתי חדש, מעבר לים. תודה ענקית מכולנו על כל העשייה המבורכת והמסורה.

מאחלים לך הצלחה גדולה בהמשך הדרך!

פברואר 2024

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
2
אירועים שיתקיימו ב 30th ינואר
אירועים שיתקיימו ב 1st פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 5th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 16th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 17th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 20th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 21st פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd פברואר
אירועים שיתקיימו ב 23rd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 28th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th פברואר

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?