מצטיינים ב”עתידים” בקצרין- מעל הממוצע הארצי

בביקור מטה “עתידים”, השבוע בקצרין, נמסרו הנתונים הבאים: המספר הממוצע של המתקבלים לתכנית גבוה בקצרין מהממוצע הארצי. גם ממוצע הפסיכומטרי של תלמידי תיכון מקצרין גבוה משמעותית מעל הממוצע הארצי – 634 נקודות, לעומת 575


השבוע, הגיע לקצרין צוות מטה תכניות “עתידים”, ליום מפגש ופעילות. בקצרין, פועלות שתי תכניות: האחת – “קדם עתידים”, המיועדת לתלמידי תיכון, המבקשים להשיג תעודת בגרות איכותית בתחומי המדע. מטרת התכנית היא לחזק את תחושת המסוגלות האישית בקרב התלמידים וכן לסייע להם בשיפור הישגיהם הלימודיים ולהכווין אותם ללימודים אקדמיים בתחומי ההנדסה והמדעים.

התכנית השנייה היא תכנית “עתידים בצה”ל”, המאפשרת לבוגרי תיכון מצטיינים, מהפריפריה ומאוכלוסיות ייחודיות, לדחות גיוס וללמוד לתואר אקדמי בתחומים מגוונים ובמוסדות אקדמיים מובילים בישראל.

בקצרין התכנית פועלת בתיכון “נופי גולן”, אך מיועדת גם לתלמידי קצרין המאותרים במוסדות חינוך שונים ועונים לקריטריונים. התכנית גם מציעה פסיכומטרי במחיר מסובסד לתלמידי תיכון, עוזרת להם בתהליך המיון לעתודה האקדמית ומלווה אותם בהמשך. לאחר תום הלימודים האקדמיים, העתודאים .

ביום שלישי, התקיים יום שיא יישובי בקצרין. נציגי התכנית הגיעו לקצרין והציגו את נתוני הרשות לראש המועצה, דימי אפרצב, למנהל מחלקת החינוך, צבי בודנהיימר, מנהלת “נופי גולן”, טליה הפטקה ומשתתפים נוספים. מטעם “עתידים”, הגיעה גם אלונה קסל, עתודאית מקצרין, הלומדת הנדסת תעשייה וניהול בטכניון ולמדה בתיכון “נופי גולן”. אלונה מתנדבת בליווי מועמדים לעתודה מקצרין.

נתוני הרשות הרשימו את משתתפי הישיבה: ממוצע הפסיכומטרי של תלמידי תיכון מקצרין גבוה משמעותית מעל הממוצע הארצי – 634 נקודות, לעומת 575. כמו כן, גבוה גם ממוצע המתקבלים לתכנית. בשלוש השנים האחרונות, התכנית בקצרין כבר מתגאה ב-16 סטודנטים, הלומדים בפקולטות ובמוסדות הטובים ביותר באקדמיה.

“מדובר בנתונים מכובדים מאוד”, אמר מפקד “עתידים”, סא”ל אורן בר. “ההשקעה המשותפת של צוות התכנית, עם רוח גבית מהיישוב ובית הספר היו משמעותיים!”. ראש מדור מועמדים ב”עתידים”, רס”ן הראל גורן, סיפר על כך ש-4 בוגרי “עתידים” מקצרין – תאיר הקמן, נוי אשכנזי, אלונה קסל ואלכסנדר צין, מתנדבים בליווי מועמדים מקצרין בתכנית עצמה.

ראש המועצה, דימי אפרצב, סיכם את הישיבה: “תכנית ‘עתידים’ מהווה תרומה משמעותית לתלמידים, לצבא ולחברה. יש לייצר חשיפה מקסימלית לתכנית בקצרין ולהמשיך בשיתוף הפעולה הפורה והמוצלח גם בעתיד”.

עם סיום הישיבה, פנו המשתתפים לסיור ב”נופי גולן”, שם שוחחו עם תלמידי י”א, הציגו בפניהם את תכנית “עתידים”, הכינו אותם לצו ראשון, לחשיבות הפסיכומטרי והשאיפה למצוינות. אחה”צ, צוות “עתידים” ייעץ והכווין תלמידים פוטנציאליים לעתודה בשכבת י”ב.

מנהל מחלקת החינוך, צבי בודנהיימר: “הנתונים שנפרסו בפנינו היום מהווים גאווה למערכת החינוך היישובית וליישוב קצרין. זו תוצאה של השקעה והצבת החינוך במקום הראוי” .

 

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?