מיגון – ועכשיו

בחצור הגלילית דורשים מהממשלה: “הישוב הגדול בגבול חייב מיגון – ועכשיו”. במכתב שהפנה לרה”מ ולגורמים הרלוונטיים, מתריע ראש המועצה, שמעון סויסה, כי במצב הנוכחי לא ניתן לקיים ביישוב “שגרת מלחמה”

בצל ההתחממות גבול הצפוני, האזעקות ואף ירי הטיל לעבר חצור הגלילית בתחילת השבוע, פנה ראש המועצה, שמעון סויסה, במכתב מיוחד לראש הממשלה, השרים הרלוונטיים ופיקוד העורף, בדרישה למיגון מיד: “ללא מיגון ליישוב הגדול בגבול הצפוני – לא יהיה ניתן לקיים שגרת מלחמה”, הבהיר.

בפתח המכתב צוין: “בימים אלו, מדינת ישראל נמצאת בלחימה והגנה על גבולותיה. ברצוני לחזק את ידי הדרג המדיני והצבאי על מאמציו. חצור הגלילית הנו היישוב העירוני הקרוב ביותר לחזית. מרחקנו מגבול לבנון הוא כ-11 ק”מ ואמש חווינו עליית מדרגה: אזעקות ויירוטים מעל שמי היישוב, דבר המקשה באופן משמעותי על קיום שגרת מלחמה”. 

עוד הוסיף סויסה במכתבו: “למרות הקרבה לגדר, פקודות צה”ל אינן מנחות על פינוי, אלא על כך שנישאר ביישוב ולכך אנו נערכים במטרה לקיים ‘שגרת מלחמה’, ככל שניתן ולנסות להשרות במרחב הציבורי סדר יום בטוח, בדגש על מוסדות החינוך. לאחר קיום סיור ותרגולים במוסדות החינוך, התגלו פערי מיגון אדירים. כ-50% מהתלמידים אינם ממוגנים בעת מצב חירום ואף חלק מהמוסדות אינם ממוגנים כלל. אני מציב לנגד עיניי את ביטחון התלמידים ולכן בהיעדר מענה מיגון, לא ניתן להשיב את מוסדות החינוך ולקיים שגרת מלחמה ביישוב – ההורים חוששים ובצדק, הילדים מפחדים ואנו, כמועצה, לא יכולים לקיים שגרת מלחמה במצב זה”. 

לסיום, הבהיר סויסה: “אני דורש לתת מענה לסוגיות אלו, על מנת שאוכל להבטיח את ביטחון ילדי חצור הגלילית”.

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?