מופע של התקררות

מדוע ילדים רגישים יותר למחלות חורף? מערכת החיסון שלהם עדיין אינה מפותחת מספיק. בנוסף, הילדים נמצאים זמן רב בחדרים סגורים ולא מאווררים


מיכל שוקרון dip.acp, מטפלת ברפואה סינית – דיקור, צמחי מרפא, תזונה סינית, שיאצו, התמחות בילדים ובנשים

החורף הגיע ואתו מגיעה נזלת קלה ושיעול קטן ולאחר זמן קצר, העיניים הופכות מזוגגות, השיעול נהיה עמוק וכבד, החום עולה והנה, עוד פעם הילד חולה. הוא נראה סובל ואומלל ויחד אתו סובלים גם הוריו, לא ישנים בלילות ומפסידים עבודה.

מדוע ילדים רגישים יותר למחלות חורף?

מערכת החיסון של ילדים עדיין אינה מפותחת ולכן הם חשופים יותר למחלות. בנוסף, הילדים נמצאים זמן רב בחדרים סגורים ולא מאווררים ופחות יוצאים לשחק באוויר הפתוח. מכאן הדרך להידבק ולפתח מחלה קצרה מאוד.

ברפואה הסינית, ישנם שני שלבים עיקריים להתפתחות המחלה החודרת אל הגוף – רוח קור ורוח חום.

השלב הראשון: רוח קור – מעיד על שלב התחלתי של חדירת הפתוגן, גורם המחלה החיצוני, אל הגוף. בשלב זה, ייתכן שיופיעו התעטשויות ונזלת שקופה, רעד והילד יתלונן שקר לו, ייתכן כאב ראש וחום, ללא הזעה.

השלב השני: רוח חום – מעיד על מצב מתמשך וחדירה עמוקה יותר של הפתוגן והסימנים המאפיינים של זה הם חום גבוה, נזלת צהובה, פנים אדומות, הזעה, כאב גרון, צמא ויובש בפה. מטרת הטיפול בשני השלבים היא לעזור לגוף לסלק את מחולל המחלה שחדר אליו, להוציא את הקור, או את החום ולחזק את הגוף.

עצות להורים

תמיכה ומנוחה – ילד חולה צריך חיבוק ותמיכה מהוריו וכמובן, מנוחה מרובה. אל תמהרו להחזיר את הילד למסגרת – במידת האפשר – ואפשרו לו להתחזק עוד קצת.

עידוד שתייה – חום גבוה יכול לגרום להתייבשות ולכן חשוב להקפיד ולעודד שתיית מים.

תזונה קלה ומזינה – לרוב, ילד חולה הוא חסר תיאבון, מכיוון שהגוף עסוק בניסיון להתגבר על המחלה. אפשר להסתפק באכילת מרק, או כריך.

טיפול לאחר מחלה – בסיום המחלה, מערכות הגוף זקוקות לחיזוק ושימור ולכן מקובל לבצע טיפול משלים, כשהילד מרגיש טוב יותר.

איך ניתן לטפל בילד בעזרת הרפואה הסינית?

בדרך כלל, הטיפול מתמקד בחיזוק המערכת החיסונית של הילד, כדי לאפשר לו להתמודד עם המחלה בצורה טובה יותר. ניתן לטפל בזמן המחלה עצמה ובכך לסייע בהקלה על התסמינים, לרוב בצורה יעילה ומהירה מאוד וכמו כן, לקצר את מהלך המחלה. במקרים של מחלות חוזרות ונשנות, ניתן לטפל למטרות מניעה וחיזוק.

בנוסף, תקבלו המלצות תזונתיות, צמחי מרפא ועצות אחרות שיעזרו לכם מאוד להתמודד עם מחלות החורף.

ליד: התרופה הכי חשובה היא האהבה שאתם נותנים לילד. זה הזמן להרבה חיבוקים, לספר עוד פעם את הסיפור האהוב, להצחיק אותו. להעביר לילד מסר של התמודדות ושל כוח, שהגוף חזק ושהוא יודע איך להתגבר על המחלות

התרופה הכי חשובה היא האהבה שאתם נותנים לילד, המחזקת אותו, שהוא יתגבר. זה הזמן להרבה חיבוקים, לספר עוד פעם את הסיפור האהוב, להצחיק אותו. כדאי, אם אפשר, לא לכעוס על הילד, או על המחלה. להעביר לילד מסר של התמודדות ושל כוח, שהגוף חזק ושהוא יודע איך להתגבר על המחלות. להראות לו איך אתמול הוא היה עם חום, ועכשיו כבר לא, ואיך קודם הייתה המון ליחה ואז הגוף הוציא אותה בשיעול והנה, היא כבר כמעט איננה. אפשר להשתמש במחלה ככלי לחיזוק ואמונה בגוף.

במהלך הסתיו והחורף, רוב האנשים חווים איזשהו מופע של התקררות. לפעמים, צריך פשוט לנוח והגוף כבר יעשה את שלו כדי להבריא. אבל הרבה פעמים צריך עזרה ובשביל זה אני כאן ואשמח לעזור.

הצטרפו למטופלים רבים שכבר חווים את החורף אחרת!

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?