מהטבע לבנט

היי, אדוני רהמ. זה הטבע הגולני מדבר. אני נמצא תחת מתקפה שאתה מובילטורבינות ענק, פאנלים סולאריים על השטח ואווירה כללית של אזור תעשייה. הלו, מה תעשייה, אני טבע


נכתב על ידי אייל גארי, פעיל סביבתי, תושב שעל

לכבוד ראש הממשלה נפתלי בנט,
מאת הטבע הגולני

אני לא חושב שאתה מבין את זה עד הסוף, אבל אני, הטבע בגולן, נמצא תחת מתקפה שאתה מוביל. איומים של אנרגיה מתחדשת ללא מחשבה על איך ואיפה עושים: טורבינות רוח אדירות שיקטלו את בעלי הכנף, ירחיקו את היונקים ויביאו עמן דרכים, קווי מתח ורוח של אזור תעשייה. פאנלים סולאריים על שטחים פתוחים אדירים שיקטעו בתי גידול, יוסיפו גדרות אימתניות וישמימו את סביבתם.

אתה רוצה לבנות ערים ענקיות שלא תואמות את רוחי, כשלמעשה, אין תשתיות מתאימות לכך ויש מספיק יישובים שיכולים ורוצים לקלוט תושבים.

תסלח לי לרגע, אני לא אצטנע, אני הוא זה שאחראי על החיבור האנושי לארץ, על התאהבות בני הנוער בציונות! לא האתוסים שמלמדים בכיתות, אלא הטיול בגמלא, התצפיות מהתלים הגעשיים, ההתרגשות אל מול הצבי הרץ אל עבר הנץ החמה ויללת הזאבים במישורי הדלוואה.

אני הוא נכס הטבע הלאומי של ישראל. אין עוד כמוני בארץ, ראיתי את זה בקורונה ובכל זמני הנופש והחגים, איך אלפים נהרו אל אדמתי, כדי לנשום את הטבע והמרחבים. אני מתחנן, אל תהפכני לאזור תעשייה מלא בעיירות פיתוח כושלות. לאן ילכו הדורות הבאים כשירצו חופשה? רק לארצות אחרות?

פיתוח בארצנו הקטנה חייב להגיע לאחר מחשבה רבה, בשיתוף פעולה עם אנשי המקצוע הרלוונטיים, מתחום מדעי הטבע והסביבה, במקום יזמים חסרי ידע וניסיון, שעניינם כספי בלבד. אין מקום להחלטות אימפולסיביות. בישראל הקטנה, אין דרך אחרת

אני מבין, אתה מחפש לתת מענה לאנרגיה מתחדשת ויישוב מחדש. במקום להרוס אותי, תן לי להציע לך פתרון:

זה לא מה שכולם ירצו לשמוע, זו לא הדרך הקלה והמהירה וזה לא יהיה קל, אבל פיתוח בארצנו הקטנה חייב להגיע לאחר מחשבה רבה, בשיתוף פעולה עם אנשי המקצוע הרלוונטיים מתחום מדעי הטבע והסביבה, במקום יזמים חסרי ידע וניסיון, שעניינם כספי בלבד. כל זה, כי אין מקום להחלטות אימפולסיביות. בישראל הקטנה, אין דרך אחרת, בהתחשב בכך שהמשאב החסר ביותר בארצנו הוא לא גז ולא מחצבים, אלא שטחמקום.

המשרד להגנת הסביבה (משרד ממשלתי, בחסותך) הוציא דוח נהדר, בינואר 2021, על כך שחשמל סולארי, שמיוצר רק על גבי גגות מבנים בישראל, יוכל לספק מעל ל-50% (!) מתצרוכת החשמל הארצית וזה לא מבטל שטחים פתוחים

המשרד להגנת הסביבה (משרד ממשלתי, בחסותך) הוציא דוח נהדר, בינואר 2021, על כך שחשמל סולארי, שמיוצר רק על גבי גגות מבנים בישראל, יוכל לספק מעל ל-50% (!) מתצרוכת החשמל הארצית וזה לא מבטל שטחים פתוחים.

טורבינות הרוח נפסלו על ידי טובי המדענים ואנשי המקצוע בארץ, בהתייחס לאיהכדאיות הכלכלית אל מול נזקים אדירים, אך הן ממשיכות לקבל מממשלתך רוח גבית

איך אמרה גרטה הגאונה: “!listen to the scientist”.

למה לך לקדם ערים חדשות, כאשר יש ורצוי לחזק את קצרין ולהפכה לעיר ואם בישראל, במקום לייצר לה עוד אחות צולעתהיישובים ימשיכו לקבל תושבים על פי הצורך. מי שתרצה נפשו לגור על אדמת גולן וליישם את החזון הציוני, השערים פתוחיםיש מקום.

אם יפלו המערכות האקולוגיות, גם טריליארד טורבינות וערים חדשות לא יועילו. אין לנסות לפתור בעיה אחת על ידי יצירת בעיה אחרת.

זה הולך להיות בדיוק כמו ים המלח וימת החולה, רק שבימים ההם, לא הייתה מודעוּת והיה דחף קיומיהיום אנחנו במקום אחר.

הגולן מחזיק בתואר המכובדהשטחים הפתוחים האחרונים מצפון לבאר שבע“. האם תרצה לחסל זאת? מה יהיה בעוד 40 שנה? .

אדוני ראש הממשלה, עדיין יש זמן לתקן, לדייק ולחשוב פעמיים. להיות זה שתחת המשמרת שלו, חוסל הטבע בגולן, נכס הטבע הלאומי של ישראל, זה הוא אות של קלון וזה ייזכר לך בדפי ההיסטוריה.

בשעה שברא הקדוש ברוך הוא את האדם הראשון, נטלו והחזירו לפני כל אילני גן עדן ואמר לו: ראה מעשיי, כמה משובחים הם! וכל מה שבראתי, בשבילך בראתי.

תן דעתך, שלא תקלקל ותחריב את עולמי. שאם קלקלת, אין מי שיתקן אחריך“, קהלת רבה (וילנא), ז‘, א‘ (יג)

שלך,
הטבע בגולן

המכתב נכתב על ידי אייל גארי, פעיל סביבתי, תושב שעל, לקראת ישיבת הממשלה בגולן, בה יוכרז על קידום תכנית לפיתוח הגולן, תכנית חשובה, אך בעלת היבטים סביבתיים, נופיים ואקולוגיים שליליים רבים, תכנית שיש לה מתנגדים רבים, בהם תושבים מקומיים, ראשי רשויות וארגוני סביבה.

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
25
26
27
28
29
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
אירועים שיתקיימו ב 27th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 29th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 1st מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 5th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 6th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 8th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 13th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 15th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 16th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 17th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st מרץ
אירועים שיתקיימו ב 22nd מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd מרץ
אירועים שיתקיימו ב 24th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 26th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 31st מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd אפריל

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?