לראש – לחשוב וללב – לדבר

מאז שהוא זוכר את עצמו, המוזיקה היא כל חייו. נולד ברמגש, עכשיו בתא, רגע לפני הקלטות לאלבום ראשון. האורח שלי לשבת הוא אנוש צוברי


קצת על עצמך

אנוש צוברי, בן 25. נולדתי וגדלתי ברמת מגשימים, אבל כבר כארבע שנים, אני גר בתל אביב“.

עיסוק

מוזיקאי. למחייתי, עובד בעולם הפקות הטלוויזיה, בתפקידים שונים, בהישרדות‘, ‘אנשים‘, ‘מה אתם הייתם עושים‘, ‘הכרישים‘, ‘תם אהרוןועוד.

מאז שאני זוכר את עצמי, עסקתי במוזיקה ומוזיקה הייתה כל מה שעניין אותי, מגיל צעיר. למדתי פיתוח קול ובגיל 17, במקביל ללימודיי בישיבת חיספין, התחלתי ללמוד מוזיקה בתל אביב, אצל מורים מהמובילים בארץ. שם, התחלתי את דרכי המקצועית בתעשיית המוזיקה.

כשנה לאחר מכן, התגייסתי לשירות קרבי, שאת רובו העברתי כמפקד על צוות לוחמי איסוף, במוצב תל פארס ושמרתי על הבית מקרוב.

במהלך השירות, יצרתי קשר עם כותבים והתחלתי להלחין טקסטים שלהם. בכל פעם שיצאתי הביתה, הייתי נוסע לתל אביב להקליט סקיצות וחוזר לשבתות בבית. מאז, התחלתי לשלוח סקיצות לאמנים שחלקן עדיין יושבות אצלם ומחכות לרגע הנכון לצאת. מיד אחרי השירות הצבאי, עברתי לתל אביב ומשם התחילה דרך מלאה ולא פשוטה, חיפוש עמוק מי אני בתוך העולם הזה ומה יש לי להגיד.

עד היום, יצאו חמישה סינגלים, שכל אחד מהם ישב במשבצת אחרת. אולי מרגיש מעולם אחר, כי באמת הם נוצרו בתוך המסע הזה ואני שמח להסתכל כל פעם אחורה ולהיזכר בכל צעד במסע המוזיקלי שלי.

במהלך הדרך, הרגשתי שאין מישהו שיצליח לדייק ולכתוב אותי ואת מה שיש לי להגיד יותר טוב ממני, אז התחלתי לכתוב המון ולהלחין והיום, אחרי שנים שפחדתי לקחת את המושכות, אני גם חלק פעיל בהפקה של כל השירים, שייצאו בהמשך.

לפני כשנה וחצי, אחרי ניסיון לא מוצלח בתכנית ריאליטי, החלטתי שאני עוצר לחשוב ולהבין מי אני בתוך הדבר הזה. זה היה אולי הצעד החשוב ביותר שעשיתי. במהלך התקופה, כתבתי המון, נפגשתי עם מוזיקאים, נסגרתי בחדר ובעיקרנתתי לראש לחשוב וללב לדבר, בלי לחשוב על הגדרות וסגנונות.

מה שמביא אותי לנקודה שאני נמצא בה עכשיוֿ: ממש לפני התחלת הקלטות לאלבום ראשון, כולו מחומרים חדשים, שנכתבו בתקופה האחרונה, שאני מרגיש שהולכים לדבר אותי בצורה הכי מדויקת שהצלחתי להביע עד היום. אז זו תקופה מרגשת, מלאה בהתחדשות וציפיות חדשות.

לפני כחודש, יצאמה יהיה עלינו‘, שיר שנכתב בתקופת הבידוד ותוך כמה ימים, הוא יצא לרשת בשיתוף עם כל נגני ההרכב שלי. אני ממש שמח על ההחלטה להוציא אותו בזמן קצר, כי קיבלתי המון תגובות מדהימות מאנשים שהשיר עשה להם טוב בתוך כל הבלגן של התקופה האחרונה וזו ההרגשה הכי טובה שיכולתי לבקש“.

איך נראה יום שישי שלך?

יום שישי שלי נראה בדרך כלל כמו יום שאני ישן בו טוב, מתעורר בשעה יפה ואז זה מאוד תלוי: אם קיץ בחוץ, אני אהיה בים מאוד מהר ואם חורף, אעבור לספה ואראה איזו סדרה טובה.

אחרי הצהריים, יתחילו הבישולים בדירה עם השותפים שלי. בכל דירה שבה הייתי, היו מוזיקאים מוכשרים. אני מאוד אוהב לבשל, יש אומרים שאני אפילו מאוד סבבה.

כמובן, בערב, ארוחת שישי עם חברים והרבה מוזיקה טובה“.

מה כוללת ארוחת השבת שלך?

בדרך כלל חלה טובה, מטבוחה מדהימה שאחד השותפים שלי מכין, המון סלטים קטנים ומושקעים, דג מרוקאי שהשותף השני מכין ובכל פעם, איזו מנה מעניינת, שאני מנסה לאתגר את עצמי בהכנה שלה. ברוב הפעמים זה מצליח“.

מאכל אהוב

זו שאלה קשה, כי אני אוהב מאוד לאכול, בכל מצב, ובכל שעה ואת רוב סוגי האוכל. אבל אני יכול להגיד ששוקולד, מכל סוג, תמיד מוציא אותי מאיזון וגורם לעולם להיראות קצת יותר טוב בעיניי“.

זיכרון ילדות משבת

בכל שבת, בשעות אחר הצהריים, אני הייתי הילד המעצבן, שמושך את כל החברה לשחק מחבואים/ חבוש/ האדנזאפ, אפילו עד גילאי התיכון וכמעט תמיד, בסוף היינו משחקים כמו שרציתי“.

ספרים, או עיתונים בשבת?

אני לא אדם שקורא ספרים או עיתונים יותר מדי, אבל יש ספר אחד שקראתי בזמן האחרון ואני ממליץ מאוד לכל מי שמתעסק באמנות וקוראים לומכתבים אל משורר צעיר‘, של ריינר מריה רילקה“.

מה הכי כיף בשבת שלך?

השקט בראש. במהלך השבוע, אני רץ מדבר לדבר, כמעט בלי לנוח ובשישישבת, אני מאפשר לעצמי להירגע ולהיטען“.

עם מי היית רוצה לשבת בשולחן שבת?

הייתי שמח לארגן איזו ארוחת שבת מעניינת, עם כריס מרטין, סטיבי וונדר ואריק איינשטיין ולשמוע קצת סיפורים וסודות, על הדרך“.

ליד: “אני מאוד אוהב להקשיב למוזיקה מכל הסוגים, ממוזיקה קלאסית ועד קייפופ. הייתי שמח לארגן איזו ארוחת שבת מעניינת, עם כריס מרטין, סטיבי וונדר ואריק איינשטיין ולשמוע קצת סיפורים וסודות, על הדרך

מה עושה בשעות הפנאי?

אני מאוד אוהב להקשיב למוזיקה מכל הסוגים, ממוזיקה קלאסית ועד קייפופ, אוהב לקבל רעיונות והשראה מכל מיני כיוונים שונים ומגוונים“.

מהו המוטו שלך בחיים?

המוטו שלי בתקופה האחרונה הוא משפט ששמעתי ואני אפילו לא זוכר איפה,

אבל הוא באמת מתאר את דרך החיים שלי בצורה מאוד יפה: ‘כשהחיים מציבים בפניך בעיות, תהפוך אותן לאמנות‘. מין משפט שמסדר לי את הראש, כשמשהו נראה לי מסובך או קשה ואז הכול פתאום נשמע לי מאוד הגיוני“.

מה אתה הכי אוהב בגולן?

אני אוהב הכול. הגולן הוא הבית שלי והמקום השקט והבטוח שלי. אוהב את האנרגיות, את האנשים, את נוף, את הריח, את החיוך המיוחדֿ ואת ההרגשה שכולם חלק מאיזו משפחה מיוחדת“.

מה אתה מאחל לעצמך?

אני מאחל לעצמי, קודם כול, שאצליח לקום בכל בוקר עם ניצוץ בעיניים ורצון לטרוף את העולם, שאצליח להביע את עצמי הכי מדויק והכי נכון במוזיקה שלי ובחיים האישיים שלי ושיום אחד, שאני מאמין שהוא לא רחוק, אצליח להשפיע, לגעת ולרגש על הבמות, שנמצאות בדמיון שלי“.

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
אירועים שיתקיימו ב 1st נובמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd נובמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd נובמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th נובמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 5th נובמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th נובמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th נובמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th נובמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th נובמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th נובמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th נובמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th נובמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th נובמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th נובמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th נובמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 16th נובמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 17th נובמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th נובמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th נובמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th נובמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st נובמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd נובמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd נובמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th נובמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th נובמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th נובמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th נובמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th נובמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th נובמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th נובמבר
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?