כאבי גב

מי לא חווה את זה. תנועה לא נכונה, קימה מהירה מדי והופס… הגב “תפוס”. לא תמיד מדובר בשריר תפוס, בכל מקרה, הכאב – כואב… לרפואה הסינית פתרונות מידיים

כמעט לכולם זה קרה. יצאתם מהאוטו, או קמתם מהספה, הרגשתם כאב בגב, ו”נתפסתם”…

כאבי גב הם אחת מתופעות הכאב הנפוצות ביותר ובימים אלה, על אחת כמה וכמה. ימים ארוכים עם מעט תזוזה, ישיבה מרובה ובעיקר על ספה (מי אמר מרתון חדשות…), פחות מדי פעילות גופנית והרבה מתח נפשי, שגם הוא לא מועיל… 

לעתים, כאבי הגב עוברים מעצמם אחרי זמן קצר, אך ישנם מקרים בהם הכאבים עלולים להפוך לבעיה כרונית ואף להחמיר, עד כדי פגיעה עצבית לאורך האגן והרגל, בעיה הנקראת סיאטיקה. במקרים כרוניים אלה, כאשר נוצר כבר נזק לגב, צפויה הישנות של הכאב, בכל מספר חודשים. בקרב אנשים הסובלים באופן קבוע מהגב, הכאב מגיע בגלים – כמה חודשים של שקט ואז, שוב גל של כאב. במקרים קלים, אורך ה”התקף” יכול להימשך ימים אחדים, אך במקרים חמורים, הכאב העז יכול להימשך אף שבועות. 

הרפואה הקונבנציונלית נשענת על טיפול שמרני תרופתי ובמקרים מסוימים –  זריקת וולטרן. כל התכשירים מהקבוצה הזו נקראים NSAIDS’- Nonsteroidal anti-inflammatory drugs’, ובעברית – נוגדי דלקת. כדאי לדעת שהתרופות הללו עלולות להחמיר הפרעות עיכול קיימות, ובמקרים מסוימים אף לגרום להפרעות עיכול זמניות, בעיקר צרבות, כאבי בטן ובמקרים חריגים שלשולים. לכן, יש ליטול את התרופות הללו לאחר ארוחה בלבד. 

ברפואה הסינית

כאבי גב הם בין התלונות הנפוצות ביותר בקליניקה, בעיקר מכיוון שבמקרים רבים, לרפואה המערבית אין טיפול שבאמת מצליח לפתור את הבעיה. הטיפול ברפואה סינית עשוי לתת מענה מיידי לכאבי הגב! הטיפול משפר את זרימת הדם, מחזק ומשחרר את שרירי הגב וכן יכול לטפל בבעיות הקשורות לעמוד השדרה, כגון פריצות דיסק, בלט דיסק, ניוון בחוליות, הקרנה (סיאטיקה) לרגליים ועוד. 

מחקרים רבים מדגימים כי למטופלים עם כאב גב תחתון כרוני, אשר קיבלו טיפולי דיקור היה יתרון מובהק בהפגת הכאב, לעומת אנשים שקיבלו טיפול מדומה (פלצבו), או לא קיבלו טיפול כלל (קבוצת ביקורת).

אחד היתרונות הבולטים בטיפול ברפואה סינית הוא בכך שאפשר להתחיל לטפל מיד עם הופעת הכאב ואין צורך להמתין לאבחון מערבי שלפעמים לוקח זמן רב. התורים לבדיקות כמו CT או MRI עשויים להימשך זמן רב, בזמן שהאדם סובל מאוד. חשוב וכדאי לאבחן מהו הגורם לכאב מבחינה מערבית, אך בזמן ההמתנה, ניתן כבר להתחיל את הטיפול וכך להפחית למעשה כבר מההתחלה את רמת הכאב ולשפר את איכות החיים. 

הרפואה הסינית היא רפואה מותאמת אישית – אין טיפול אחיד שמתאים לכולם, אלא לכל אדם מתאימים את הטיפול המיטבי עבורו. הטיפול עשוי להשתנות על פי הצורך של כל מטופל ומטופל. הטיפול ברפואה הסינית איננו מטפל אך ורק בכאב ובדלקת, אשר נחשבים כ”ענף” של הבעיה, אלא יתמקד גם ב”שורש” הבעיה, כלומר באותם גורמים שהביאו מראש להיווצרות הכאב. ה”שורש” הזה משתנה מאדם לאדם. אצל אחד הגורם הראשוני לכאב הוא חולשה ואצל אחר מתח, אצל אחד עודף בפעילות גופנית (כן, יש דבר כזה 🙂) ואצל אחר דווקא חוסר. כל אחד יקבל טיפול המותאם אישית לצרכיו.

הרבה פעמים אנשים המתמודדים עם כאב לאורך זמן יסבלו גם ממצב רוח ירוד, מתח ואף הפרעות שינה. דיקור סיני הוא כלי נהדר לטיפול בכל התופעות הללו, כך שהאדם מקבל יותר מאשר רק הקלה בכאב, אלא שיפור באיכות החיים שלו.

הרבה בריאות, קרן

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
אירועים שיתקיימו ב 30th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 1st מאי
אירועים שיתקיימו ב 2nd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th מאי
אירועים שיתקיימו ב 16th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 17th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 31st מאי
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?