המרכז הרפואי “זיו” מציג: דור שלישי של אֲחָיוּת! 

שקד, סטודנטית שנה רביעית ללימודי אֲחָיוּת, עושה סטאז’ במלר”ד ב”זיו”, לא רחוק מאימא כרמית, אחות אחראית במחלקת הנשים. גם הסבתא, שושנה, עבדה ב”זיו” 42 שנים, כאחות מיילדת. מקצוע לחיים מלאי חיים

ליד: שקד: “נחשפתי לתחום מגיל מאוד צעיר ואיך לומר, מסדרונות ‘זיו’ מוכרים לי היטב. תמיד אהבתי לשמוע את השיחות של אימא בנושאים הקשורים לרפואה. נהגתי לקרוא את הספרים המקצועיים שלה וממש נמשכתי לזה”

בשבוע שעבר, ציינו במרכז הרפואי “זיו” את “יום האחיות הבין-לאומי”, בהוקרה, גאווה והערכה רבה לכל כ-600 אחים ואחיות מכלל הקהילות, הדתות והעדות, המשקפים את הייחודיות של משפחת “זיו”. 

רגע מרגש במיוחד נרשם כאשר כרמית וולסטר (מושב אמנון), אחות אחראית במחלקת נשים ב”זיו”, הגיעה למלר”ד, לחבק ולתמוך בחום בבתה שקד וולסטר בן-חיים. שקד היא סטודנטית שנה רביעית ללימודי אֲחָיוּת, בביה”ס לסיעוד ב”זיו” ונמצאת כיום בשלב הסטאז’, כאן במלר”ד “זיו”, כמובן.

כפי שמסתבר ב”זיו”, מדובר במקצוע רב-דורי. אימא של כרמית, שושנה לוי (סבתא של שקד), עבדה גם היא בזיו 42 שנים, כאחות מיילדת!

“נחשפתי לתחום מגיל מאוד צעיר ואיך לומר, מסדרונות ‘זיו’ מוכרים לי היטב”, סיפרה שקד. “תמיד אהבתי לשמוע את השיחות של אימא בנושאים הקשורים לרפואה. נהגתי לקרוא את הספרים המקצועיים שלה וממש נמשכתי לזה. לכן היה מבחינתי הכי טבעי לשרת בצבא בתפקיד חובשת קרבית ולאחר מכן, להמשיך ללמוד בביה”ס האחיות של ‘זיו’. עכשיו, אני מרגישה גאה להיות בבית, בסביבה שאינה חדשה לי, סביבה משפחתית ותומכת”. 

לאחרונה, הוחלט במערכת הבריאות להפסיק להשתמש במושג “סיעוד”, כאשר מדובר באחיות ובאחים בבתי החולים ומושג חדש בא לעולם – “אֲחָיוּת”. שינוי השם התקבל בברכה במרכז הרפואי “זיו”, הרואה בו מסגור נכון יותר לפעילות הענפה ולתרומה לבריאות המטופלים ב”זיו”. 

“להיות אחות זה קודם כול למלא שליחות”, אומרת כרמית וולסטר. “אֲחָיוּת מתחבר לי עם ‘להחיות’ וזה נכון ביותר. מדובר במקצוע שכולו לב ומסירות, ועם תרומה מכרעת לתפקוד כל בית החולים וזה השיקול שעמד בפניי. ראיתי את המסירות אצל אימא שושנה וזה מה שלקחתי ממנה. אני גאה ומאושרת שהצלחתי להנחיל זאת לבתי, שקד. ‘זיו’ זה בית וכך גם אני רוצה להרגיש במקום העבודה שלי”. 

בכנס שהתקיים במרכז הרפואי “זיו” נשאה דברים, בשם הנהלת המרכז הרפואי, סגנית המנהל, ד”ר אלונה מטבייצ’וק: “בעשור האחרון, מצוי המרכז הרפואי ‘זיו’ בתנופת פיתוח ושדרוג משמעותית, המשקפים את הפיכתו של זיו ל’מרכז-על’. הוקמו מחלקות חדשות והוכנסו שירותי רפואה וטכנולוגיה חדשניים. לתנופה זו שותף משמעותית סקטור האֲחָיוּת ב’זיו’, לצד הובלת תהליכים רבים כמו תהליך ה-JCI, ושימור המוכנות הגבוהה לאר”ן, כמו שהוכח באסון מירון, או כפי שאנו חווים כעת, מאז השבעה באוקטובר”.

את הסקטור מוביל בהצלחה ובמסירות אדירה, אריה ביתן, יחד עם צוות הנהלת האחיות. “אֲחָיוּת, זה הרבה יותר ממקצוע”, אמר בטקס אריה ביתן. “זו שליחות, זו אחריות, מקצוענות ומצוינות. התפקיד שממלאים כל אחד ואחת מאתנו מלא חיים ומשמעות וזה המסר העיקרי: אֲחָיוּת – חיים מלאי חיים”.

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?