הוקם מרכז חוסן אזורי בגליל המזרחי

אשכול גליל מזרחי בחר במרכזמשאביםכַּמפעיל של מרכז חוסן אזורי, עבור הרשויות ותושבי האזור. המרכז יסייע לרשויות להיערך למתן מענה לקהילה בשעת חירום ויפעל לחיזוק החוסן הקהילתי והאזרחי


מזה יותר מעשור, שראשי הרשויות באזור דורשים את הקמתו של מרכז החוסן, אולם רק לאחרונה, ובתמיכתם של שר הביטחון, בני גנץ והשר לנושאים אזרחיים במשרד הביטחון, מיכאל ביטון, נענתה דרישתם של ראשי הרשויות בקו העימות ובאשכול.

הקמת מרכז חוסן בגליל המזרחי, לאחר עשור שלם, מהווה הישג גדול לאזור, שהתאפשר בזכות הובלה משותפת ותמיכת ראשי הרשויות מול הצורך הגדול.

מרכזמשאביםהוקם על ידי פרופמולי להד, מומחה בעל שם עולמי לחוסן ולהתמודדות עם מצבי לחץ וחרדה, מהמכללה האקדמית תלחי. מרכזמשאביםבקריית שמונה מהווה מרכז ידע עולמי בתחום החוסן. צוות המומחים שלמשאביםליווה במשך עשורים רבים אירועי חירום ואירועי אסון קהילתיים, בארץ ובעולם. מבנה מרכז החוסן ישמש, בנוסף, כמרכז לפינוי דחק, בעת חירום

את מרכז החוסן תנהל דליה יוסף, שהקימה וניהלה את מרכז החוסן בשדרות וביישובי עוטף עזה וניהלה פרויקטים בתחום החוסן הקהילתי והטיפול באוכלוסייה, במהלך תקופת החירום באזורים אלה, במהלך מבצעעופרת יצוקה“. כמו כן, ניהלה יוסף את מחלקת החינוך במועצה אזורית מרחבים, במהלך מבצעצוק איתןואת קו הסיוע בעמותת נטל. לאחרונה, עברה לגור בעין זיוון, שבגולן

ועדת ההיגוי המורחבת למרכז החוסן תורכב מנציגי הרשויות באזור, בשיתוף עם נשיאמשאבים“, פרופלהד, מנהל יחידת החוסן, דר רובי רוגל ומנהלת היחידה הקלינית, עידית גרינשפן. תפקיד ועדת ההיגוי הוא ליישם מודל אזורי חדשני בהפעלת מרכז החוסן, באופן שיספק שירות לכל הרשויות באזור, תוך קידום התייעלות, איגום משאבים ושיתוף פעולה ביןרשותי מתקדם.

בנוסף לחיזוק החוסן הקהילתי ושיפור תשתית מוכנות לחירום ברמה האזורית והיישובית, יפתח מרכז החוסן תכניות לקידום החוסן ברמת הפרט והמשפחה, הקהילה והאזור, מתן מידע וכלים להתמודדות בנושאים של טראומה, חירום וחוסן לגורמי מקצוע ולאוכלוסייה בעתות משבר ושגרה. בנוסף, יספק המרכז טיפול קליני פרטני, משפחתי וקבוצתי, במצבי חירום ומשבר.

השר לנושאים אזרחיים וחברתיים במשרד הביטחון, מיכאל ביטון: “יש חשיבות עצומה בהכנת הקהילות למצבי חירום ולטיפול הפרטני בקהילה במצבי חירום וטראומה ואני מודה לפורום קו העימות, בראשות משה דוידוביץ, על שיתוף הפעולה הפורה למען תושבי הגליל“.

יור אשכול גליל מזרחי, בני בןמובחר: “תושבי הגליל המזרחי והגולן זוכים סוף סוף לשירות כל כך מהותי לאזור שלנו, שמאותגר גם מבחינה ביטחונית וגם בהיבטים כלכליים וחברתיים. המאמץ המשותף ושילוב הידיים של כל הרשויות באמצעות האשכול הביאו לתוצאה הראויה שכאן, בגליל המזרחי, ייפתח מרכז חוסן אזורי. אני מודה לשר לנושאים אזרחיים וחברתיים במשרד הביטחון, מיכאל ביטון, על הסיוע הגדול ולרשות החירום הלאומית שהניעה אתנו את המהלך“.

מנכלית אשכול גליל מזרחי, נורית צור רבינו: “זוהי בשורה חשובה לאזורנו. בכוחות משותפים, נוכל לספק את השירות החשוב הזה, הן לצוותים המקצועיים והן לתושבים“.

ראש עיריית קריית שמונה, אביחי שטרן: “אני רואה במרכז החוסן האזורי, שהוקם בקריית שמונה, משאב הכרחי. אני מברך על ההחלטה המתקנת את העיוות של סגירת מרכז החוסן, לפני יותר מעשור. אז, המרכז היה מבוסס על כספי תרומות ואילו כיום, המדינה לוקחת אחריות ומתקצבת את המרכז, דבר המעיד על החשיבות וההמשכיות בהפעלתו“.

אפריל 2024

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
אירועים שיתקיימו ב 1st אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd אפריל
אירועים שיתקיימו ב 3rd אפריל
אירועים שיתקיימו ב 4th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 5th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 10th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 16th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 17th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 20th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd אפריל
אירועים שיתקיימו ב 23rd אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 1st מאי

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?