גננות – הדור הבא

למידה חוץגנית, ספרייה בחצר ולימודי חלל הם רק חלק מהפרויקטים של הסטודנטיות בשנה ג‘, במסלול החינוך לגיל הרך, במכללה האקדמית תלחי


הפרויקטים של סיום השנה של הסטודנטיות בשנה ג‘, במסלול לחינוך והוראה, בפקולטה לחינוך והוראה, הוצגו לאחרונה בקמפוס קצרין (“אוהלולשעבר). הפרויקטים הם תוצר של פעילות הסטודנטיות לאחר שנה שלמה של עבודה בגני הילדים, כשהן משמשות כחלק אינטגרלי מצוות הגן. 38 גננותלעתיד, ששהו במהלך השנה האחרונה בגנים במגזר היהודי ובמגזר הדרוזי, בכפרים, במושבים, בקיבוצים ובעיירות הפיתוח, הציגו את תוצרי עבודתן, שנעשו בשיתוף עם הילדים ועם צוות הגן. במהלך הצגת הפרויקטים, הסבירו הגננותלעתיד את הרציונל החינוכי והפדגוגי העומד מאחורי הפרויקטים שיצרו ומהי תרומתם להתפתחות הילד.

במסלול החינוך לגיל הרך, ההתנסות המעשית נמשכת שלוש שנים“, מסבירה דר אביבה דן, העומדת בראש המסלול. “בשנה א‘, עוברות הסטודנטיות הכשרה הנעשית במעונות יום. בשנה ב‘ – בגן צעיר ובשנה ג‘, הן משולבות בגן בוגר

השנה הרביעית, שהיא שנת הסטאז‘, נעשית בפיקוח משרד החינוך. מחקרים רבים מראים כי השנה הרביעית היא השנה הקריטית והקשה ביותר עבור הגננות הצעירות ולכן המטרה שלנו היא להכין אותן בצורה המיטבית ולתת להן את כל הכלים להשתלבות מוצלחת בשנה הרביעית בגנים וכמובן, גם בהמשך תפקידן כגננות עצמאיות.   

בשנה ג‘, אם כך, הסטודנטיות משתלבות בגני הילדים ועובדות בליווי צמוד של גננת מכשירה, במהלך כל השנה. במסגרת זו, כל סטודנטית בוחרת פרויקט בתיאום עם הגננת. המטרה של הפרויקט היא להוסיף רובד נוסף להכשרת גננותהעתיד וכן להביא לגן בשורה של שינוי וחדשנות“.

ביטחון, שייכות ועבודת צוות

הפרויקטים שנערכו השנה על ידי הסטודנטיות משנה ג‘, במסלול החינוך לגיל הרך, היו מגוונים, מעניינים ומלמדים. בין הפרויקטים ניתן למנות פרויקט של קבוצת סטודנטיות שעסקו בלמידה חוץגנית במרחבי הטבע; ספרייה שנבנתה עם הילדים בחצר הגן ואפשרה לילדים ליהנות מיתרונות של קריאת ספרים מחוץ לכותלי הגן; למידה מבוססת הקשבה, במהלכה למדו הילדים להקשיב לעצמם ולסובבים אותם הקשבה אמתית; המרוץ לחלל, שכלל למידת חקר אודות החלל ושיחה עם איתן סטיבה טרם המראתו לחלל; הבעת רגשות בציור ומלל לילדים בסיכון, בני מגזרים שונים, שאינם דוברים את השפה העברית; הגינה הלימודית, שכלל הקמת גינה ולמידת כל השלביםשתילה, טיפול וטיפוח; פיתוח חוסן אישי של הילדים באמצעות ריקוד ותנועה בגן צרקסי; חינוך גופני לילדים בעלי בעיות רגשיות; תאטרון בובות הלקוח מספרי ילדים, כולל יצירת הבובות וציור התפאורה ופרויקט אחריות סביבתית ויזמות, שכלל שימוש במִחזור מחומרים שונים במרחב בנייה עשיר.

הגננותלעתיד שיתפו בחשיבות הרבה של הפרויקטים עבורן בתהליך הכשרתן וכן בתרומתם המשמעותית לילדים בגנים. לדבריהן, בנוסף ללמידה החווייתית, פרויקטים אלה העניקו לילדים ביטחון עצמי, תחושת שייכות, יכולת להביע את עצמם באופנים שונים, עבודת צוות ויצירת קשרים חדשים עם חבריהם ועם צוות הגן. דור הגננות הבא של מדינת ישראל חושב ופועל בצורה חדשנית ויצירתית, המאפשרת לילדים לגלות בעצמם יכולות וכישורים חדשים.

פברואר 2024

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
2
אירועים שיתקיימו ב 30th ינואר
אירועים שיתקיימו ב 1st פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 5th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 16th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 17th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 20th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 21st פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd פברואר
אירועים שיתקיימו ב 23rd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 28th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th פברואר

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?