גיל 4 חודשים- שינוי התפתחותי ראשון

הדבר הקבוע ביותר בשנתיים הראשונות של הילד הוא ששום דבר לא קבוע. כל יום מוליד אתו דברים חדשים וכך גם כל שלב התפתחותי. במקום להיבהל מהשינוי החדש, תיהנו מקפיצת הגדילה והשינויים החדשים. ציוני דרך בדרך


יום אחד זה קרה, בלי התראה. שמתי אותה על הבטן, חזרתי והיא הייתה על הגב. מסתכלת עליי ומחייכת. כדי לוודא שזה לא היה סתם בטעות, חיכיתי לפעם הבאה והיא הגיעה. יום אחרי יום. עוד לא בת 4 חודשים והקטנה התחילה להתהפך! כמה מרגש. ציון דרך. גדלה לי ברגע. היא מתהפכת.

מהיום, כלום לא אותו הדבר. שעות הערוּת והשינה השתנו. המבט והתקשורת. הסקרנות והעיניים המבינות. שלב התפתחותי חדש הגיע.

בכל שלב כזה, נראה שינויים באכילה, בשינה, בשעות הערות, בתקשורת מולנו ובכלל. בגיל ארבעה חודשים, הסקרנות תפריע באמצע אכילה ותשנה את איכות השינה. בשלב זה, ישנה הבשלה ראשונית של מודעות. תגובה לשפת גוף שלנו. בשלות מוחית

עד עכשיו, היא הייתה כמו בטרימסטר רביעי, שלב נוסף בעוברוּת. מבחינתה, אני והיא אותו הדבר, אחד. כמו עובר, היא ישנה, אוכלת ועטופה כמעט רוב הזמן. מקבלת מענה לפי צורך במידי. ממש כמו בעוברות. זמינות חום ואהבה. מהיום, היא מתחילה להפריד ורואה שאני זה אני והיא זה היא וכבר מבחינה מיהם ההורים שלה והאחים שלה ומי לא ומתחילה לבכות מהשכנה, או מהקופאית בסופרמרקט.

חשוב שתדעו: ההתהפכות הזו משפיעה על השינה. יש עוררות במוח בעקבות התגלית, השינוי החדש מסקרן וגורם לה להתעורר יותר. גם עצם זה שהיא מתהפכת מעיר אותה.

את השינוי ההתפתחותי הזה, ש”מקפיץ” אותה שלב, שמשמנה התנהגות ומשפיע באכילה ובשינה, נפגוש גם בגיל 7-9 חודשים וגם בגיל שנה.

בכל שלב כזה, נראה שינויים באכילה, בשינה, בשעות הערות, בתקשורת מולנו ובכלל. בגיל ארבעה חודשים, הסקרנות תפריע באמצע אכילה ותשנה את איכות השינה. בשלב זה, ישנה הבשלה ראשונית של מודעות. תגובה לשפת גוף שלנו. בשלות מוחית והבנה שדבר אחד מוביל לדבר השני.

בגיל 7-9 חודשים – מתפתחת המודעות סביב המקום של השליטה. מתפתח האזור שאחראי על השליטה והאיפוק. נראה את זה בבדיקות חוזרות ונשנות סביב הסוגרים. פיפי, קקי, שינה ואכילה וגם בהתנהלות הכללית של הבית.

בגיל שנה – גיל שיאופיין בשליטה פסיכולוגית, יכולת בהקשרים חברתיים ותהליכי למידה, נראה בדיקת גבולות. נראה מאבקי כוח וצורך להחזיר לעצמם את השליטה ולקבל ביטחון.

חשוב לדעת, שכל שינוי התפתחותי כזה מצריך סבלנות והתבוננות. כשמבינים מאיפה השינוי נובע, קל יותר להתמודד. גיל 4 חודשים הוא שלב בו התינוק נחשף לעולם. יש יותר מודעות, נוכחות, הוא יודע שהוא נוכח בעולם. יודע שאימא דואגת לצרכים שלו. יודע לחייך – מגיב בהתאם לסובבים אותו.

כל הדברים החדשים האלה מעוררים ומסקרנים את התינוק ולכן הוא יהיה מלא באדרנלין, הארוחות ייקטעו והשינה תיקטע. זה הזמן לא להיבהל ולא לשנות הרגלים, אלא לאפשר את ההתלהבות והלמידה ולדעת שכאשר התינוק יתרגל למציאות השונה, החדשה, הוא יחזור להרגלים ולרוגע של קודם. אפשרו והעניקו זמנים של אווירה רגועה ושלווה. אתנחתות במהלך היום בין עומס ולחץ לבין רוגע וחושך ומעט גירויים.

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
אירועים שיתקיימו ב 30th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 1st מאי
אירועים שיתקיימו ב 2nd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th מאי
אירועים שיתקיימו ב 16th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 17th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 31st מאי
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?