במפלס גבוה

עונת הרחצה בחופי איגוד ערים כנרת תיפתח ב-9 באפריל, עם מפלס גבוה במיוחד ולפני פתיחת העונה הרשמית בחופי ישראל. בחוף סוסיתא יופעל פיילוט “הכנרת שלי – ללא חד-פעמי” – חוף ללא כלים חד-פעמיים מזהמים

בימים אלה, מסיימים באיגוד ערים כנרת את ההיערכות לפתיחת עונת הרחצה בחופי האיגוד השקטים (בהם אסורה השמעת מוזיקה ורעש). האיגוד יפתח השנה את עונת הרחצה כבר ביום ג’, ה-9.4.24, שבוע לפני מועד פתיחתה הרשמי של העונה על פי חוק וזאת עקב עיד אלפיטר, אשר חל השנה לפני חג הפסח.

באיגוד, צופים כי העונה הקרובה תהיה עמוסה במיוחד, עקב המציאות המורכבת באזור הצפון והמפונים הרבים ששוהים במלונות ובחדרי אירוח בסובב כנרת, בעקבות המצב הביטחוני שאינו מאפשר להם לשוב לביתם.

האיגוד מתואם עם משטרת ישראל, למען אכיפה ושמירה על הסדר והשקט הציבורי בחופי הכנרת. כמו כן, מופעל מוקד המצלמות של “כנרת בטוחה”, השולט ב-160 מצלמות אבטחה בחופים.

בנוסף, יפעלו בחופים ה”מסבירנים” אשר יערכו הסברה לנופשים, על חשיבות השמירה על ניקיון החוף והמים ויעניקו כוסות רב-פעמיות, כהחלפה ל”שרוולי” הכוסות החד-פעמיות המזהמות.

“קו סובב כנרת”, של איגוד ערים כנרת – הסעות חינם לחופי הכנרת – יפעל בחג הפסח. מידע און-ליין על פעילות הקו, ועל שעות הגעת הקו בזמן אמת לתחנות, ניתן לקבל דרך אפליקציית “רב פס”, מבית “הופ-און”.

כמיטב המסורת,, יתקיימו גם סיורים ללא תשלום לציבור הרחב בחוה”מ הפסח, ב”שביל סובב כנרת”.

“הכנרת שלי – ללא חד פעמי”

חופי איגוד ערים כנרת משלבים אזורי רחצה לצד אזורי שהייה ונופש, המאפשרים לקהל הרחב ליהנות מחופשה עממית ומהנה. חלקם של חניוני איגוד ערים כנרת מיועדים גם לנופשי הקרוואנים, המתבקשים לשים לב לשילוט ולשמור על כללי ההתארגנות בשטח המיועד לחניית קרוואנים וכן שמירה על ניקיון ואיכות הסביבה.

רבים מחניוני הנופש של האיגוד נגישים במלואם לאנשים עם מוגבלויות, כאשר מתוך 15 חופי רחצה, תשעה כוללים שרשרת נגישות מלאה ועד לקו המים ו-13 חופי רחצה מצוידים בכיסאות גלגלים ייעודיים.

השנה, עקב עליית מפלס הכנרת, קיימת סכנה בטיפוס על מעקות והחלקה במעברים שהוצפו ושהגישה אליהם נחסמה. הציבור מתבקש לשים לב לשילוט, להיכנס אל המים רק במקומות המותרים המוכרזים.

“הכנרת שלי – ללא חד פעמי”: בחוף סוסיתא, יתקיים השנה פיילוט לחוף ללא כלים חד-פעמיים, במטרה לבחון את התנהלות הציבור בשמירה על ניקיון הסביבה, המים והחופים. הכלים החד-פעמיים גורמים זיהום ונזק עצום לסביבה וכן לדגים ולחיות המים. בחוף הוצבו עמדות נוספות לרחיצת כלים רב-פעמיים ובאיגוד מקווים כי הציבור ישתף פעולה למען קיימות ולמען העתיד. בנוסף, במזנון החוף יהיה ניתן לרכוש כלים רב-פעמיים מפלסטיק קשיח.

חורף של שיפורים

באיגוד ערים כנרת, פעלו לאורך עונת החורף בכדי לשקם תשתיות שנפגעו מזרימת מי נגר ושיטפונות עקב הגשמים הרבים. חודש ציוד, שופרו תשתיות, שופצו מבני שירותים, הוצב שילוט, נעשה גיזום בטיחותי, נפרשו בדי הצללה חדשים וטופלו נזקים שנגרמו עקב הרוחות החזקות.

חוף “צאלון” סגור לציבור הרחב, עקב עבודות תשתית לשיקום ופיתוח החוף ובחוף צמח מתבצע פרויקט שיפוץ מבנים בחלקו המזרחי של החוף – מבנה השירותים המרכזי, מבנה לבית קפה ומבנה לביסטרו-בר.

באיגוד מבקשים מהציבור לשמור על ניקיון הסביבה והמים, לצמצם את השימוש בכלים חד-פעמיים ולהשליך את האשפה רק בפחים המיועדים לכך, למען נופש נעים לכולם.

הכניסה לחופי האיגוד היא ללא תשלום. התשלום הנו עבור העמדת הרכב בחניונים המוסדרים. בכל החופים תשלום החנייה הוא זהה, כאשר לבעלי רכבי תו נכה, המאושר משרד התחבורה, החנייה ללא תשלום.

האיגוד מפעיל שירות מידע חינם לנופשים – כוכבית כנרת מכל טלפון 55477* ומידע לגבי כל חוף וחוף ניתן לקבל באתר – https://ikinneret.org.il

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
אירועים שיתקיימו ב 30th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 1st מאי
אירועים שיתקיימו ב 2nd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th מאי
אירועים שיתקיימו ב 16th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 17th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 31st מאי
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?