בית חולים לדובים

בית החולים לדובים של אוניברסיטת בר-אילן חוגג עשור: כ-10,000 ילדים והדובי שלהם הפיגו את הפחדים באמצעות סטודנטים שהיום הם בעצמם רופאים שמטפלים בילדים


דוברות הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר-אילן

“בית חולים לדובים” מזמין הורים וילדים לחגיגות העשור. האירוע יתקיים ביום ב’, ה-2.5, בין השעות 16:30-19:30, בפקולטה לרפואה בצפת, כחלק מפעילות קהילתית-חינוכית שמטרתה להפיג פחדים של ילדים בגילאי 3-8, מטיפול רפואי ומאשפוז.

זו השנה העשירית של פרויקט “בית חולים לדובים”, שמתאפשר באמצעות התנדבות ויוזמת הסטודנטים ובשיתוף עם הנהלת הפקולטה לרפואה וקרן מת”ת, מייסודו של פרדי זינגר.

בפעילות, ייקחו חלק כ-100 סטודנטים לרפואה. הילדים מוזמנים להביא למפגש בובה, או דובי אהובים ולשאול שאלות הקשורות למחלות, פציעות, או טיפולים רפואיים. הסטודנטים וסגל הפקולטה ישוחחו עם הילדים, יציעו טיפול רפואי לבובות ולדובים, יסבירו ויענו על שאלות.

במסגרת “בית החולים לדובים”, הפקולטה נהפכת ל”בית חולים” ליום אחד. במתחם הפקולטה, יוקמו “עמדות טיפול” מגוונות: חדר מיון, מחלקות כירורגיה, אורתופדיה, אף אוזן וגרון, עיניים, לב, מוח, אורח חיים בריא ומעבדה. בנוסף, יקומו תחנות של “בטרם” ושל מד”א, המשטרה, וצה”ל.

הורים מוזמנים להגיע בשמחה, ללא עלות, לציין את הפנייה הרפואית בגינה הגיעו להתייעצות עבור הדובי/הבובה האהובה של ילדיהם וישוחחו עם רופא לפי מומחיותו. בסוף האירוע, כל ילד יקבל תעודת בוגר “בית חולים לדובים”.

הילדים שותפים בתהליך

הילדים ייהנו מגישה לסטודנטים לרפואה, ויוכלו לשתף את הרופאים הצעירים לעתיד בבעיה הרפואית של הדובים או הבובות שלהם ש”נפצעו” או “חלו”. כמו כן, הילדים שותפים פעילים בתהליך הקבלה במיון והבדיקה, האבחון וההפניה למחלקות השונות וחווים הדמיה של טיפול רפואי בבית חולים. במחלקות, הם נחשפים לטיפול רפואי מלא, בהתאם לבעיה הרפואית, שהגדירו הילדים בטופס הקבלה לבית החולים. הסטודנטים, כרופאים מטפלים, מלווים את הטיפול בהסברים ועונים על שאלות הילדים.

דיקן הפקולטה, פרופ’ קרל סקורצקי: אחרי שנתיים של קורונה, יש לנו הזדמנות להראות להם רפואה אחרת. באמצעות הדובי שלהם, נדגים להם את פניה השונים של הרפואה, נלמד אותם על גוף האדם ונפיג חששות במידה שקיימים

דיקן הפקולטה, פרופ’ קרל סקורצקי: “אחרי שנתיים של קורונה, ועשרות בדיקות מטוש שנאלצו הילדים לבצע, יש לנו הזדמנות להראות להם רפואה אחרת. באמצעות הדובי שלהם, נדגים להם את פניה השונים של הרפואה, נלמד אותם על גוף האדם ונפיג חששות במידה שקיימים. תודה מיוחדת למר פרדי זינגר, שבכל שנה, תורם להפקת המיזם המבורך ועל תרומתו לקהילה בצפון”.

עמית גבאי, סטודנט לרפואה, מנהל “ביה”ח לדובים”: “אנו, הסטודנטים, מתרגשים להוביל ולקחת חלק גם השנה ביוזמה הברוכה. המטרה הראשונה היא להפיג את החששות של הילדים מצוותים רפואיים ומטרה נוספת היא לקיים פעילות שמחה וקהילתית בתקופה זו. אנו מזמינים את כולם להצטרף לפסטיבל שלנו ושמחים על ההזדמנות שניתנה לנו לעשות את הפרויקט ולקבל ילדים מכל קצוות הארץ. אנו מקווים שהחוויה תהיה מלמדת ומהנה כאחד עבור הילדים”.

יו”ר קרן מת”ת, פרדי זינגר: “אנו נרגשים ומצפים לילדים שיגיעו אלינו לחגיגה ומזמינים את כולם להגיע לאירוע בית החולים לדובים גם השנה. זהו אירוע ייחודי, שאחת ממטרותיו בכל שנה היא חיזוק קהילת הצפון וילדיה. האירוע משלב רפואה וקהילה ומהווה חגיגה למען מטרה טובה”.

הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר-אילן בגליל מזמינה את ילדי האזור להשתתף בפעילות בית חולים לדובים: יום ב’, ה-2.5, בין השעות 16:30-19:00, במתחם הפקולטה בצפת

פברואר 2024

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
2
אירועים שיתקיימו ב 30th ינואר
אירועים שיתקיימו ב 1st פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 5th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 16th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 17th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 20th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 21st פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd פברואר
אירועים שיתקיימו ב 23rd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 28th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th פברואר

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?