אין לנפש סוד שהגוף אינו מגלה

מחוברת לעולם הטבעי ומסתמכת על ניסיונה הפרטי ועל מה שהיא לומדת ממטופליה הרבים, הנטורופטית דינה קינן מוסרת את תורתה בכל דרך אפשרית. רק שתהיו בריאים


לאחר השירות הצבאי, דינה קינן טסה לטיול הגדול בעולם. היא נחתה באמריקה ושם פגשה את האיש שלה ונשארה. הם חיו בווניס, קליפורניה, שם נולדו ילדיהם.

בתחילת דרכי שם“, היא מספרת ,”חשתי כי גופי אינו כתמול שלשום. עייפות אדירה, מצבי רוח ומצב העור שלי היה מדאיג. שנים אחר כך, בעלי ציין כי לא האמין שאי פעם אחלים. עשיתי סבב של בדיקות מקיפות וביקורי רופאים שונים שהמליצו על כדורים שונים ומשחות לרוב. עברתי שנתיים של סבל רב ואכזבה מהרפואה ומצבי הבריאותי לא השתפר. הייתי בייאוש גדול. יום אחד, נכנסתי לחנות טבע קטנה בשכונתי. סיפרתי לאיש בדלפק על כל התסמינים שיש לי והוא המליץ לי על קפסולה מסתורית, טען שהמצב יחמיר בימים הקרובים ועל חתיכת נייר, רשם לי מספר טלפון והמליץ להתקשר לשם.

חשבתי שאחרי כל הניסיונות שעשיתי לטפל בעצמי, אין לי מה להפסיד ובאמת, כל מה שאמר האיש, התרחש. המצב החמיר עוד יותר ואני  שמחתי שקורה משהו ושאני רואה תגובה לטיפול. מספר הטלפון שנתן לי הוביל אותי לבית מרקחת ייחודי מסוגו, המנוהל על ידי משפחהסבא, אבא והילדים הבוגרים. כולם מתמחים ברפואה טבעית, צמחי מרפא והומאופתיה. בתוך שבועיים של היצמדות להוראות שקיבלתי מהם, נראו תוצאות וכך המשכתי במשך שנה ויותר לטפל בעצמי, עד שנרפאתי. הגישה הטבעית לבריאות, שנחשפתי אליה, הובילה אותי לתובנות שמעצבות את חיי הפרטיים והמקצועיים, עד היום. ראשית, גופנפשאין לנפש סוד שהגוף אינו מגלה ושניתלתזונה יש את הכוח לפגוע ואת היכולת לטפל“.

היא בת 51, רעיה ואימא לשלושה. נולדה בבואנוס איירס שבארגנטינה, עלתה לישראל עם הוריה  ב-1972, ישר לקיבוץ הגושרים הירוק. מהעיר הגדולה לקיבוץ הקטן.

מהר מאוד, התחברתי לטבע ואימא שלי אומרת שאם היו מחפשים אותי, תמיד הייתי על איזה עץ, או מלקטת תותים, או שסק, או מחפשת גוזלים וגורי חתולים עזובים. תמיד הרגשתי חיבור מאוד עמוק ומרגש לטבע. בכל בוקר, אני מתרגשת מחדש מהזריחה, מהפריחה ומציוץ הציפורים. מעבר לכך, כל חיה פצועה שפגשתי בדרך, הייתי מיד מאמצת ומוצאת דרכים מקוריות לטפל בה. כנראה ששליחותי כמטפלת תמיד הייתה שם“.

בנפשי

מה את עושה בחיים?

בחרתי ללכת בדרך שהחיים ניתבו עבורי. אני מטפלת במי שזקוק לייעוץ והכוונה לבריאות הגוף והנפש. מגיעים אליי מכל קצוות הארץ ותודות לטכנולוגיות מתקדמות, גם מחול. אני מתמחה בבעיות של מערכת העיכול, צרבת, עצירות, קרוהן וקוליטיס

דינה: “בחרתי ללכת בדרך שהחיים ניתבו עבורי. אני מטפלת במי שזקוק לייעוץ והכוונה לבריאות הגוף והנפש. אני מנהלת קליניקה פרטית בביתי בהגושרים. מגיעים אליי מכל קצוות הארץ ותודות לטכנולוגיות מתקדמות, גם מחול. אני מתמחה בבעיות של מערכת העיכול, צרבת, עצירות, קרוהן וקוליטיס. מעבר לכך, בשנים האחרונות, אני מלווה מתמודדים עם סרטן, על כל מה שמשתמע מכך. בשנה האחרונה, אני עובדת בחוזרים לחיים‘, מרכז החלמה אינטגרטיבי בבתים, לאלו שנפגשו עם סרטן ופיברומיאלגיה. המרכז מאפשר מרחב הבראה ריגשי, תודעתי ופיזי. בתוך הפרויקט המדהים הזה, תפקידי הוא לבנות תפריט מותאם לשיקום והחלמה. אני מייעצת שם באופן פרטני לכל אחד שמגיע ומעבירה הרצאות על כוחות הריפוי שבמזון. אני חברה גם בעמותתעמיתאבא‘, בהובלת דר אליעז, המתמחה באונקולוגיה אינטגרטיבית. ביחד, אנו מארגנים סדנאות ייחודיות לנפגשים עם מחלת הסרטן ומשפחותיהם“.

מה למדת?

למדתי מסלול ארבע שנתי של לימודי נטורופתיה. הוכשרתי כתזונאית טבעית, הרבליסטית (מטפלת בצמחי מרפא) ובטיפול ייחודי במינו בישראל הנקראגין שין דו‘, המדמה טיפול אקופונקטורה, אך ללא מחטים. כיום, אני משלימה ללימודי רפואה סינית ולתואר נטורפתיה, בארהב. לימודי רפואה לעולם נמשכים. מכל מטופליי, אני למדה וכל הזמן מתעדכנת במחקרים ותובנות חדשות .

תחום הבריאות הטבעית הוא בנפשי ולכן אני מנצלת כל הזדמנות להעביר את המסר הבריא לכל אחד ואחת, בהרצאות המוזמנות, באופן פרטי ובסדנאות בישול מבריא שאני מקיימת

כבר שמונה שנים, יש לי טור קבוע במידע8′ ובשנתיים האחרונות, אני כותבת לכם גם בשישי בגולןומקבלת פידבקים נהדרים מהקוראים. כתיבה והפצת המידע זו אחת הדרכים בהן אני מעבירה את המסר הבריא, המשלב את הידע והניסיון שלי עם מתכונים וטיפים יישומיים לניהול הבריאות האישית והמשפחתית“.

מרחב הבראה

איך נראה אורח חיים של מטפלת?

אני חיה את הדרך בה אני מאמינה כמקדמת בריאות. יציאה לטבע זו חובה אהובה עבורי, נשימה במרחב הגלילי הפתוח והמשתנה בעונות השנה, נשימה עמוקה ללא עשן מכוניות, טבילה במימי הנחלים הצלולים מרגיש לי כטיהור טיפולי

דינה: “בחיי הפרטיים, שהם חלק בלתי נפרד מהמטפלת שאני, אני חיה את הדרך בה אני מאמינה כמקדמת בריאות. יציאה לטבע זו חובה אהובה עבורי, נשימה במרחב הגלילי הפתוח והמשתנה בעונות השנה, נשימה עמוקה ללא עשן מכוניות, טבילה במימי הנחלים הצלולים מרגיש לי כטיהור טיפולי“.   

איך את מבלה את שעות הפנאי שלך?

אוהבת לטייל עמוק אל תוך הטבע עם אישי היקר, לצעוד בשקט ,להתבונן ולהקשיב, זה ממלא אותי. אני מתרגלת יוגה מעל 20 שנה ולאחרונה, התוודעתי לתרגול הציקונג‘, שאני מאוד נהנית ממנו. יש לי חברות נפלאות, מצחיקות שמעצימות ומשמחות אותי“.

מהו החלום שלך?

החלום שלי הוא להקים מרחב הבראה בגליל, או גולן. אני יודעת שאנו חיים באזור שעושה לאנשים טוב. אני מתבוננת בנוף שלנו, לוקחת נשימה עמוקה ויודעת כי כל אחד שהיה חווה חוויה שכזו, מיד היה מרגיש הרבה יותר טוב. אני מחפשת את המקום והאדם הנכון להרים פרויקט שכזה“.

מה את מאחלת לעצמך?

אני מאחלת לעצמי שאוכל להמשיך ולתת מהידע והניסיון שלי למי שרוצה, מוכן וצריך. שאוכל תמיד לעזור ולתת מענה לאלו שזקוקים לכך ושאמשיך ללמוד ולהעביר את המסר הבריא“.

תני לקוראים כמה טיפים לחיים קצת יותר בריאים

צאו לטבע כל יום. התחברו לשעון הטבעי: יקיצה עם זריחה, שינה מעט אחרי שקיעהשתו מים נקיים לרוויה. הימנעו ממזון מתועש ומעובד מדילגופכם אין מושג מה לעשות עם זה. תרגלו הרפיה יומית בכל דרך המתאימה לכםיוגה, מדיטציה, תפילה, ציקונג, התבוננות“.

כתבות שיכולות לעניין אותך

אפריל 2024

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
אירועים שיתקיימו ב 1st אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd אפריל
אירועים שיתקיימו ב 3rd אפריל
אירועים שיתקיימו ב 4th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 5th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 10th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 16th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 17th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 20th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd אפריל
אירועים שיתקיימו ב 23rd אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 1st מאי

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?