“CyTaka” ואליפויות הסייבר בישראל ובעולם

אלופי הסייבר של הצפון הם: צח פחימה ,דויד ארגט ואהרון מזרחי. דורון אמיר, יזםהטובים לסייבר“, העניק להם את הפרס הראשון עס 100,000 שח וכרטיס זהב לאליפות בדובאי


מאת:מירב לפידות

אחרי אליפות ישראל בסייבר בתל אביב ותחרויות סייבר נוספות בשדה בוקר, קריית אתא, דובאי וניו יורק, אליפות הסייבר של הצפון התקיימה ביום חמישי, ה-5.1, בקריית שמונה.

דורון אמיר, יזםהטובים לסייברומנכל “CyTaka”, יזם את אליפות הסייבר של הצפון שבה התחרו האקרים, מומחי אבטחת מידע ואנשי תוכנה ישראלים באתגרי סייבר מן המתקדמים בעולם. בסוף ינואר, תקיים CyTaka”” את אליפות הסייבר בדובאי, שם יעניק דורון אמיר את הפרס הגבוה ביותר שניתן עד כה לאלוף סייבר.

בכלל הקטגוריות בתחרות, זכו למעלה מ-50 מתמודדים בשווי כולל של 200,000 שח לקידום הסייבר, המצוינות, הפעילות החברתית והחינוך בצפון

התחרות התקיימה בקרית שמונה, במעמד ראש העיר, אביחי שטרן, ראש מערך הסייבר לשעבר, יגאל אונא וראש המוסד לשעבר, אלוף במילדני יתום, מפקד חטיבה 188, אלמ רועי סבירסקי ,שגיא בר (המרכז לחינוך סייברקרן רשי“) עמוס כחלון (העמותה לזכרו של מאיר דגן) ונכבדים מתחום הסייבר והמודיעין.

באליפות הצפון בסייבר זכו יחד צח פחימה, והצוות דויד ארגט ואהרון מזרחי, שסיימו בתיקו 2:2 וחלקו את הפרס עס 100,000 שח.

הזוכים בקטגוריות הנוספות:

ההאקר המקצועי ביותר, 10,000 שח: צח פחימה.

בפיתוח תכנים, 2,500 שח ומדלית כסף: אליעד אברהם, איתי עמר, עומר דהן, אריאל מדר.

פעילות חברתית והתנדבות בחברה  1,000-5,000 שח: רימי סאבא  אדם עאזם, אריאל אדד, אליעד אברהם, רועי בן חמו, נועה כברי, דנה גיסין, קריית שמונהצופים שבטגונן“, קריית שמונה – “בני עקיבא“. 

נשיא המדינה, יצחק הרצוג: זכיתם להיות חלק מאירוע שהוא במה המשקפת בצורה המובהקת ביותר את היתרון האיכותי הישראלי. זכיתם בהזדמנות להוכיח את הכישרוןהכישרון שלכם, כישרונות של דור העתיד ואת היכולת שלכם לפעול במרחבי הרשת למול אתגרים מתחדשים

לא בכל יום נשיא המדינה מברך יזמים על פעילותם לקידום חדשנות, פעילות חברתית ומצוינות בחינוך. נשיא המדינה, יצחק הרצוג, בירך את דורון אמיר על יוזמת אליפות הסייבר בקריית שמונה. כזכור, הנשיא הרצוג שירת בעבר כקצין ב-8200 ורואה חשיבות רבה בחינוך בני הנוער, בכלל ובערים המרוחקות, בפרט.

זרעי העתיד

מדברי הברכה של נשיא המדינה, יצחק הרצוג: “זכיתם להיות חלק מאירוע שהוא במה המשקפת בצורה המובהקת ביותר את היתרון האיכותי הישראלי. זכיתם בהזדמנות להוכיח את הכישרוןהכישרון שלכם, כישרונות של דור העתיד ואת היכולת שלכם לפעול במרחבי הרשת למול אתגרים מתחדשים. אני מבקש להודות לכל הגורמים העוסקים במלאכה: עיריית קריית שמונה, בהובלתו של ראש העיר היקר אביחי שטרן, רשת המתנסים העירונית וכמובן לדורון אמיר. כולי תקווה שהאליפות הזו תהפוך למסורת מבורכת של מצוינות וחדשנות, אליפות שהיא הזדמנות נוספת להוכיח את הכישרונות האדירים שלכםצעירי וצעירות הגליל“.

דורון אמיר: “החזון הוא לקדם סייבר חיובי והגנתי בארץ ובעולם, תוך כדי פתיחת עולם ההייטק והסייבר לשילוב אוכלוסיות מגוונות מהחברה הישראלית ובהם מגזרים שונים וערים הרחוקות מן המרכז. בחרנו בבירת הצפון קריית שמונה כדי לקדם את החינוך לחדשנות וטכנולוגיה ולשלב את הדור הבא של מומחי הסייבר מכל רחבי ישראל“. האליפות בקריית שמונה היא נדבך נוסף בסדרת האליפויות שמוביל דורון אמיר ומביא את אתגרי הסייבר בישראל מדרום ועד צפון, כגון שדה בוקר, תל אביב, קריית אתא וקריית שמונה, בכדי לקדם את הנושא בערים המרוחקות מהמרכז.

ראש העיר קריית שמונה, אביחי שטרן: “אליפות הסייבר של הצפון סחפה תלמידים שלנו וגם תלמידים מכל הארץ ואפשרה להם לגלות כישורים, לפתח אסטרטגיות ולחזק מיומנויות בתחום המדע והטכנולוגיה. קריית שמונה נמצאת בחזית המצוינות המדעית הטכנולוגית, מעניקה הזדמנות נדירה לתלמידים בתחום ופותחת עבורם את שערי האקדמיה ואת האפשרות לעסוק בתחום המהווה אחד מהנכסים האסטרטגיים של מדינת ישראל. אנו ממשיכים לזרוע את זרעי העתיד של התעשייה המתקדמת של מדינת ישראל, מתוך ראייה ארוכת טווח להשקעה בהון האנושי. אני מבקש להודות למי שהביא את התחרות לקריית שמונה, לידידי וחברי, דורון אמיר, שמאמין בילדים שלנו ומסייע לנו להמשיך ולקדם את תחום החינוך, לצמצם מרחקים ולהעניק את ההזדמנות לכל ילדה וילד בקריית שמונה ובגליל העליון. שמח וגאה שקריית שמונה על המפהגם בתחום הסייבר!”.

יוניקורן הסייבר “CyTaka” ניטר מספר תחומים המהווים מטרה להתקפות סייבר ובעלי פוטנציאל לגרימת נזק ממשי עד לכדי פגיעה בציבור ובביטחון המדינה. על כן, אתגרי הסייבר עליהם התחרו המתמודדים לתואר אלוף הסייבר של הצפון היו מתחומי האבטחה בנושאי הבנקאות, ארגוני בריאות וכלי רכב חשמליים.

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
אירועים שיתקיימו ב 12th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th יולי
אירועים שיתקיימו ב 17th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th יולי
אירועים שיתקיימו ב 26th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 1st אוגוסט

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?