תרומה לתמורה

נאמניקרן הלמסליהגיעו לביקור במכללה האקדמית תלחי. במהלך הביקור, סיירו בבנייןהלמסלי למדעים“, שישמש את חוקרי מכון המחקר מיגל


נאמןקרן הלמסלי“, סנדור פרנקל ורעייתו רות הגיעו לביקור מרגש במכללה האקדמית תלחי, במהלכו סיירו בבנייןהלמסלי למדעים“, שנבנה מכספי התרומה של הקרן וישמש את חוקרי המכללה ומכון המחקר מיגל. בביקור השתתפו נשיא המכללה האקדמית תלחי, פרופאליעזר שלו, מנכל המכללה, אלי כהן, מנכל מיגל, דוד זגדון, פרופרחל אמיר, חוקרת ומרצה בכירה במיגל ובתלחי וצוות היחידה לקשרי חוץ של המכללה.

בנייןהלמסלי למדעיםנבנה בעזרת תרומה של 5.3 מיליון דולר שניתנה בשנת 2018. בימים אלה, הסתיימה בנייתו ובקרוב יאוכלס. בניין זה הוא  ראשון מסוגו בצפון הארץ, המשלב הוראה אקדמית ותשתיות מחקר מתקדמות במבנה אחד.

נשיא המכללה והמנכל הציגו בפני הזוג פרנקל את חזון המכללהלבנות אקדמיה איכותית ומחקר ברמה הגבוהה ביותר, לצד מעורבות ושותפות עם הקהילה והתעשייה, במטרה לפתח ולקדם את הגליל המזרחי. כחלק ממימוש חזון זה, תהפוך תלחי בשנים הקרובות לאוניברסיטת הגליל ותהיה מנוע צמיחה משמעותי, לגליל ותושביו, למשיכת כוח אדם איכותי נוסף, להקמת מרכזי חדשנות, לפיתוח מגוון אפשרויות תעסוקה ולצמצום הפערים הגדולים בין המרכז לצפון. נשיא המכללה והמנכ”ל הודו למשפחת פרנקל על השותפות האמיצה ועל התרומה החשובה, המאפשרות למכללה להגשים את חזונה לפיתוח הגליל.

דוד זגדון הציג את מבנה המעבדות ואת הרעיון של מעבדות מתקדמות בחללים פתוחים, המאפשר לקיים מחקרים ביןתחומיים משותפים למספר חוקרים. כמו כן, תיאר זגדון את המערכת האקולוגית האזורית הרבגונית, הפרושה על פני המרחב הגיאוגרפי הגלילי, המאפשרת לחוקרים לעסוק בסוגיות גלובליות מגוונות בתחומי הביוטק, האגרוטק, הרפואה, מדעי המזון ועוד. פרופרחל אמיר סיפרה על מחקריה העוסקים במטבוליזם של הצמחים ועל ההשפעה הרבה שיש למחקרים שלה על האקוסיסטם הגלילי

הזוג פרנקל התרגש מהסיור בבניין המעבדות החדש ומהמפגש עם הנהלת תלחי ומיגל. לדבריהם, הקרן שמה לה למטרה לפעול לפיתוח הנגב והגליל והם שמחים לראות כיצד, בעזרת תרומתם, המכללה גדלה ומתפתחת ומושכת אליה סטודנטים, מרצים וחוקרים רבים שעוברים להתגורר בגליל.

הקרן עש ליאונה והארי הלמסלי שואפת לשפר את איכות החיים באמצעות תמיכה בארגונים הפועלים לקידום הבריאות והאקדמיה. למן הקמתה, ב-2008, “קרן הלמסליתרמה מעל ל-2 מיליארד דולר למגוון רחב של מטרות ותכניות. במסגרת תכניות הקרן בישראל, היא תומכת במוסדות ופרויקטים השואפים לחזק את המחקר בישראל בתחומי המדעים, הטכנולוגיה והרפואה, לקדם את מערכת הבריאות בישראל ומוכנותה ולשפר את תדמיתה של ישראל ברחבי העולם.

פברואר 2024

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
2
אירועים שיתקיימו ב 30th ינואר
אירועים שיתקיימו ב 1st פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 5th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 16th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 17th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 20th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 21st פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd פברואר
אירועים שיתקיימו ב 23rd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 28th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th פברואר

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?