תכנית “הקשר הרב-דורי” מצדיעה ל-40 שנה לקצרין

בטקס מרגש צוין אירוע הסיום של התכנית. התלמידים סיפרו על חוויה מיוחדת, מעשירה, מפתיעה ומרגשת במפגש עם המבוגרים


“הקשר הרב-דורי” הנה תכנית ערכית וחינוכית, הבונה גשר ערכי בין-דורי, בין תלמידי בתי הספר לאזרחים הוותיקים, ביישומי טכנולוגיה חדשניים, לתיעוד מורשת בתהליכי חקר.

בטקס חגיגי ומרשים, צוין אירוע הסיום של תכנית “הקשר הרב-דורי” בקצרין. תלמידים משני בתי הספר של קצרין, “דרכי נעם” ו”גמלא” ואזרחים ותיקים שהגיעו לקצרין בעשור הראשון להקמתה, התכנסו באולם “אלון” במתנ”ס וציינו יחדיו את סיום התכנית.

נשא ברכות מנהל מחלקת החינוך, צבי בודנהיימר, אשר הדגיש בדבריו כי שנת ה-40 ליישוב הייתה גורם מזמן להפעלת התכנית והוא מצפה לכך שהתכנית תהפוך למסורת בבתי הספר ותמשיך לפעול בשנים הבאות. כיבדו את אירוע הסיום מנהלת התוכנית, עפרה ישראלי ורכזת המחוז ומדריכת היישוב, ציפי מרגלית, איטה עצמון רכזת ותיקים בקצרין וראש המועצה, דימי אפרצב, אשר דיבר על חשיבות התכנית בכלל ועל הזכות המיוחדת לתלמידי קצרין לשמוע על ראשיתה של העיר מפי מייסדיה הראשונים.

הובעה הערכה רבה למובילות התכנית – אביה שיפמן, מ”דרכי נעם” וגל תירוש, מ”גמלא” ולמחנכות הכיתות, שעשו עבודה תהליכית מרשימה.

מכל בית ספר הוזמן תלמיד אחד ומשתתף מוותיקי היישוב, לספר על חוויות ההשתתפות בתכנית. התלמידים סיפרו על חוויה מיוחדת, מעשירה, מפתיעה ומרגשת במפגש עם המבוגרים, שלוותה בתחילה בחשש משעמום והתחלפה בהפתעה והנאה. בהמשך, הוצג סרטון מסכם לתכנית ופעילותה.

לסיום, נערך מופע תאטרון פלייבק, אשר העלה בדרכו המיוחדת סיפורים כפי שנשמעו על ידי קהל הנוכחים. הסיפורים עלו למאגר סיפורי מורשת של בית התפוצות, לדורות הבאים.

רק מי שנכח יכול להפנים את המושג “הקשר הרב-דורי “, קשר בין צעירים ומבוגרים, לעתים זרים, יכול להירקם אך ורק על בסיס תכנית זו. על כך התודה וההוקרה לכל מי שלקח חלק ותרם לה.

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?