תוכנית בת מצווה חדשה במדרשת הגולן

תוכנית בת המצווה החדשה של מדרשת הגולן פותחת לבנות סביב גיל מצוות את הדלת לכניסה נעימה עם שותפות מלאות בחיי הקהילה, כאשר דרך לימוד מקורות, דרך הכרת נשים מעצימות מהגולן, בוחרות הבנות את דרכן הבוגרת. ברוכות הבאות לקהילה


שפרה בירנבוים


 

הקשר הבין דורי, הוא אחד הדברים המרתקים מצד אחד, אך גם המסובכים מצד אחר. בתוכנית חדשה לבנות סביב גיל המצוות, שהגתה תמר גוטמן מקצרין, המטרה היא לחבר, להעמיק את החיבור בין אם לבת, ולהוציא אל הפועל את הקשר שבין אם לבת המאפשר חיבור טבעי לעולם היהדות.

סדרת המפגשים עוסקת בכל ההיבטים הקשורים להתבגרות, לקשר אם-בת, ולנשיות. המפגשים מקרבים בין הדורות. דרך החוויה, דרך החושים והמקורות היהודיים. לא תמצאו שם הרבה מילים, אך כן תמצאו חוויות, הפעלות, מעשים. סדנאות ולא שיעורים.

 

מהם התחומים בהם עוסקת התוכנית?

התחומים הם גיל ההתבגרות, טעימות וטעמים – מה טעים לך בת? מה טעים לאמא? יופי וטיפוח, כחומר ביד היוצר – יוצרים יחד, שוחים יחד בבריכה של נוגה, תנועה וריקוד ועוד. לא את הכל כדאי לחשוף, כדי שלמשתתפות הבאות יהיה גם משהו מפתיע.

למי מיועדת התוכנית?

לבנות סביב גיל מצוות. מסוף כיתה ה’ ועד ז’. התוכנית פתוחה גם לבנות שכבר חגגו את בת המצווה שלהן, ועדיין רוצות לעבור את החוויה המיוחדת הזאת. התוכנית פתוחה לכל סוגי הבנות, דתיות וחילוניות, ותיקות ועולות, מהגולן ומהסביבה.

מי מעביר את הסדנות?

דגש על נשים מהגולן. המגוון האנושי המיוחד של הגולן מציע נשים בכל תחום העולה על הדעת. מסדנת תקשורת, ועד קרמיקה, יופי, ועוד. כל זה מתקיים במדרשת הגולן המהווה בית לפעילויות חינוכיות ערכיות כאלה ואחרות.

אז מה כל כך מיוחד, נשאלה אחת האימהות, והשיבה: התכנים הערכיים מועברים ע”י נשים מיוחדות ומאירות פנים בצורה חווייתית. האווירה פתוחה ונעימה, היצירה והפעילות המשותפת מאפשרת שיח עמוק, קירבה בין אם לבת וחשיפה לצדדים החדשים בעולמה הפנימי של בתי. התחושה בסוף כל מפגש הינה מרוממת…

 

החוויה המשותפת מדגישה את תפקידנו כחלק משרשרת הדורות (סדנא ראשונה על בקשת ברכה מסבתא, וכו’), מאפשרת רכישת כלים לחיים (סדנת דיבור, מגע) … כל סדנא נותנת המון חומר למחשבה וחושפת ממד חדש בהעמקת קשר אם-בת אוהב, פתוח, מכיל, מקשיב, שמח ומעניק. זהו הבסיס לבניית אישה יהודייה במלוא עוצמתה, זוהי תרומה אדירה לעם ישראל.


אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?