שנהיה לראש

יחד עם רשימת הישגים מרשימה מהשנה שעברה, בראשההחלטת הממשלה לגולן, משתף ראש המועצה האזורית גולן, חיים רוקח, באתגרים העתידיים והם לא פשוטים. ריאיון חגיגי לקראת השנה החדשה


מאת: נעמה רותם לביא

בכל חייו הבוגרים, התרכז חיים רוקח, בדרך זו או אחרת, בגולן ובפיתוחו. הקים כאן את משפחתו ובנה את ביתו ביישוב נוב. רוקח, אלוף משנה במילואים, היה מפקד בתחנת גולן, משטרת ישראל, התפטר מהמשטרה בזמן המאבק על הגולן כדי להצטרף לחיזוק התושבים במאבק. לאחר מכן, הקים חברת תכנון וניהול פרויקטים, החברה ביצעה רבים ממיזמי החקלאות הקיימים במרחב האזורי. לפני כארבע שנים, נבחר חיים רוקח לתפקיד ראש המועצה האזורית גולן ובתפקידו המשמעותי ממשיך לפתח את הגולן.

ביקשנו לראיין את ראש המועצה ולשמוע ממנו על השנה החולפת, ועל התכניות לשנים הבאות.

איך אתה מסכם את השנה החולפת?

רוקח: “עשייה גדולה בכל כך הרבה תחומים, קשה לסכם במספר משפטים. כשאני מסתכל אחורה, על הישגי השנה החולפת, עולה בי תחושה של סיפוק גדול. התחלנו את השנה עמוק בתוך מגבלות הקורונה, מי זוכר?! ולאט לאט, למדנו, כחברה, לחיות לצדה ולנהל אותה בשגרה.

מיד אחרי שקמה הממשלה ועבר תקציב מדינה, הבאנו את החלטת הממשלה להאצת פיתוח הגולן, החלטה היסטורית ותקדימית, מתוצריה ייהנו התושבים והדורות הבאים.

גיבשנו תכניות מהפכניות בתחום החקלאות והיחידה החקלאית שודרגה בצורה משמעותית.

אחרי עשרות שנים, לראשונה, עשינו, יחד עםנתיבי ישראל‘, תכנית מקיפה לשיקום ותיקון תשתיות כל כבישי הגולן.

בנוסף, הושקעו משאבים רבים בתחום החינוך. בשנים הקרובות, נמשיך ונפתח את תחום הבינוי וההצטיידות במוסדות החינוך, בהתאם לקצב גידול האוכלוסייה וכמענה לפערים.

הכנסנו יזמות עסקית משמעותית שתורמת לכלכלת המרחב הגולני.

קידמנו בצורה משמעותית את ההרחבות ביישובים, תנופת ההתיישבות וההתחדשות מורגשת היטב וזו הזדמנות לברך את המשפחות והתושבים החדשים שבחרו נכון והצטרפו למשפחת הגולן, שיהיה יישוב טוב והצלחה רבה.

אוכלוסיית הגולן צריכה להיערך לגדילה בשנים הקרובות. זה הכיוון שאליו הגולן הולך, בכל מקרה. הרי דור המקימים שמתבגר מעוניין שדור ההמשך יישארו בגולן ולעתים קרובות, יותר מבן משפחה אחד. לחלקנו, אף יש נכדים שבוחרים לבסס את חייהם בגולן. ההתרחבות הטבעית של הגולן תגיע ברובה מהמשפחות המתגוררות כאן כיום. לצערי, במצב הנוכחי, להרבה מהילדים שלנו אין פתרונות דיור ביישובי המועצה, בשל חוסר בשיווק מגרשים. אנחנו צריכים לברך על הביקוש של משפחות צעירות ורצונן לבוא להקים את מרכז חייהם בגולן ולחבק את ההזדמנות. תפקידנו להיערך היום לקראת קליטת המשפחות כדי שהמערכות והתשתיות יהיו מותאמים לגודל האוכלוסייה שתהיה כאן בעוד עשור ומעבר לו.

כיום, אוכלוסיית מועצה אזורית גולן, מונה כ-20,0000 תושבים. על אף המספר הקטן מאוד, ביחס לאוכלוסיית המדינה, ייצרנו תודעה לאומית והכרה ממשלתית בחשיבות ובצרכי הגולן. רתמנו את כל משרדי הממשלה לכתיבת החלטת הממשלה, להאצת הפיתוח בגולן. אנחנו זוכים לאהדה והערכה מתוך רצון של כולם להיות שותפים בהצלחת פיתוח הגולן ומתוך אמונה שזהו זמן הגולן“.

לפנינו עוד אתגרים רבים

מה היה הרגע המשמעותי ביותר עבורך בשנה האחרונה?

רוקח: “יש הרבה רגעי שיא. הבולט מביניהם, ללא ספק היה רגע היסטורי, ביום ישיבת הממשלה, שהתקיימה בחודש דצמבר, בקיבוץ מבוא חמה. במעמד מרגש, הצביעו כל השרים שנכחו בעד החלטת הממשלה לפיתוח משמעותי לגולן וקצרין. החלטת הממשלה נותנת מענה רחב ופתרונות לחסמים אסטרטגיים“.

מה מתוכנן לשנה הקרובה?

יש מספר פרויקטים מחוללי שינוי, שהובלתי בשנים האחרונות והם נמצאים לקראת הבשלה.

בקרוב, נצא לתהליך בשיתוף הציבור, לגיבוש תכנית אסטרטגית ‘2030-2040’.

בתחום התכנון והבנייה, אנחנו לקראת מהפך ניהולי ותכנוני משמעותי שישפיע על מרחב התכנון כולו והשירות שהתושב יקבל בתחום זה.

הוועדה המיוחדת מרחב הגולן, ועדת תכנון עם סמכויות של ועדה מחוזית, תוקם במהלך החודשיים הקרובים. משמעות הדבר, שכל בקשות התכנון שנדרשו עד היום לוועדה מחוזית מחוז צפון ושזמן אישורן היה 5-8 שנים, יידונו בוועדה שהוקמה עבור המועצה האזורית גולן בלבד וזמן אישורם מוערך לשנהשנתיים, באותה איכות. כמו כן, בוועדה שתוקם, יש נציגות רחבה מהגולן, מה שמבטיח שצרכי האזור יקבלו התאמה מקסימלית וישמרו ערכי הטבע והמורשת במרחב.

תכנית מתאר ארצית לגולןהתחלנו להניע את הכנת התכנית יחד עם אילן אייזן, משרד מתכננים, שנבחר להיות המתכנן של הפרויקט. בתוך הכנת התכנית, ייעשה הליך שיתוף הציבור, כחלק מתכנית אסטרטגית ‘2030-2040’.

בתחום ההתיישבות נקדם תקציבים לפיתוח מגרשים בהרחבות. בנוסף, נמשיך בקידום שני היישובים החדשים. בשנה הקרובה, ישווקו 100 המגרשים לבתי קבע, של היישוב רמת טראמפ.

הסכם גגבחודשים האחרונים, נעשים מאמצים כבירים להביא בשורה ליישובי הגולן. בימים אלו, מתנהל משא ומתן אינטנסיבי ושוטף בנושא הסכם הגג, במטרה אחת ברורהלגבש הסכם איכותי ומשמעותי שיביא לקידום כל יישובי המועצה ויתרום רבות לרווחת התושבים. יחד עם רמי ומשרד השיכון, גיבשנו טיוטת הסכם מהפכנית ויוצאת דופן, המותאמת באופן ייחודי לגולן ולמרחב הכפרי וכוללת פתרונות יצירתיים ומענה הולם לצרכי תושבי הגולן. נמשיך במלוא המרץ לפעול ולהביא את ההסכם לבשלות מלאה אצל כל הצדדים. בשלב זה, הוקפאו הליכי המשא ומתן עד לאישור כלל הגורמים על כל סעיפי ההסכם, במלואם“.

מה תאחל לתושבים לשנה החדשה?

תושבים יקרים, עם כניסתה של השנה החדשה, אני מלא בתקווה לשנה הקרובה ומבקש לחלוק עמכם את הדבש של השנה החולפת. בשנה זו, הובלתי את המועצה להישגים מרשימים ויוצאי דופן, במדיניות ברורה ונחושה. הרחבנו את היישובים, חיזקנו את העסקים, העצמנו את מעמד הגולן בתפיסה הארצית והממשלתית, הרחבנו את ההזדמנויות להשקעות בגולן, שיפרנו את מערך התחבורה והכבישים, השקענו בתכניות חינוכיות לילדים, נוער וצעיריםהם דור העתיד של הגולן, שדרגנו את תשתיות היישובים ועוד. “אני ועובדי המועצה, עובדים בלי הרף כדי לחזק, לשפר ולפתח את הגולן, כדי להעצים את התושבים שלנו.

לצד ההישגים המרשימים, יש לפנינו עוד אתגרים רבים. נמשיך לפעול בשנים הבאות, עבור הדברים שעדיין לא ניתן להם מענה. נמשיך בעשייה הגדולה, לשמור על הבית, להעצים את נקודות החוזק והייחודיוּת שלנו, לפתח את הכלכלה האזורית ולעודד את הקהילתיות המיוחדת, למען עתידנו ועתיד ילדנו, כאן, בגולן.

אני גאה להוביל יחד אתכם את החזון הגדול ליישוב הגולן ורואה בכם שותפים להצלחה הגדולה.

מאחל, לכל אחת ואחד מכם ולבני משפחותיכם, שנת שגשוג וצמיחה, שנת התעצמות ופריחה, שנה טובה ומתוקה“.

פברואר 2024

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
2
אירועים שיתקיימו ב 30th ינואר
אירועים שיתקיימו ב 1st פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 5th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 16th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 17th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 20th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 21st פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd פברואר
אירועים שיתקיימו ב 23rd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 28th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th פברואר

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?