שחקן יכול לעשות הכול

התאטרון הקהילתי של מתנ”ס קצרין פתח את העונה עם “מנדראגולה”. שמונה שחקנים שמשאירים הכול על הבמה. ראיון עם הבימאית, שרון עיני


יום ראשון בערב, כמאתיים איש מגיעים להיכל התרבות של קצרין כדי לצפות בהצגה “מנדראגולה”, אשר העלתה קבוצת התאטרו הקהילתי של מתנ”ס קצרין. כולם שמחים ונרגשים. ההצגה מבוססת על מחזה איטלקי‘ שנכתב בשנת 1517, על ידי ניקולו מקיאוולי.

התאטרון הקהילתי הוא למעשה חוג שפועל במסגרת המתנ”ס כבר כ-7 שנים. קיים גרעין של שחקנים ותיקים ומדי פעם, יש שמצטרפים ויש שנושרים. ההרכב כולל השנה שמונה  שחקנים מקצרין והגולן. אלו אנשים שאוהבים תאטרון ואמנות ובכלל, צרכני תרבות בקהילה.

התאטרון הקהילתי של המתנ”ס אמור להעלות בעיות חברתיות, או להעצים את החברה בה הוא חי. יחד עם זאת, התאטרון הקהילתי הנוכחי בחר להעלות מחזות ידועים וחבריו הציבו לעצמם רף מקצועי גבוה. ניתן לראות שישנה הערכה רבה של המתנ”ס למחויבות של השחקנים וזה מתבטא גם בהשקעה של המתנ”ס בקבוצה  ושליחתם לקורסים וסדנאות, בנוסף לעבודה עם שרון הבימאית.

שרון עיני, מלהבות הבשן, היא שחקנית ובימאית במקצועה, מלווה את הקבוצה כבר שנתיים וממש עכשיו נפתחת השנה השלישית.

מי בוחר את ההצגה אותה אתם מעלים ומהם השיקולים?

“אני זו שקובעת את ההצגה. אני עובדת עם הקבוצה ובוחרת את ההצגה לפי ההרכב ומה שמתאים לקבוצה ולשלב שלהם מבחינה משחקית וחברתית. הרכב השחקנים בקבוצה כולל ברובו נשים וקשה יותר למצוא מחזות עם תפקידים נשיים. זו הסיבה שהעבודה עם המסכות הייתה טובה, יעילה ובעצם אפשרה לעשות כל תפקיד. הבחירה של השחקנים לתפקידים נועדה להגיד שבתאטרון, אין גיל ומגדר. שחקן יכול לעשות הכול”.

מתי הקבוצה מתאמנת?

“במהלך השנה, אנחנו נפגשים פעם בשבוע לשעתיים. בעבודה על ההפקה, המינון עולה בהדרגה. בשבועיים האחרונים שלפני ההופעות, אנחנו מתאמנים כמעט כל יום”.

איפה אתם מופיעים?

“זו השנה השנייה, בה הופענו בפסטיבל התאטרון הקהילתי, שהתקיים בחיפה, במתנ”ס ‘נווה יוסף’. ההופעה התקיימה בסוכות. בנוסף, ישנה הופעה של חזרה גנרלית ועוד הופעה כפי שהתקיימה ביום ראשון האחרון. ההצגות מראש מוגבלות ל-2-3 הופעות, על מנת שנוכל לחדש ולרענן את הקבוצה מדי שנה”.

האם ניתן להצטרף לקבוצת התאטרון?

“בוודאי, בחודש הקרוב, ניתן עוד להצטרף לקבוצה על ידי פנייה למתנ”ס”.

כתושבי קצרין והגולן נותר לנו לומר תודה לשחקנים אשר משקיעים מזמנם, מנעימים את זמננו ומייצגים את קצרין בכבוד.

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?