שבת הורים

בשבת הורים בישיבה התיכונית חיספין (איפה שהמתבגר מתבגר), הייתה אווירה נפלאהמקום חם ומחבק וזכינו לשמוע את הסיפור המופלא של אלעד ברזילי. קיבלתי כוחות, רגע לפני פסח


בשבת האחרונה, היינו בשבת הורים של המתבגר, בישיבה התיכונית בחיספין. זו הפעם השלישית שאנחנו מגיעים לשבת הורים. כבר היינו פעמיים, בטויב של החייל, שגם למד שם. הפעם, הגענו מוכנים לעובדה שישנים בחדרי התלמידים, כבר ידענו למה לצפות ולמרות שאנחנו מעדיפים שבתות בבית, במיטה שלנו, הגענו לשבת באנרגיה טובה, מתוך רצון לראות איך המתבגר משתלב, להכיר את החברים ולחוות אתו שבת בישיבה. היה נהדר

המתבגר קרצף עבורנו את החדר, מה שמעיד עליו, רגע לפני פסח, שהוא יודע לנקות היטב. הוא קצת התבאס שהסוד התגלה, כי עד עכשיו חשבתי שעדיף לוותר עליו בעזרה בניקיון ועכשיו, אני יודעת שהוא אשף גם בזה. בקיצור, החדר היה בסדר, האוכליוצא מן הכלל, סלטים נהדרים, עוף מתוק שאני ממש אוהבת ולא מכינה, כי אף אחד לא מתלהב ממנו אצלנו וגם הצולנט היה משובח.

האיש טוען שאכלתי יותר ממה שאני אוכלת בבית ואני בסך הכול רציתי לטעום כדי לוודא שהאוכל טעים למתבגר והציוןמעולה. על השולחנות, היו פרחים יפים, בחדרים, חיכו לנו עוגות ופירות ואפילו נרות שבת ובשמים, מתנה למזכרת. בסוף, אתם עוד עלולים לחשוב שאני רוצה שבת הורים בכל שבת, אז לא, אל תיסחפו. היה נחמד, אבל לא צריך להגזים

במהלך השבת, היינו שותפים לתפילות יפות, ללימוד, לדיונים ולשירה בארוחות והאווירה הייתה נפלאה. היה משמח לראות את המתבגר מעורה בחברה, אהוב ובעיקרשהוא נמצא במקום טוב ועל אף שקצת קשה לו להתרגל לחיי הפנימייה ולמערכת השעות העמוסה, הוא אוהב את המקום. כי באמת ישתח זו אחלה ישיבה.

באחת הפעילויות, היה דיון של הורים ותלמידים על המקום שהניידים החכמים תופסים בחיים של הילדים שלנו. שאלו אם ההורים חושבים שהישיבה צריכה להגביל את הילדים יותר בשעות שימוש בנייד. היו כל מיני  דעות לכאן ולשםאני, שהמתבגר מעדיף שלא אדבר מול כולם, שתקתי, למרות שממשממש רציתי להגיד שאני אוהבת את הדרך החינוכית שלהם, שפתוחה, שמאפשרת, שהצוות החינוכי יודע שלא להגזים באיסורים והחינוך נעשה מתוך לימוד משותף והבנה ועשייה מרובה.

החייל שלנו מספר על הרבה חברים שלו שהחליטו בעצמם לוותר על החכם ולעבור לנוקיה“, בלי שאף אחד כפה עליהם וזה בעיניי קסום. בכלל, אני מאמינה בחינוך שהוא שילוב של החלטות משותפות, דוגמה אישית והשראה. בערב שבת, הייתה לנו שיחה עם יעל ואלעד ברזילי, מעכו. אלעד הוא הפצוע הקשה מהלינץבעכו, במבצעשומר החומות“. הוא נפצע בראשו והיה מורדם ומונשם וממש הייתה סכנה לחייו ובה, כשהתעורר, הליך השיקום היה יחסית מהיר ביחס לפציעה. יש לו עוד דרך ארוכה לשיקום וכלפי חוץ, בולט בעיקר הקושי שלו לדבר ולזכור מה הוא רוצה להגיד. אלעד הוא הבן של גוליה, אם הבית שלי מהאולפנה וממש עקבנו אחריו והתפללנו להחלמתו.

כל אחד מהם יחיד ומיוחד

בערב שבת, כשראיתי אותו עם רעייתו יעל, שהיא אישה מקסימה ומיוחדת, התרגשתי מאוד. זה היה ערב ראש חודש ניסן. בניסן עתידים ישראל להיגאל ובהדלקת הנרות, התפללתי לה‘. ביקשתי כמה נסים לעצמי ולמשפחתי וגאולה לעם ישראל ואז, כשראיתי את אלעד ואת הנס הגדול שקרה לו, התרגשתי מאוד. כולנו התרגשנו מנוכחותם של יעל ואלעד, שהם הורים לתלמיד בשכבה והם אור גדול והשראה, דווקא בערב ראש חודש ניסן, בשבת הורים, בישיבה התיכונית, מקום שמחנך לערכים ואהבת הארץ במעשים. קיבלנו שיעור גדול על כוחו וגדולתו של ה‘, על נסים גדולים שמתרחשים, על אמונה ותפילה. יש לאלעד עוד דרך בשיקום, אבל בה שהוא אתנו, מדבר, משתף בנס הפרטי שלו.

לסיום, קיבלנו טיפ מיעל, שסיפרה שמה שנתן להם כוחות בתקופה הקשה שעברו זה החיבוק הגדול והדאגה והפינוקים שקיבלו מעם ישראל ואפילו מיהודים בחול, מהקהילות בעכו ובסמוך לבית החולים. כשלמישהו קשה, היא אמרה, תתעניינו, תעזרו, תשלחו אפילו מכתב. זה עוזר, זה נותן הרבה כוח וגם ככה, סתם בחיים, כולנו צריכים מילה טובה, תשומת לב קטנה.

היה נחמד לגלות בשבת ההורים ששמו לנו בחדר עוגות ונרות שבת ופרחים יפים. זה מחמם את הלב, כשהילדים שלנו זוכים במוסד החינוכי שלהם לחיבוק, להבנה, שרואים אותם, שרכז השכבה מכיר את השמות של כולם. זו אמירה, שכל אחד מהם יחיד ומיוחד. ככה יצאתי משבת הורים, שמחה לראות שהמתבגר נמצא במקום טוב, מרוגשת, מחוזקת ומלאת השראה וכוחות, רגע לפני שפסח מגיע.

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
25
26
27
28
29
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
אירועים שיתקיימו ב 27th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 29th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 1st מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 5th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 6th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 8th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 13th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 15th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 16th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 17th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st מרץ
אירועים שיתקיימו ב 22nd מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd מרץ
אירועים שיתקיימו ב 24th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 26th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 31st מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd אפריל

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?