רפואה סינית למחלות קיץ

על פי תפיסת הרפואה הסינית, מחלות קיץ נגרמות על ידי חוסר איזון באנרגיית הגוף, כתוצאה מחום, לחות, גורמים סביבתיים, או אורח חיים לא בריא

הקיץ, עונת השמש, מביא אתו עלייה בדרגות החום, אך גם עלייה בשכיחות מחלות הקיץ. מחלות אלו, הנגרמות לרוב על ידי חיידקים, או וירוסים, מתאפיינות בתסמינים כמו חום, שיעול, נזלת, כאבי גרון ושלשולים. השימוש ההכרחי במזגנים גם הוא מוסיף וכמובן, הבריכה, שהיא מקום מפגש לילדים ולווירוסים גם יחד…

טיפולי הרפואה הסינית יכולים להשפיע לטובה על מחלות הקיץ במספר דרכים. רפואה סינית היא מערכת רפואה עתיקה ומקיפה המתבססת על איזון זרימת האנרגיה בגוף, ה-“צ’י”. על פי תפיסת הרפואה הסינית, מחלות קיץ נגרמות על ידי חוסר איזון באנרגיית הגוף, כתוצאה מחום, לחות, גורמים סביבתיים, או אורח חיים לא בריא. כאשר נשיב את זרימת הצ’י למסלולה ונחזק את הצ’י, הגוף שלנו יידע להתמודד טוב יותר עם האתגרים שמסביבו.

מטרת הטיפול תהיה חיזוק מערכת החיסון – דיקור סיני וצמחי מרפא יכולים לחזק את מערכת החיסון ולסייע לגוף להילחם בזיהומים, וגם לעזור לווסת את תגובת מערכת החיסון, למנוע דלקות מיותרות ולסייע בהקלה על תסמינים כמו חום, כאבי גרון ושלשולים.

שיפור זרימת הצ’י – דיקור סיני וצמחי מרפא יכולים לשפר את זרימת הצ’י בגוף, מה שיכול לסייע בהפחתת עייפות, חרדה ואי שקט. בנוסף, שיפור זרימת הצ’י תורם גם לאיזון רגשי ולשיפור מצב הרוח וטיפול בתסמינים ספציפיים. הרפואה הסינית יכולה לטפל במגוון רחב של תסמינים הקשורים למחלות קיץ, כגון חום, כאבי ראש, כאבי גרון, שיעול, נזלת, כאבי בטן, הקאות ושלשולים, עייפות, חרדה ונדודי שינה.

גם לתזונה תפקיד מרכזי. לתזונה טובה תפקיד חשוב בשמירה על בריאות טובה. מומלץ בקיץ לאכול מזון קל ומרענן, עשיר בירקות, קטניות ודגנים מלאים.

טיפול ביתי לשלשולים:

הרתיחו בסיר קטן 2-3 כפות אורז בכוס וחצי מים, על להבה נמוכה, עד שהאורז בשל והנוזל בו האורז מבושל מסמיך. שתו את הנוזל, מבלי להמליח, כל כמה שעות.

מאחלת לכם קיץ בריא ונעים וצ’י שופע וזורם,
קרן מיכאלי

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
אירועים שיתקיימו ב 12th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th יולי
אירועים שיתקיימו ב 17th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th יולי
אירועים שיתקיימו ב 26th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 1st אוגוסט

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?