רחלי שמילוביץ’

רחלי שמילוביץ’ היא תושבת נתיב העשרה, שהוזמנה להתארח בקיבוץ אורטל בעקבות המצב, אחת מעשר משפחות המתארחות בקיבוץ בשבועיים האחרונים. רחלי מספרת על קבלת הפנים הנפלאה בקיבוץ שאינה מפחיתה מהגעגועים הביתה


 

מבצע “צוק איתן” נמשך כבר יותר משבועיים ולאורך כל התקופה, תושבי הגולן נרתמים לסיוע עבור תושבים בקו האש בדרכים שונות. בין היישובים המארחים משפחות, נמצא קיבוץ אורטל שמארח כמעט מתחילת המבצע כעשר משפחות ממושב נתיב העשרה. במסגרת הפרגון הרחב, גם במדורנו האורחת הפעם היא תושבת נתיב העשרה, רחלי שמילוביץ’.

רחלי היא מורה במקצועה שהגיעה עם שלושת ילדיה לאורטל לפני כשבועיים ובעלה נאלץ להישאר בביתם בדרום עקב תפקידו כצלם בערוץ 2.

מה הוביל לאירוח בקיבוץ אורטל ואיך זה מרגיש בינתיים?

לפני כעשרה ימים פשוט התקשרו מכאן ביוזמתם לחמ”ל שלנו בנתיב העשרה והציעו לנו 10 חדרים במתחם התיירות, שבהם נוכל להתארח ללא תשלום. מאז שהגענו, קיבלו אותנו בחום ואהבה אדירה – פשוט מדובר בקיבוץ מקסים. חלק מהמשפחות כבר התחלפו, אבל אני וחברה נוספת נשארנו כל הזמן מאז תחילת המבצע. כרגע נישאר כל עוד אפשרי כי מבחינת הילדים, פה הם מרגישים בטוחים. הם מתגעגעים אמנם לבית, לאבא שלהם ולבעלי החיים אבל מבינים שכרגע זו האופציה הטובה ביותר.

איך שאר החברים שנשארו במושב מחזיקים מעמד?

רוב התושבים שנשארו, הם המבוגרים יותר ואנחנו מקבלים עדכונים שוטפים מהחמ”ל ביישוב. למרות הכל, הם ממשיכים לתפקד ויש הרבה כוחות צבא שדואגים להם. לשמחתנו, גם כאן בצפון מאוד מבינים את ההתנהלות הזו ומפרגנים ככל הניתן.

איך היית מתארת את הקהילה ביישובך?

מדובר ביישוב מאוד מגובש, מלוכד ובעל חוסן, תכונה שבאה לידי ביטוי בעיקר ברגעים אלו. המושב לא שיתופי, אבל הוא חקלאי כך שיש הרבה משקים פעילים בהם מגדלים ירקות לזרעים, עגבניות שרי, פלפלים, פרחים ותרנגולי הודו. יש אצלנו חיי קהילה עשירים, אנחנו חוגגים את כל החגים ביחד ויש מסגרות חינוכיות לכל הגילאים.

מה את הכי אוהבת בדרום?

עכשיו, זה מצחיק להגיד את זה, אבל בעתות שגרה יש שקט נהדר ולגדל בתוכו ילדים זה תענוג. אני אוהבת את הריחוק מהמולת המרכז והאווירה כאן בגולן מאוד מזכירה את מה החיים אצלנו.

מה הרגע הכי קשה שחוויתם בשנים האחרונות במסגרת המציאות הזו?

היה אצלנו יום אחד קשה מאוד כשבוע לפני מבצע ‘עמוד ענן’, שבו התנהל ירי מאסיבי עלינו ונפגעו הרבה בתים. שהינו רצוף בממ”ד כשעתיים-שלוש בלי לצאת ועבור הילדים זה היה ממש לא פשוט. יש נקודות כאלו לפעמים, שהן על סף שבירה, אז הפעם יצאתי לפני הימים הקשים באמת.

חשבת פעם לעזוב את האזור ברגעים כאלו?

אני כבר 15 שנים שם (עוד לפני ביצוע ההתנתקות), אבל אף פעם לא חשבנו לעזוב. בעלי הוא בן מושב וכל משפחתו שם, אני במקור מאשקלון כך שזה מעולם לא עלה כאפשרות.

איך אתם מעבירים את השהייה כאן באזורנו?

בכל יום אני מוצאת משהו אחר לעשות עם הילדים באזור. בינתיים הספקנו לטייל בנחל שניר, בשמורת החולה, במרכז המבקרים של בראשית, בבריכה בעין זיוון ועשינו סדנת שוקולד בדה קרינה. עכשיו במקרה תפסת אותי במספרה של אביבה בשעל כי גם בזה צריך לטפל. מדי יום אנחנו אוכלים כאן בחדר האוכל והילדים מאוד נהנים מזה.

אם הייתה לך אפשרות, מה היית לוקחת איתך מכאן לדרום?

את האנשים המקסימים והנכונות לעזור. הלוואי שנוכל להחזיר את כל מה שאנחנו מקבלים פה. אין מילים, פשוט קיבוץ מקסים.

מה יהיה מבחינתך הפתרון האידאלי למצב שנמשך מעל עשור?

אין לי תשובות אבל זה חייב להגיע דחוף. אי אפשר לשתוק על מה שנעשה כי בסופו של דבר מדובר באנשים. מה שהכי בוער כעת, זה נושא המנהרות – לא יכול להיות שמטר ממך יצאו אנשים פתאום ויתקפו אותך. הענקת תחושת ביטחון זה חלק מהמהות של מדינה, אז צריך לייצר הסכם שייתן ביטחון לנו ולהם.

רק שהכל ייגמר כבר ושנחזור לפה בימים טובים ובנסיבות אחרות לחלוטין.

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
אירועים שיתקיימו ב 12th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th יולי
אירועים שיתקיימו ב 17th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th יולי
אירועים שיתקיימו ב 26th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 1st אוגוסט

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?