קרררררררר לי

באתי מהגולן לאירוע במרכז, עטופה בשכבות הגנה מפני הקור. באולם, היו נשים עם שמלות ללא שרוולים, בלי ביגוד מחמם. לא הבנתי. ואז כן

בשבוע שעבר, הייתי באירוע רב-משתתפים במרכז. זו הייתה שעת ערב. הגעתי מהגולן עטופה כולי, מכף רגל ועד ראש. לרגליי, גרביון ועליו עוד גרביים, מגפיים וסוודר ומעיל וצעיף. נכנסתי לאולם, עדיין מכורבלת, קופאת מקור. אומנם מרכז הארץ, אבל בדרך מהאוטו, היה לי ממש קר. 

האולם היה מלא באנשים, אבל עדיין הרגשתי שקר לי. לפעמים, אני מייחלת לגלי החום שהתחילו לתקוף אותי, אבל באותו ערב, לא היו גלים שכאלה. מה ששיגע אותי בעיקר זה העובדה שבאולם היו הרבה נשים לבושות למחצה, כלומר לבושות, אבל בשמלות ללא שרוולים, בלי גרביון עבה וגרביים, כמו שאני הגעתי…

הסתכלתי עליהן ותהיתי מה לא בסדר אתי. שאלתי את האיש אם נראה לו שיש לי חום ואולי בגלל זה קר לי. האיש נגע במצחי ואמר שאני בסדר גמור ואין מה לדאוג. אז ביררתי אתו אם חם לו. גם הוא היה עם מעיל הצמר השחור הארוך והעבה שלו והוא אמר שבחוץ היה לו קריר, אבל בפנים נעים, אבל לא חם מאוד. אז אני בסדר, אישרתי לעצמי וממש רציתי לגשת לאחת הנשים היפות ונטולות הסוודר והמעיל ולברר איך לא קר לה וקצת להתלונן שאני הגעתי מהגולן וקר לי ואיך ייתכן שהיא לבושה כך… 

אבל האיש ביקש להרגיע אותי ושלא אעשה פדיחות. יש לו קטע כזה לחשוב שלפעמים אני שואלת יותר מדי וקצת עושה בושות. אבל רצה האל והמזל ולידי בשולחן התיישבו שתיים מהנשים האלו. לא יכולתי להתגבר על עצמי ושאלתי: “תגידו, לא קר לכן ככה?” ואחת מהן, שראתה אותי עדיין מכורבלת בתוך המעיל, הרגישה קצת לא נוח, אבל בישירות היא אמרה לי שקצת, אבל עוד מעט הן ירקדו וישתו ויתחממו. 

למה לכן לסבול? רציתי לשאול אותה, אבל שתקתי. אלה כנראה הבדלי התרבות. אצלנו בגולן, רגילים להתכרבל במעילי דובון. ביני לבין עצמי, חשבתי שאומנם אני ממש שונאת שקר לי, אבל מצד שני, זה יותר מגניב לבוא לאירוע עם שמלה, בלי כל שכבות המגן מהקור.

מה שהם אוהבים 

האמת היא שלא הייתי היחידה. היו עוד כמה כמוני, עטופות, שלא אוהבות שקר להן. כשחזרנו לאוטו, מיד הפעלתי את החימום על פוּל. האיש מיד התלונן שאני שורפת לו את המוח עם החום והוא לא יכול לנהוג ככה ושאם אני רוצה חימום, אז אני נוהגת. לא ידעתי מה יותר נורא: לנהוג בלילה כשאני עייפה, או לסבול מקור. החלטתי שעדיף שאנהג. 

ככה, תוך כדי נהיגה, כשבאוטו חמים ונעים וקילפתי כמה שכבות, נזכרתי באמבט הקרח שעשיתי לפני כמה חודשים. חשבתי שזה יפתור אצלי את בעיית הקור, הסתבר שלא. זה היה מגניב אז, שהצלחתי, אבל אני לא מעלה על דעתי לעשות את זה שוב ועדיין אני שונאת שקר לי וגם שונאת לנהוג בלילה, אם כי לפעמים, זה זמן נהדר למחשבות, או לשיחות טלפון ליליות עם הילדים. 

כשהגענו הביתה, שמתי לב שהרקפות שלי, בעציץ שעומד על השולחן, התחילו לנבול. קיבלתי אותו מהיישוב במתנה לפני יותר מחודש בשל העובדה שאני אימא של מילואימניק ואני שומרת עליו ומטפחת מאוד. כשהוא מתחיל לנבול, אני שמה עליו כמה קוביות קרח והוא חוזר ללבלב ולפרוח. האיש שראה אותי שמה על הרקפות את הקרח, באמצע הלילה, לא ממש הבין את  העניין. בדרך כלל, בשעות כאלה, כל מה שמעניין אותי זה לישון. אבל הרקפות האלו יקרות ללבי וכל הסיפור עם הקור והקרח והרקפות גרם לי למחשבות שיש אנשים וצמחים שהקור עושה להם טוב ופשוט התחשק לי לתת לפרחים את מה שהם אוהבים. 

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
אירועים שיתקיימו ב 12th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th יולי
אירועים שיתקיימו ב 17th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd יולי
אירועים שיתקיימו ב 24th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th יולי
אירועים שיתקיימו ב 26th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th יולי
אירועים שיתקיימו ב 29th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 1st אוגוסט

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?