קסם גולני

מושב כנף שבגולן מציע שילוב של אתרי תיירות מרתקים, קולינריה לצד עתיקות ושדות לבנדר לצד טבילה במעיין. חופשה מושלמת במקום אחד


התיירות הישראלית גודשת את הגולן בחיפוש אחר מקומות חדשים ומעניינים לחופשת הקיץ.
רצוי שיהיה מקור מים צוננים, אוכל משובח, יין איכותי ללגום, קצת תוצרת חקלאית, מורשת וארכיאולוגיה ונופים מרהיבים. את השילוב המוצלח של כל אלו, בשילוב הקסם הגולני, אפשר למצוא במושב כנף.
מושב כנף ממוקם בדרום הגולן, בין גמלא העתיקה למושב מעלה גמלא. המושב בנוי על צוק המשקיף לכנרת, מדרום-מערב, לצפת ולגליל העליון, במערב ולחרמון, בצפון. חוץ מנוף עוצר נשימה, הוא טומן בחובו פינות חמד ועניין רבות. אפשר להקדיש לביקור במושב כמה שעות וליהנות מכל מה שיש למקום להציע.


שדה הלבנדר של דן ולילך אסרף

מרכז המבקרים “עזיזו”, במושב כנף, פורח במלוא תפארתו, במהלך חודש יוני. המטיילים יגיעו לשדה הלבנדר, שם דן החקלאי יסביר על תהליך הגידול של הלבנדר, כיצד הוא הופך לשמן במזקקה הביתית שלו ועל הכוורות הפזורות בשדה והדבורים העמלות על הדבש. במהלך השנה, ניתן לרכוש במקום שמנים אתריים, סבונים טבעיים, חליטות ושקיות ריח, שמן לבנדר ועוד, בייצור עצמי.
לצד שדה הלבנדר, ניתן לבקר גם ביקב “טרה נובה”, שמייצר יין משובח עטור פרסים, שמן זית איכותי וגידול של פירות יער משובחים ממינים שונים.
ללא עלות.
לפרטים: 050-5871515 (דן)


“סמדר ארט” – סטודיו וגלריה לאומנות הזכוכית – ויטראז’ פסיפס ופיוזינג

הסטודיו בבעלות האמנית הוויטראז’ סמדר שיאחי, יוצרת, מלמדת, מעבירה סדנאות ומוכרת מתנות זכוכית מקוריות ומפתיעות. כיוצרת, סמדר עוסקת בעיקר בעיצוב והכנת פסיפסים לבתים פרטיים ולמבני ציבור.
עולם קסום נוסף בו סמדר עוסקת הוא יצירת ויטראזי’ם לבתים פרטיים ולבתי כנסת, משלב התכנון והשרטוט, דרך הביצוע האומנותי ועד לליווי בשלבי ההתקנה. בסטודיו של סמדר, ניתן להתרשם מעבודותיה, או ליהנות מסדנה פרטית, מעשירה ומהנה.
סמדר שיאחי מושב כנף רמת הגולן, סטודיו “סמדר ארט”
054-9720596
בתיאום מראש
www.vitraz-art.co.il
www.facebook/smadarvit


בית הכנסת הקדום דיר עזיז

דיר עזיז הוא שמו של כפר ערבי שהוקם על שרידי יישוב יהודי מתקופת התלמוד. ייחודו של דיר עזיז הוא בבית הכנסת המפואר, החריג בהשתמרותו ובמאפייניו, שנתגלה בכפר. הגילוי, כמו עוד הרבה גילויים ארכיאולוגיים בגולן, נזקף לזכותו של סר לורנס אוליפנט, שתר בארץ בסוף המאה ה-19 ואילו החפירות החלו בסוף שנות ה-90′ של המאה הקודמת. עם גילוי הממצאים הראשונים, הבינו ברשות העתיקות שהתגלה כאן משהו מיוחד.
מממצאי החפירה, כפי שכתבו דפנה וערן מאיר, בספרם “בתי כנסת קדומים ברמת הגולן”, עולה שבניית בית הכנסת נעשתה על מדרגה שנחצבה בצלע ההר. היום אפשר לראות זאת בבירור ממגרש החנייה. הבנייה בצלע ההר סייעה לבית הכנסת להישמר לאורך השנים ולשרוד במצב טוב יחסית, גם לאחר רעש האדמה הגדול בשנת 749, שהחריב ומחק יישובים שלמים בגולן.
פתח בית הכנסת נקבע בצד מזרח, בשונה מבתי כנסת אחרים בגולן שפתחם נקבע לכיוון ירושלים (דרום). כמו בעין קשתות (אום אל-קנאטיר), גם בבית כנסת זה, פתח היציאה הוסט מעט הצדה ולא מוקם במרכז הקיר. החוקרים משערים כי כך השאירו הבונים מקום להיכלית הקודש, אליה פנו המתפללים בזמן התפילה.
בין הממצאים שנתגלו במקום: אבנים ומשקופים מעוטרים, עמודים בשלמותם, רצפת אבני בזלת כמעט בשלמותה, מטבעות ברונזה וזהב שנתגלו מתחת לרצפה, כתובות ביוונית ואחד הממצאים הכי מרגשים – מטמון מטבעות זהב, שנתגלה חבוי בתוך אחד הקירות.
כדי לדעת מתי נבנה יישוב או מבנה מסוים נעזרים במטבעות שהוטמנו מתחת לרצפה. באותם ימים, כל קיסר, או שליט שעלה לשלטון, הנפיק מטבעות עם דיוקנו ולפעמים, גם עם שמו, מה שבדיעבד עוזר לחוקרים לתארך. מתחת לרצפת בית הכנסת בדיר עזיז, התגלו כמה מטבעות ברונזה וזהב שלאחר הניקוי, יכלו לקבוע החוקרים כי בית הכנסת נבנה בימיו של הקיסר הביזנטי יוסטיניאנוס, בתחילת המאה השישית לספירה.
למרגלות בית הכנסת ומתחת לחורשת איקליפטוסים, צופה לעבר הנוף הנהדר של נחל כנף והאזור, נמצא מעיין דיר עזיז. לאחרונה, שיפצה המועצה האזורית גולן את כביש הגישה לאתר והדרך נוחה ועבירה לכל רכב.

הכניסה לא תשלום


המעיין והבריכה בדיר עזיז (מעיין כנף)

סמוך לבית הכנסת העתיק, נמצא מעיין דיר עזיז, ששימש את תושבי הכפרים הקדומים במקום. צמוד למעיין הזורם כל השנה, נבנתה בריכה ששופצה על ידי חברי מושב כנף לזכר אשי נוביק, בן המושב, שנפל במלחמת לבנון השנייה.
במתחם, שלוש בריכות, האוגרות את מי המעיין הנובע במקום וניתן לתצפת משם על נופו המרהיב של נחל כנף. במסגרת הנגשת אתרי תיירות, המועצה האזורית גולן ביצעה עבודות תשתית, בהן שופץ המעיין והונגש לבעלי מוגבלויות.
דרכי הגעה: מכביש סובב כנרת (כביש 92), עולים בצומת מעלה גמלא (כביש 869) מזרחה ולאחר 9 ק”מ, פונים ימינה למושב כנף. כ-100 מטר לפני שער המושב, פונים שמאלה בדרך עפר וממשיכים כ-2 קילומטר עד לחנייה המסודרת במקום. הכניסה ללא עלות.
כדאי להצטייד בערכת קפה ופיקניק ולהתמקם ליד הבריכה, לבילוי נעים ומרענן.
שימו לב! הרחצה באחריות המטיילים בלבד!


יקב “טרה נובה”

בשנת 2006, לאחר שגידלו מטעים נשירים ופירות הדר ועסקו בתיירות, החליטו תושבי כנף, אילן מטלון, אדריאן ויינסיחר, גיל שרון ואילן אפריים, להקים יקב בוטיק בשם “טרה נובה” – אדמה חדשה. מאז, גדל היקב והתפתח, השתבחו יינותיו והוא מייצר כ-10,000 בקבוקים בשנה.
לאורך השנים, הוסיפו ייצור שמן זית מזנים שונים. בשנת 2012, נטעו כ-50 דונם זיתים משני זנים – “ארבקינה” ו”קורנייקי”, מהם מפיקים שמן איכותי וטעים.
תוספת משמעותית למוצרי האיכות מבית “טרה נובה” היא חלקת פירות היער, הנמצאת בסמיכות ליקב ובה 6 דונם של “יהלומים מן הטבע”, גן עדן צבעוני וטעים.
את חבילת מוצרי האיכות סוגרת סדרת הליקרים של היקב – לימונצ’לו, אורצ’לו וליקר פסיפלורה.
בעלי היקב מספרים בגאווה: “כל מוצרי ‘טרה נובה’ מיוצרים מפירות אותם אנו בצרנו, מסקנו, וקטפנו מעצים אותם שתלנו וטיפחנו באהבה”.
היקב ממוקם על גבעה המשקיפה לכנרת, לצפת ולחרמון וחולש על הדרך המחברת את שני בתי הכנסת העתיקים – “דיר עזיז”, ממזרח ו”מזרעת כנף”, ממערב.
ניתן ליהנות מסיור וטעימות ביקב ומכירת יינות, שמן זית ופירות יער.
שעות הפעילות: 7 ימים בשבוע, משעה 10:00-16:00 (יש לתאם מראש). הביקור נמשך כשעה.
מחיר לאדם 35 ש”ח (בשישי-שבת, טעימות בלבד – 20 ש”ח לאדם)
הפעילות מומלצת למבוגרים (מגיל 18)
כתובת: מושב כנף, בדרך למעיין כנף
פרטים: טל’ 054-3993514
מייל: : Terranova.winery@gmail.com
אתר: : www.terranova-winery.co.il
פייסבוק: יקב טרה נובה


מיכל נשיא -שולחן האוכל

בקצה העלייה, אי שם מעל הכנרת, נמצא המקום של מיכל – “שולחן האוכל”, במושב כנף, מקום לתזונה, אנשים ואוכל. מוזמנים לפתוח דלת ולהיכנס לחוויה צבעונית, איכותית, חגיגית ובריאה, מתובלת באוויר של הגולן ובחומרי גלם מקומיים וטריים.
מיכל, חוקרת, קוצצת, מערבבת ובוחשת, מגדלת שלושה ילדים ובעל, כמה תבלינים וערוגות בגינה, בוגרת רפואה סינית ותזונה אינטגרטיבית, אוהבת לטייל בארץ ובעולם, לפגוש אנשים ותרבויות מעניינות. בדרך כלל, הכול קשור לאוכל.
שתי האהבות הגדולות שלה, אנשים ואוכל, הובילו אותה לעסוק בין היתר באירוח אישי, אצלה בסטודיו.
“שולחן האוכל” הוא מקום מקסים ומעוצב באווירה כפרית, עם שיק, מארח אנשים לארוחות טעימות, התפורות במיוחד עבורם. בנוסף, מיכל מעבירה סדנאות, הרצאות ואימון אישי תזונתי לאנשים המעוניינים לעשות שינוי בחייהם.
ניתן לשלב ארוחות עם הרצאה קצרה, או סדנה, שבסופה ארוחה מפנקת, או אירוע קטן למשפחות, קבוצת חברים, או סדנת גיבוש לצוות עובדים.

שולחן האוכל – מיכל נשיא, מושב כנף
פייסבוק: “שולחן האוכל”
052-6788828


יקב “סקוריה”

יקב “סקוריה” החל דרכו בשנת 2008, בייצור יינות אדומים מכרמי היקב, הממוקמים בתל פארס, שבמזרח הגולן.
בתחילת הדרך, מטרתנו הייתה לייצר יינות אך ורק מכרמים שאנחנו מעבדים וכיום, אנו מייצרים כ-8000 בקבוקים, ממגוון זנים הכוללים אדומים, לבנים ורוזה.
יקב “סקוריה” הוא כשר החל משנת הייצור 2016. אפשרויות הסיור ביקב מגוונות, מטעימות בלבד ועד סיור בן כשעתיים, להיכרות מעמיקה עם עולם היין והכרם.
ניתן לבקר ביקב בכל ימות השבוע, בתיאום מראש
טלפון לתיאום ביקורים: 050-2277404

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
אירועים שיתקיימו ב 1st דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 5th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 16th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 17th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 31st דצמבר
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?