פשוט לתת

נוער יונתן המופלא עשה זאת שוב. כשנדמה שאי אפשר לשבור שיאים, הם מגיעים עם הכיף שלהם לתת ומרימים את הרף עוד יותר גבוה. קייטנתבת מלך” 2023


קבוצת הורי הנוער שלנו במושב יונתן הייתה פעילה במיוחד השבוע. הורים מלאי התרגשות והודיה על פעילות מדהימה ומיוחדת שהנוער האיכותי שלנו בשיתוף עם רכזי הנוער שלהם ארגנו. פעילות של התנדבות ונתינה שעשתה טוב וגם מילאה את לבם ונפשם של המתנדבים.

מדובר בקייטנה לאימהות וילדים מעמותתבת מלך“, שמעניקה סיוע נפשי ומשפטי לנשים דתיותחרדיות, הסובלות מהתעללות פיזית ונפשית מבעליהן ונמצאות בסכנת חיים.   במהלך השנה, יזמו בני הנוער פרויקטים כמו שוק פורים ומכירות מזון, שההכנסות הן למטרה הזאת ובמשך זמן, התארגנו לקראת הקייטנה.

הנשים והילדים ישנו בכפר הנוער לבנותאיילת השחר“, ביונתן ונהנו מפעילויות, סדנאות, הרצאות, גמבורי, ארוחות מפנקות ועוד.

הרעיון החל לפני שנה, כשאחת מבוגרות הנוער הייתה בשירות לאומי במעון והעלתה את ההצעה. השנה, זו הפעם השנייה ונראה שזה ייהפך למסורת. לא מובן מאליו לראות נערים מפנים שלושה ימים מהחופש שלהם לפעילות התנדבותית, מי בצוות הארגון וההפקה, מי בפעילויות, בחיוך ובהתייחסות ובדאגה לילדים, במילה טובה, בעידוד ובהענקת תחושה של כיף וביחד.

אחת המארגנות: נוער יונתן הנפלא, איזה כיף שיש במדינה ובעם שלנו אנשים כמוכם! זכיתם להתחנך ולגדול במקום שמחנך לטוב, לעשיה חיובית ולראיית האחר. לא מתוך רחמים, תחושת עליונות, או גאווה, אלא מתוך שותפות מלאה, ענווה וטוב לב פשוט

אחת ממארגנות הקבוצה שלחה הודעה מחממת לב שאומרת הכול:  נוער יונתן הנפלא! הגעתי הרגע הביתה ולא יכולה להתחיל להתעסק בכל מה שהוזנח אצלי בבית לפני שכותבת לכם כמה משפטים. איזה כיף שיש במדינה ובעם שלנו אנשים כמוכם! זכיתם להתחנך ולגדול במקום שמחנך לטוב, לעשיה חיובית ולראיית האחר. לא מתוך רחמים, תחושת עליונות, או גאווה, אלא מתוך שותפות מלאה, ענווה וטוב לב פשוט. תדעו לכם שהדבר הזה שעשיתם יקר הרבה יותר מהכיף, הנחת והאטרקציות שבו. מדובר בילדים ואימהות שעברו טראומות לא קלות ולעתים איבדו את האמון בבני אדם. חלק מהנשים כועסות על הקהילות מהן באו ומאוכזבות מהן. ואתם, בכל חיוך, הושטת יד, מעשה קטן שמשמח, הראיתם להן שאפשר גם אחרת. שיש אנשים שירצו לראות אותן, לסייע להן ולא ישפטו אותן.

תודה ענקית על כל רגע ורגע, לפני ותוך כדי, תודה על הלב, על העשייה ועל היכולות הביצועיות המדהימות. תודו בשמנו גם להורים שלכם, על המעורבות מאחורי הקלעים ובכללבטוחה שזה לא בא מעצמו. מאחלת לכם שתמשיכו לעשות טוב בכזו שמחה ופשטות.

בשם הצוות, הנשים והילדים“.

כאלה אנחנו רוצים

כשהגענו לגור בגולן כזוג צעיר, לפני קצת יותר מ-24 שנים, שנינו היינו עירוניים. רצינו בית בכפר, עם דשא ואנשים טובים. במשך כמה שנים, היינו רכזי נוער ביונתן, שני הילדים הגדולים שלנו היו עוד קטנים והערצנו את בני הנוער ביישוב שלנו. זו הייתה חבורה של נערים מדהימים שאוהבים טיולים וקומזיצים והתנדבויות. כאלה שהחברות ביניהם היא אמתית, שלא מעניינים אותם מותגים ותכניות ראלטי. הם חיים את החיים האמתיים והטבע. אני זוכרת שאני והאיש היינו אומרים לעצמנוכאלה ילדים אנחנו רוצים שיהיו לנווכך החלטנו לקבוע את חיינו ביונתן, בזכות הנערים האלו. בינתיים, הילדים שלנו גדלו והפכו להיות חלק מחבורה איכותית כמו שדמיינו לעצמנו שיהיו ואני ממשיכה להתפעל, בכל פעם מחדש, מהנוער הנפלא הזה שגדל פה בגולן. כמעט בכל יישובי הגולן יש מיזמי קיץ מדהימים של התנדבויות, כמו לילדים עם צרכים מיוחדים ועוד

השבוע, בצל המהומות וההפגנות, ואמירות מלחיצות על המדינה שלנו שהולכת לאיבוד, וימי בין המיצרים, הסתכלתי על הילדים שלנו, על דור ההמשך, שעסוקים בעשייה חברתית והתנדבותית בעבודה חקלאית, בטיולים בשבילי הארץ, בלימודי הקודש והחול, בחברות אמת ואהבת הזולת והם ההשתקפות של החברה הישראלית. גם אם יש מחלוקות ואי הסכמות, אסור לנו לשכוח שאין לנו ארץ אחרת ואחים אנחנו והלוואי שנשכיל לראות את כל הטוב והיפה אצלנו ואצל האחר.

נוער יונתן והגולן, אתם גאווה, פניה היפים של החברה הישראלית ושלנו, ההורים שלכם, שגאים בכם ותזכרו שרק באהבת אחים ועשיית טוב וחסד נבנה עולם יפה וננצח.   

אפריל 2024

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
אירועים שיתקיימו ב 1st אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd אפריל
אירועים שיתקיימו ב 3rd אפריל
אירועים שיתקיימו ב 4th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 5th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 10th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 16th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 17th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th אפריל
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?