עוזרים לעסקים בגולן

בעלי עסק בגולן? יכול להיות שמגיע לכם מענק! החברה הכלכלית גולן, יחד עם “קרן הגליל”, ביוזמת “דיסנס ייעוץ לעסקים”, משיקים פרויקט מיוחד עבור העסקים בגולן שנפגעו בעקבות המלחמה

המחלקה לקידום יזמות, עסקים ותעשייה, בחברה הכלכלית גולן, יחד עם “קרן הגליל”, ביוזמת “דיסנס ייעוץ לעסקים”, משיקים פרויקט מיוחד עבור העסקים בגולן שנפגעו בעקבות המלחמה.

בחודשים האחרונים, מדינת ישראל עוברת תקופה מורכבת, הן ברמה האישית, והן ברמה הכלכלית. בעלי העסקים בגולן ספגו פגיעה כלכלית קשה מנשוא וההתמודדות עם אתגרי הכלכלה בימים אלו הופכת להיות מאתגרת יותר מאי פעם.

לאור המצב, מירב אנידג’ר, תושבת מרום גולן, כלכלנית והבעלים של חברת “דיסנס ייעוץ לעסקים” המלווה בעלי עסקים מהגולן והגליל, יצרה קשר עם עופר הבר ועמית בן אריה, מתחום היזמות, עסקים ותעשייה בחברה הכלכלית גולן וחיברה את “קרן הגליל”, על מנת לסייע בתמיכה לעסקים המקומיים בגולן ולתת מענה לצרכים הייחודיים של האזור.

מירב אנידג’ר: “אני רואה מקרוב את המצוקה של העסקים בגולן ואת פועלה המרגש של ‘קרן הגליל’ באזורים האחרים בצפון והיה חשוב לי שעסקי הגולן יהיו חלק מהמיזם המבורך הזה”.

מה היא “קרן הגליל”?

“קרן הגליל” היא קרן פילנתרופית המסייעת במתן הלוואות להרחבת עסקים קיימים, או פתיחת עסקים חדשים, במגוון רחב של תחומים, בתנאים משופרים וללא פגיעה ביכולת העסק לקבלת הלוואות מהמערכת הבנקאית.

אחד הכלים ש”קרן הגליל” משתמשת בו הוא הענקת מענקים והלוואות לעסקים וליזמים באזור, לתמיכה בהקמת ופיתוח עסקים חדשים ובהרחבת עסקים קיימים. זאת, באמצעות כלים כלכליים הנדרשים על מנת להתפתח ולצמוח.

מנהל הקרן, ד”ר מנחם זילברקלנג: “‘קרן הגליל’ פועלת בהתאם לרמה הגבוהה ביותר של רמות הנתינה המוגדרות על ידי הרמב”ם – ‘לעזור למישהו להפוך למסוגל לקיים את עצמו'”.

ענבל מבס, מנהלת קשרי הלקוחות של הקרן, הובילה בחודשים האחרונים פרויקט מענקים מיוחד, במהלכו חילקה הקרן מענקי מחייה בסך של 5,000 ש”ח לעסקים שנפגעו מהמצב באזור הגליל והצפון.

עזרה בדרך

שגרת החיים, בוודאי הכלכלית, נפגעה קשות גם בגולן. חלק לא מבוטל מהעסקים באזורנו, בעיקר בתחומי התיירות, ספגו מכה אנושה. בנוסף לכך, בעלי עסקים רבים גויסו למילואים, או שבני הזוג גויסו, דבר שהוסיף
לפגיעה בעסקים.

בעקבות כך, נדרש צורך אמתי למצוא דרכים לסייע לעסקים בגולן. לצורך זה, חברו יחד ענבל מבס ומנחם זילברקלנג מ”קרן הגליל”, נציגי החברה הכלכלית גולן והמועצה האזורית גולן ומירב אנידג’ר וגיבשו דרכי פעולה לסיוע גם עבור העסקים בגולן.

הבשורה המשמחת משיתוף פעולה זה היא כי “קרן הגליל” משיקה בימים אלו, בשיתוף החברה כלכלית גולן, פרויקט מיוחד לטובת העסקים המקומיים, בו יחולקו מענקי מחייה בגובה של 5,000 ש”ח לכ-40 עסקים בגולן מתחום התיירות, על פי הקריטריונים הבאים:

  1. מגורים בגולן
  2. תחום עיסוק עיקרי – תיירות
  3. העסק לא פעיל בשל המלחמה
  4. בעלי העסקים הנם בעלי משפחות

בנוסף, קיימים קריטריונים לקדימויות בחלוקת המענק:

  1. נפגעים בגוף, או חטופים מקרבה ראשונה.
  2. גיוס למילואים לאחר ה-7.10.23
בדיקת זכאות למענק

עסקים המעוניינים להגיש בקשה לבדיקת זכאות למענק יכולים למלא את הטופס הבא עד לתאריך ה-15.3.24.

למילוי הטופס – סירקו את הקוד

מידע נוסף לגבי המענק, שאלות ותשובות ניתן למצוא בעמודים הרשמיים של החברה הכלכלית גולן ו/או באמצעות פנייה בכתב לעמית בן אריה, מקדם עסקים בחכ”ל לדוא”ל hcl-yazamut@megolan.org.il

עופר הבר, מנהל תחום יזמות ועסקים: “זהו רק צעד אחד מני רבים של האגף לפיתוח כלכלי בחברה כלכלית גולן לשנת 2024, לקידום ופיתוח הכלכלה המקומית, בין היתר, באמצעות קורסים, הכשרות והרצאות ליזמים ועסקים תוך יצירת קהילה עסקית מקומית חזקה בגולן”.

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
אירועים שיתקיימו ב 30th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 1st מאי
אירועים שיתקיימו ב 2nd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th מאי
אירועים שיתקיימו ב 16th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 17th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 31st מאי
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?