סרן דימיטרי לויטס, קצין שריון מגשור, נהרג במבצע “צוק איתן”

סרן דימיטרי לויטס, קצין שריון מגשור, נהרג ביום שלישי השבוע במבצע “צוק איתן”. דימי, כפי שקראו לו קרוביו, גר בגשור עד גיל 14, וחזר אליו רק לפני כמה חודשים. חברים מספרים על מלח הארץ, בחור נדיר וחכם, אינטליגנט ועוזר לזולת


תושבי גולן, בני משפחה, מכרים וחברים, ליוו ביום רביעי השבוע למנוחות את סרן דימיטרי לויטס ז”ל מגשור, מפקד פלוגה מוערך בחיל השריון, שנהרג ביום שלישי השבוע מירי צלפים ברצועת עזה והוא אך בן 26.

דימיטרי, דימי, כפי שקראו לו קרוביו, עלה עם המשפחה מטשקנט בהיותו בן שנה, גדל בקיבוץ גשור ולאחר שהוריו נפרדו, עזב בגיל 14 עם אימו לירושלים. הוא היה בנם האמצעי של מרינה ואלכס, אח לאנה ודניאל יבל”א ונטמן בחלקה הצבאית בהר הרצל.

“קהילת גשור אבלה ומתקשה לעכל את הבשורה הקשה”, אמר חנן בורובסקי, מנהל הקהילה. “מאז שעזב, דימי נשאר בירושלים עד גיוסו, אבל החליט לחזור אלינו לפני כמה חודשים כי אביו הוא חבר קיבוץ וכל חבריו מתגוררים בגשור. לצערנו, הוא לא הספיק לחיות כאן זמן רב מאז שחזר. דימי היה גאוות המשפחה, אמנם אומרים את זה על כולם, אבל הוא באמת היה עוף נדיר, בחור חכם, אינטליגנט ועוזר לזולת. הוא היה מלח הארץ וכבר בגיל 26 היה אמור להתקדם בשרשרת הפיקוד לאחר שסיים קורס מ”פ.

“זו הפעם הראשונה שקהילת גשור מתמודדת עם נפילתו של חייל צה”ל וכמובן שזה לא פשוט. ההלם לדעתי יגיע בהמשך, בעיקר בקרב חבריו הטובים”.

נועם זילברברג, צליל עורי – חברתו של דימי, רון סטרוטי, דור ים, יונתן זילברברג, יעל בוגוסלבסקי, איתמר זאנה, מקס אליצ’וב וכל חבריו מגשור של סרן דימי לויטס ז”ל כתבו לזכרו: “דימי היה אח יקר, תמיד היה חבר בכל מצב. אדם שניתן ללמוד ממנו, אדם בעל ערכים ועקרונות, אידיאליסט. כאחים שלו בנשמה, אנו יודעים שאהב את חייליו ודאג להם ולכל קרוביו כמו היו הבנים שלו.

הוא היה אדם שכל סובביו העריצו אותו, מתון ואוהב את החיים הפשוטים… תמיד דאג שלא יחסר למשפחתו ולקרוביו דבר…

“אנשים אומרים תמיד שאלוהים קוטף את המלאכים, אבל הוא באמת היה המלאך הגדול מכולם, אדם משכמו ומעלה, שתמיד רואה את הזולת, חושב עליו ועוזר לו לפני שידאג לעצמו.

“אנא, שמור עלינו דימי גם מלמעלה, כפי שתמיד דאגת לשמור ולהגן גם כשהיית איתנו פה. תמיד נזכור, נאהב ולא נשכח אותך לעולם! נוח על משכבך בשלום. הזעקה מפלחת את הלב.”

יהי זכרו ברוך!

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
אירועים שיתקיימו ב 12th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th יולי
אירועים שיתקיימו ב 16th יולי
אירועים שיתקיימו ב 17th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th יולי
אירועים שיתקיימו ב 26th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 1st אוגוסט

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?