נא להכיר: אלכסיי גרוסמן

אלכסיי גרוסמן

היומן של אלכסיי, תלמיד י”ב ב”נופי גולן”, משובץ בהזמנות יוקרתיות לכנסים ומחנות של מחוננים, אליהם מתקבלים מתי מעט. פה מכון ויצמן, שם שוויץ. ,סיבה לגאווה


קצרין חוגגת השנה 40 שנים לייסודה וללא כל ספק, גרוסמן הצעיר הוא אחת הסיבות שלה לגאווה. תלמיד י”ב בבית הספר “נופי גולן”, בעל חיוך מבויש ועיניים מלאות הבעה, כובש אלכסיי את לבם של כל הנוכחים בחדר והוא יכול לעשות זאת בשלוש שפות.

באוגוסט 2017, אלכסיי השתתף במחנה קיץ בין-לאומי במכון ויצמן. המחנה נמשך שלושה שבועות והתקבלו אליו רק 20 תלמידים מחוננים מכל העולם. באוקטובר האחרון, הוזמן אלכסיי להשתתף במשלחת חינוכית לשוויץ, של פרחי הנדסת מים, אחת מתכניות ההצטיינות של “גליליום”.

במכתב ששלחה לו מנהלת בית הספר, טליה הפטקה, נכתב: “בית הספר ‘נופי גולן’ גאה בהישגיך הלימודיים המרשימים ומעוררי הערכה. אנו גאים בך ומברכים אותך על זכיותיך…”.

במרץ 2018, השתתף אלכסיי בתחרות מדענים ומפתחים צעירים בישראל. תחרות יוקרתית וחשובה, המהווה במה חינוכית לקידום הישגים וחידושים מדעיים וטכנולוגיים של תלמידים המגלים סקרנות, יצירתיות ואיכות.

התכנית משלבת שיתוף פעולה בין משרד החינוך, מורים, מנחים ודוקטורנטים באוניברסיטה העברית, שכולם חברו יחד על מנת ליצור הזדמנות ולהעניק הכרה וביטוי למצוינות בקרב תלמידי מערכת החינוך, תוך אפשרות לשלב יזמות, מומחיות וראייה רחבה.

220 עבודות הוגשו לתחרות ורק 40 מתוכן נבחרו להשתתף בתחרות. אלכסיי גרוסמן ושותפתו, אוריה אבודרהם, זכו להגיע למעמד זה.

אלכסיי: “במסגרת העבודה, מצאנו כי העקר הגולמי, הנוצר כחלק מתהליך הפקת שמן הזית בבתי בד, נאסר להזרמה אל נהרות ונחלים בשל הנזק הסביבתי לו הוא גורם ובסוף המחקר של אוריה ושלי יצרנו מערכת המורכבת ביציאת השפכים של בית הבד ומפחיתה את המזהמים בעקר.

“אנו מאמינים, כי בעתיד נמצא בתי בד המשתמשים במערכת זו ובכך תרמנו משמעותית לאיכות הסביבה ואיכות חיינו”.

 

 

 

 

 

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?