מתחמי בדיקות חייבים להיות!

בגולן פועלים מתחמים שונים לבדיקות לקורונה, בהפעלת פיקוד העורף וקופות החולים.  לאן צריך להגיע?  מי אחראי על מה? מה צריך להביא? עינו לכם סדר, הכול פה


הימים, ימי שלהי הקורונה. ככה לפחות כולנו מקווים. החיסונים תכף יהיו זמינים לכולם, אוכלוסיות בסיכון החלו להתחסן, יש סגר או הגבלות (כי עוד לא הכול ברור) ואנו מקווים כי בקרוב נראה האטה בקצב ההדבקה. יחד עם זאת, אנו גם בעיצומו של הגל השלישי. אם בשבוע שעבר, הוכפלה כמות החולים בגולן, אז מתחילת השבוע ועד יום ג‘, היא הוכפלה שוב. מצב זה גרם לכמות המבודדים לעלות מאוד. נכון לאמצ השבוע, יש בגולן כ-800 מבודדים. מה עושים? איך יודעים מי חולה ללא תסמינים ומדביק? מה זה הבידוד המקוצר? ובכלל, מה ההבדל בין מתחם של פיקוד העורף למתחמי הקופות?

הרצון לדעת מה מצבנו, הרצון לקצר בידוד באמצעות ביצוע בדיקות וההכרח לקטוע את שרשרת ההדבקה הביאו את כולנו, בזמן כזה או אחר, לגשת למתחמי הבדיקות ולעבור בדיקה לזיהוי הנגיף. איפה יש מתחמים? מה צריך בשביל לגשת אליהם? צריך תור? יש פה בכלל מתחמים וכמה מחכים? מי אחראי על המתחמים? מי דואג שיהיו מתחמים בגולן? כלהתשובותממשפה

מתחמי בדיקה של פיקוד העורף

פיקוד העורף מפעיל מתחמי בדיקה בכל הארץ. המתחמים מאפשרים להיבדק לכל מי שמעוניין, ללא קשר לקיום או אי קיום תסמינים, או הקופה אליה הוא/היא משויכים. ישנם מתחמי וואק איןהגעה רגלית ומתחמי דרייב איןההגעה ברכב. יש להגיע עם מסכה ותעודה מזהה לשני סוגי המתחמים. מתחמי הדרייב אין מתאימים גם למי שנמצא בבידוד בשל חשיפה לחולה, מי שחש תסמינים ומי שמעוניין לעבור בדיקה חוזרת מכל סיבה, כולל מקרים בהם התוצאה היא חיובי גבולי.

ישנם מתחמי וואק איןהגעה רגלית ומתחמי דרייב איןההגעה ברכב. יש להגיע עם מסכה ותעודה מזהה לשני סוגי המתחמים. מתחמי הדרייב אין מתאימים גם למי שנמצא בבידוד בשל חשיפה לחולה, מישחשתסמיניםומישמעונייןלעבורבדיקהחוזרת

כל אלו אינם יכולים להגיע למתחמי הוואקאין, אלא אם במתחם מצוין מראש שיש אפשרות לקבלתם. המתחמים בגולן מתופעלים על ידי המועצה האזורית. צוות מאגף התפעול ומאגף הביטחון מתקינים שילוט, מכוונים את התנועה ומסייעים בתפעול השוטף של המתחם. פיקוד העורף אחראי על קיום המתחם, הצוות הבודק והפעילות עצמה.

מתחמי בדיקות של קופות החולים

שירותי בריאות כלליתהיא קופת החולים המשרתת מעל 70% מתושבי הגולן והיא גם הקופה המובילה בהפעלת מתחמים. בימי שני, מתחילת מגפת הקורונה, אפשרה לנו הנהלת הקופה במחוז צפון, לקיים מתחם בדיקות שלכלליתאצלנו, במתחם האירועים האזורי, “צנוברלב הגולן“. המועצה מסייעת בתפעול המתחם, בעוד עובדי מרפאתכלליתחיספין הם הדוגמים, הנותנים שרות מצוין לתושבי הגולן. המבקשים להיבדק צריכים להגיע עם הפנייה ולקבוע תור מראש. המתחם מיועד לחברי הקופה בלבד. הקשר הטוב, המתקיים בין המועצה להנהלת הקופה, סייע מתחילת הדרך להקים את המתחם ואת המשך פעילותו גם כעת. כאשר נדרש, הממונים מטעם המחוז מגדילים את כוח האדם וכמות הבדיקות במתחם ואנו מודים להם על שיתוף הפעולה. חייבים לציין את המקצועיות והיחס החם שנותן צוות מרפאת חיספין למגיעים להיבדק. כל הכבוד!

מזה חודשים ארוכים, מסייעת המועצה לגורמים השונים להפעיל את המתחמים. המועצה לא רק מאפשרת את קיום הבדיקות בימי החורף במתחם הסגור, וכך הצוותים הדוגמים יכולים לעבוד בכל מזג אוויר, אלא אף מעמידה במקום סדרני תנועה, צוות המשלים את כוח האדם של החברה הדוגמת, מייצרת וממקמת שילוט על פי הצורך ועוד. אגף הביטחון ואגף התפעול במועצה פועלים שעות ארוכות, בימי הפעלת המתחמים, על מנת שכולנו ניבדק בבטחה ובמקום הנמצא בשטח שיפוט המועצה. תודה גדולה לכל מי שנרתם למאמץ!

בימים בהם רשויות רבות אדומות ויש עלייה חדה בתחלואה ברחבי הארץ, הבאת המתחמים לגולן היא אתגר לא פשוט. צוות פיקוד העורף בנפת גולן שותף לעשייה מתחילת הדרך, להסברה ולניסיון למנוע את התרחבות התחלואה. בזכות שיתוף פעולה זה, ומאמצים רבים של הנהלת המועצה וראש המועצה, אנו זוכים לאחרונה לשני מתחמים בשבוע. מתחמים אלו מושכים קהל מכל האזור ולעתים, יש המתנה ארוכה לביצוע הבדיקות. חשוב לציין כי קבלת כל מתחם היא עבודה מאומצת המשלבת פעילות של מספר גורמים, השקעה של שיחות ומכתבי בקשה, עבודת הכנה במקום וטיפול במתחם ובבאים אליו לאורך כל שעות פעילותו ואף ניקיון וסידור, לאחר הסיום. הנהלת המועצה קיבלה החלטה לתעדף קיום מתחמים ולשאת בהקצאת המשאבים (זמן ועלויות) בנושא, כי טובת ורווחת התושב נמצאת בראש סדר היום

הסיבות לעומס

המתחמים פתוחים לכל דורש, בין אם הוא מהאזור ובין אם לאו, לכן קשה להעריך את כמות הפונים ואת שעות העומס.

הבדיקות חייבות להגיע תוך זמן מסוים למעבדות, אחרת הן יתקלקלו, לכן, שעות הסגירה אינן מאפשרות גמישות. גם כשיש הארכה של הזמן, הדבר נעשה לאחר בחינה קפדנית שהבדיקות יגיעו בזמן ליעדן

הבדיקות חייבות להגיע תוך זמן מסוים למעבדות, אחרת הן יתקלקלו, לכן, שעות הסגירה אינן מאפשרות גמישות. גם כשיש הארכה של הזמן, הדבר נעשה לאחר בחינה קפדנית שהבדיקות יגיעו בזמן ליעדן.

מאחר שפתיחה של מתחם בדיקות היא יקרה, קיים קושי ומחסור בפתיחת מתחמי בדיקה ברחבי הארץ. הגולן זוכה לכמות מתחמים הרבה מעבר לגודלו ביחס להיותנו רשות ירוקה. הודות לכך, אנו רואים לאחרונה הגעה של שכננו מהגליל למתחמים בגולן, תופעה המייצרת עומס נוסף על המתחמים. המועצה, מצדה, יחד עם נציגי פיקוד העורף מנפת גולן, עושים הכול על מנת לפתוח מתחמים בגולן.

פרט לבטיחות בדרכים והכוונת התנועה, הפעלת מתחם בדיקות היא מלאכה מורכבת ומחייבת הקפדה ותשומת לב בכל אחד משלבי התהליך. הרישום, הבידוק, האחסון במקום והשינוע למעבדות. אנא היאזרו בסבלנות וקבלו בהבנה את העומס שנוצר.

קיצור בידוד

החל מיום שלישי ה-15.12.20, ניתן לקצר את משך הבידוד ל-10 ימים, תחת תנאים אותם קבע משרד הבריאות. הקיצור יתאפשר למי שנרשם כמבודד באתר משרד הבריאות – תנאי הכרחי. בנוסף, המבודד/ת יערוך/תערוך שתי בדיקות קורונה. הראשונה צריכה להיעשות הכי קרוב לכניסה לבידוד והשנייה – ביום התשיעי למגע ולא מיום הכניסה לבידוד, כמובן. בין שתי הבדיקות, חייב להיות מרווח מינימלי של 24 שעות. לאחר קבלת שתי תשובות שליליות, תתקבל בטלפון הודעת סמס, למספר הנייד אותו הקלדתם בטופס הבידוד שבאתר, המאשרת יציאה מבידוד.

אל תצאו מבידוד טרם קבלת ההודעה, גם אם קבלתם תשובות שליליות. ללא ההודעה, אתם עדיין רשומים כמבודדים. הקנס על הפרת בידוד הוא 5000 ש”ח. שימו לב, מבודדים, מי שקיבל תוצאה חיובית גבולית וזקוק לבדיקה נוספת, ומי שסובל מתסמינים, נדרש להגיע למתחם דרייב-אין. אין להגיע למתחמי וואק- אין, אלא אם צוין מפורשות כי מתחם זה מתאים לקבלת מבודדים.

אנו ממליצים להתעדכן במידע שבדף הפייסבוק/באתר האינטרנט/הטלגרם של המועצה האזורית. אנו מרכזים את כל המידע בערוצים הדיגיטליים. כמו כן, אנו מוציאים ניוזלטר שבועי, לעדכון ומידע, באמצעות המייל הנשלח אל מזכירויות היישובים ומשם, מופץ אליכם.

נמשיך לפעול למען מתן והנגשת שירות טוב וזמין לכל תושב ומאחלים בריאות איתנה ושיבה מהירה לשגרת החיים.

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
25
26
27
28
29
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
אירועים שיתקיימו ב 27th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 29th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 1st מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 5th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 6th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 8th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 15th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 16th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 17th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st מרץ
אירועים שיתקיימו ב 22nd מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd מרץ
אירועים שיתקיימו ב 24th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 26th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 31st מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd אפריל

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?