משולחן המועצה האזורית גולן

תושבי הגולן נרתמו לאירוח תושבי עוטף עזה, בימי מבצעעלות השחר“, איש לפי יכולתו. גם בני הנוער אירחו קבוצות נוער מהעוטף וגם: הסכם הנהגים, הסיבים האופטיים, תודה לנתיבי ישראל“, עדכוני חינוך, חסימת כביש 98, תשתיות או לא להיות, החופשה ובין הזמנים“, קו חדשקו 45, מגרשים לשיווק בא.ת. בני יהודה, מחלקת הקליטה באגף הקהילה, שינוי תוואי מקטע שביל הגולן, נבחרת הקדטים וחדשות היחידה לחקלאות חדשנות גולן


 

הצפון היפה

ימי מבצע “עלות השחר” היו ימים מורכבים. המבצע החל בסוף השבוע והמשיך אל תוך יום התענית, ט’ באב. ביום זה, אנו מתאבלים על אסונות שונים שאירעו לעם היהודי לאורך הדורות, בדגש על אסונות שהתחוללו סמוך ליום ט’ באב. ט’ באב מוזכר בהקשר של שנאת חינם, אך אנו ראינו כמה אתם, תושבי הגולן, מלאי אהבה. פתחתם את הלב, הבית והעסק למען תושבי הדרום. מהרגע שהוצאנו הודעה וביקשנו מכם להצטרף ולארח – כולכם נרתמתם! כל אחד כפי יכולתו. זה מרגש ומחמם את הלב לראות את הרוח הגולנית במיטבה. גם בני הנוער ביישובים השונים ארחו קבוצות בני נוער מהדרום והחיבורים היו מקסימים. זו הזדמנות להזכיר לכולנו כי אנו מדינה קטנה, כולנו חיים בה יחד, כולנו ערבים זה לזה.

כמו שקיבלנו את האורחים מהדרום, ככה אנחנו מקבלים את כל המגיעים בשערי הגולן. ממש עכשיו, בשיא עונת הטיולים והחופשות, הגולן גדוש מבקרים. בימים האלו, של “בין הזמנים”, יש תנועה מוגברת גם לחופים המופרדים ועומס גדול בסובב כנרת. אנו מודעים ועושים ככל האפשר לשמר את שגרת החיים – מתגברים את קווי התחבורה הציבורית, מפנים יותר אשפה מהשטחים הפתוחים, נמצאים בקשר עם המשטרה בנושא ויסות תנועה ועוד. החיוך למטייל, הסיוע למי שצריך בדרך, היחס החם והנעים באתרים הם הדגל הגולני. הקהילה בגולן ייחודית ואיכותית – יחד נציג אותה לכל מבקר בגולן.

הסכם נהגים

בשעה טובה, לאחר תקופה ארוכה של מו”מ, נחתם הסכם שכר עם עובדי מחלקת התחבורה של המועצה. מחלקת התחבורה שלנו היא ייחודית ברמה הארצית. אנו, כמועצה, קיבלנו את האפשרות להפעיל את מערך התחבורה הציבורית בעצמנו. מודל דומה קיים רק במועצה אזורית אחת נוספת בארץ, בחבל איילות, שבדרום. מצב זה מאפשר לנו, כמועצה, להפעיל מערך תחבורה ציבורית בתחומי הגולן, כאשר חלק נכבד מופעל על ידי קבלן -“רמה” שזכה במכרז. כך, מתאפשר גם לאוטובוסים הצהובים והנהגים שלנו לקחת חלק במערך זה. הנהגים שלנו אחראים על הסעות הילדים בתחילת ובסוף יום לימודים. נהג מסיים בבוקר את פיזור הילדים בבתי הספר ועד לשעת האיסוף, הוא משתלב בקווי התחבורה הציבורית. לאחר שעות פיזור הילדים מבתי הספר, משתלב הנהג שוב במערך קווי התחבורה הציבורית. מצב זה מאפשר לנו שימוש יעיל באוטובוסים, במקום שיעמדו שעות רבות ללא עבודה ומאפשר לנהגים עבודה בשעות רצופות, דבר המשפר את תנאי העסקתם (אחרת הייתה נוצרת הפסקה גדולה במהלך היום ללא תשלום שכר). בנוסף, במועצה זוכה לסבסוד ומימון של משרד התחבורה עבור הפעלת מערך התחבורה הציבורית.

לאור עדכוני שכר הנהגים בתחבורה הציבורית, בשנים האחרונות בארץ, פעלנו יחד עם ועד העובדים וההסתדרות ובשיתוף משרד האוצר והתחבורה, לעדכן את שכר עובדי מחלקת התחבורה על חלקם בפעילות התחבורה הציבורית. לאחר תקופת משא ומתן לא קצרה, בה חווינו עליות ומורדות, הצלחנו לגבש, יחד עם כל הגופים השונים, מתווה שייתן מענה לעדכון התנאים כמקובל בענף ויציב לאנשי מחלקת התחבורה יעדים, שמחד, יתרמו לשיפור השירות ומאידך, יאפשרו מתן תמריצים בשכר, במסגרת העדכון.

חשוב לציין כי מחלקת התחבורה שלנו נחשבת למחלקה מובילה בתחום בארץ והיא מודל לחיקוי במועצות רבות. עדות לכך ראינו בשבוע שעבר, בביקורה של שרת התחבורה באשכול גליל מזרחי, בה ביקשו מועצות רבות לאמץ את מודל הגולן לתחבורה.

בהזדמנות זו, אנו מבקשים להודות לכל הגורמים שלקחו חלק בדיונים ובאישור ההסכם, בהובלתו של עוזי, מנהל התחבורה בשנים האחרונות.

ממשיכים להתקדם בפריסת הסיבים האופטיים

חברת New Future””, הזוכה במכרז, מתקדמת בתהליך הפריסה ביישובים הבאים:

יונתן – הסתיימה הפריסה ברחבי היישוב, כולל חיבור הסיב עד לבתי הנרשמים. בהמתנה להזנת עורק ראשי ליישוב, הפעלת הרשת והקמת הציוד בבתים.

אניעם – הפריסה ביישוב וחיבור לבתי הנרשמים בשלבי הפריסה האחרונים. הוקם העורק הראשי ליישוב. במהלך השבוע הקרוב, תופעל הרשת באופן מלא.

חד נס – החלה הפריסה ברחבי היישוב.

אבנ”י אית”ן, רמות – הפריסה תחל במהלך השבוע הקרוב.

במקביל, חברת “בזק” החלה בפריסה בגבעת יואב.

תודה ל”נתיבי ישראל”

חברת “נתיבי ישראל” היא המבצעת עבור משרד התחבורה את תיקוני הכבישים, ההרחבה וההסדרה. כבישי הגולן זקוקים לעבודה רבה ונת”י נרתמו ואנו רואים בהם שותף אמיתי הרואה את צרכי התושבים וטובת הגולן. קצב שיפוץ הכבישים, השיח המקצועי המכבד וההקשבה לצרכינו מהותיים להצלחת המהלך לשיפור כבישי הגולן. אנו מודים לנת”י על העשייה, לאורך השנה, ובמיוחד עכשיו, בהסדרת צומת יהודיה, הריבודים והתיקונים בכביש אליעד-נוב. יחד, נמשיך בתכנית העבודה לשיפור תשתית הכבישים בגולן.

עדכוני חינוך

החודש מסיימת המועצה את שיפוצי הקיץ במוסדות החינוך. המועצה רואה חשיבות רבה בבטיחות וארגון המוסד החינוכי לרווחת הילדים. קצב גידול הילדים והבאים בשערי מוסדות החינוך מחייב אותנו לשפץ, לחדש ולהרחיב את מוסדות החינוך בגולן. השנה, הושקעו משאבים רבים בהכנת מוסדות החינוך לקראת פתיחת שנת הלימודים הקרובה. ההשקעה נעשתה בחידוש הקיים, התאמה לתקני בטיחות, תוספת כיתות וגנים ועוד. אנו מתרגשים לקראת פתיחתן של תשע כיתות חדשות בבתי הספר השונים, ארבעה גני ילדים חדשים, מתוכם גן חינוך מיוחד חדש נוסף. ילדי הגולן הם העתיד שלנו. ההשקעה בחינוך נמצאת בראש סדר העדיפות, בפן הפיזי והחינוכי.

בנוסף, כחלק מההכנות לפתיחת השנה, אנו עובדים על מכרז ההסעות לבתי הספר – תגבור לאוטובוסים שלנו. בתחום התוכניות הלימודיות, אנו בשלבים מתקדמים של תפירת תוכניות מותאמות לכל בית ספר, יחד עם ההנהלה והצוות לתחום התל”ן. כך גם בנושא השינויים באופן התקצוב, בשל השינויים שמשרד החינוך מכניס – תוכנית גפ”ן, המשנה בצורה משמעותית ומורידה את יכולת המועצה להקצות משאבים לבתי הספר. מערכת תקציב חדשה זו עדיין בלמידה ואנו מנסים למצוא פתרונות מיטביים לכך. נמשיך לעדכן לקראת פתיחת השנה.

חסימת כביש 98

עקב עבודות פינוי מוקשים, כביש 98 ייחסם לתנועה (חסימה נושמת, הסבר בהמשך) בין צומת מיצר לצומת אמפי גולן, לשני הכיוונים, בתאריכים 23-25.08.22. החסימה תתבצע בין השעות 06:00 עד 15:00, בכל יום.

חסימה נושמת – שימו לב: מ-06:00 עד 08:00 (06:00, 06:30, 07:00, 07:30, 08:00), הכביש ייפתח, אחת לחצי שעה, למשך חמש דקות, לשני הכיוונים. בין השעות 08:00 עד 15:00, הכביש ייפתח בכל שעה עגולה (09:00, 10:00 וכך הלאה) למשך חמש דקות, לשני הכיוונים.

תשתיות או לא להיות

הגולן בצמיחה. אגף הבינוי והתשתיות, בחברה הכלכלית גולן, אחראי על ביצוע העבודות השונות ביישובים ובהן הצבת הגולניות, פיתוח מגרשים, פריצת דרכים, בינוי מרכיבי בטחון ועוד. לאחרונה, הוצבו גולניות באליעד, בנאות גולן ובכפר חרוב. אנו מכינים את השטח להצבה באפיק, מבוא חמה ואורטל. המבנים בעבודה ויגיעו בשבועות הקרובים.

בהרחבות, הסתיימו העבודות ביישובים הבאים: חיספין -31 מגרשים וקלע אלון – 40 מגרשים. אנו נמצאים בעיצומו של פיתוח מגרשים ברמות – 75 מגרשים, אודם – 69 מגרשים ובגשור – 30 מגרשים. באפיק, ישנו קבלן שזכה במכרז והוא בהתארגנות לתחילת עבודה על 40 מגרשים. בשעל – 55 מגרשים וברמת טראמפ, אנו בתהליך מכרזי לבחירת קבלן שיבצע פיתוח ל-99 מגרשים עבור חברת “אמנה”, החברה המיישבת ועבור בנייה עצמאית.

בנוב, הסתיימה העבודה בחלק הצפוני של ההרחבה ובה 17 מגרשים קהילתיים ו-15 נחלות. בעוד כחודש, נסיים את פיתוחם של 11 מגרשים קהילתיים נוספים. אנו משלימים פיתוח רחוב בהרחבה הקודמת של יונתן ובנאות גולן, אנו עוסקים בפיתוח 16 נחלות ועוד 21 מגרשים קהילתיים.

בנוסף, אנו מסיימים השלמות בהרחבה הישנה, כולל סלילת כביש, כיכר ומדרכות.

בתחום בינוי מוסדות החינוך, סיימו הקיץ את בינוי הכיתה הנוספת ב”ילקוט רועים”

באל-רום ושתי כיתות בבית הספר “מעלות הגולן”, ברמות. באורטל, אנו מתחילים שיפוץ מבנה של בית הספר “אדם ואדמה”. במיצר, התחלנו לבנות גן חדש.

בכפר חרוב, אל-רום, מיצר ונוב, אנו מסיימים פרוייקטים ובהם מרכיבי בטחון, גדר ותאורה, המבוצעים בשל הרחבות היישובים והסטת דרך הבטחון.

חופשת הקיץ ו”בין הזמנים” בגולן

כמדי שנה, בחודשי הקיץ, כשעם ישראל מתלבט איפה לנפוש, אנו גאים להיות היעד המבוקש בארץ. חודש אוגוסט מביא אתו את שיא כמות הנופשים. השילוב של סיום המסגרות, “בין הזמנים”, סגירת מקומות העבודה לחופשה מרוכזת ועוד, מביא המוני מטיילים לגולן. את כולם, אנו מקבלים בסבר פנים יפות, סבלנות והבנה. על מנת להקל בעומס בתחבורה הציבורית, באזור סובב כנרת, נוספו קווי תחבורה חדשים והקיימים תוגברו. המשטרה תנכח במקום ותווסת את התנועה.

כאשר כמות המטיילים גדלה, גם כמות האשפה גדלה בהתאם ולכן, כחלק מההערכות, תגברנו את מערך הפחים ופינוי האשפה. השבוע, הוצבו מכולות אשפה לתגבור בחניון עין זיוון, חניון סלוקיה, חניון מאגר מרום גולן ומפל סער. הצבת המכולות תהיה כתוספת לפחים הירוקים הקיימים באתרים. המכולות והפחים ירוקנו לעתים תכופות ובהתאם לצורך. כך ייעשה גם ביישובים עצמם. מי מכם הרואה פח העולה על גדותיו, מתבקש לפנות אל מוקד המועצה ולעדכן. אמצעי נוסף הוא צוות ניקיון, שיעבור באתרים הפתוחים, ארבע פעמים בשבוע, ינקה, יפנה פחים ויסייע בשימור האתרים בימי העומס.

קו חדש – קו 45

בעקבות עומס נוסעים על הציר המזרחי של הכנרת, בתקופת “בין הזמנים” (בין התאריכים 8.8.2022-25.08.2022, י”א אב עד כ”ח אב), יופעל קו תגבור חדש – קו 45, מטבריה למסעף רמות וחזרה.

הקיץ מזמן אל חופי הכנרת מטיילים רבים. על מנת להקל על העומס בתחבורה הציבורית נוסף קו הקיץ המיוחד, “קו סובב כנרת”, שיופעל על ידי איגוד ערים כנרת, כשירות הסעות חינם לטובת הנופשים, החל מה-8.8.2022 ועד סוף אוגוסט. “קו סובב כנרת”, חינמי מתוגבר, יפעל בחופים המזרחיים, מצומת צמח ועד צומת מעלה גמלא ובחזרה לטבריה. בסופי השבוע, יעבוד הקו החינמי במתכונת רגילה של הקפת כל הכנרת. פרטים לגבי שעות הפעילות של “קו סובב כנרת” – ניתן להוריד את טבלת שעות הפעילות מאתר רשות הכנרת.

מכרז לשיווק מגרשים באזור התעשייה בני יהודה

בהמשך לידיעה מהשבוע שעבר, ביום שלישי, 09.08.22, פרסמה רמ”י ידיעה כי המכרז לשיווק שישה מגרשים באזור תעשייה גולן – בני יהודה, ייפתח ב-22.8.22. את פרטי המכרז המלאים תוכלו למצוא באתר רמ”י, תחת מכרזי מקרקעין, מכרז פומבי מס’ 267/2022. הציבור מוזמן לשלוח הצעות.

מחלקת הקליטה באגף הקהילה

מספר הפניות למרכז המידע של מתעניינים בקליטה עולה מדי שנה בחודשי הקיץ. מאז הקורונה, המספרים קפצו ובקיץ זה, קפיצה נוספת של כעוד 300 פניות על כ-1000 פניות בחודש. יש המון התעניינות בקליטה ולצדה, תסכול על המספר המועט של אפשרויות לקליטה. הקיץ זו הזדמנות טובה להודות לכל הפעילים ביישובים, בוועדות ההיכרות, שפוגשים המון מתעניינים, מציגים את היישוב ומכירים את המשפחות. זהו תפקיד הדורש הרבה מאמץ, מחויבות ואכפתיות לקהילה, לצד מקצועיות בניהול התהליך.

גם ועדות קליטה ואקלום עסוקות מאוד בתקופה הזו של השנה – “עונת הנדידה”, בה נקלטים חדשים מגיעים לגולן והפעילים בוועדות מסייעים להם לנחות ביישוב ומחברים אותם לקהילה.                                                                                                                  מיה שולמן מנהלת מחלקת הקליטה והצמיחה הדמוגרפית סיימה את תפקידה ולתפקיד נכנסת רעות טל לוי, מאודם. רעות מגיעה עם ניסיון בניהול קהילה ובצמיחה דמוגרפית משני היישובים שניהלה – אודם ורמת טראמפ. רעות תיכנס לתפקיד בספטמבר. תודה למיה ובהצלחה לרעות.

שינוי תוואי מקטע שביל הגולן

שביל הגולן הנו שביל הליכה רגלי, בן 120 ק”מ, מהחרמון ועד לתצפית על הכנרת. השביל פופולרי מאוד בקרב מטיילים והולך ותופס תאוצה, מאז סומן בשנת 2007. השביל מציג בפני המטיילים את נופיו היפים של הגולן – החרמון, הרי הגעש, מאגרי המים והפריחות, האתרים הארכיאולוגיים והזרימות.

לאחרונה, ערכנו שינוי במקטע שביל הגולן, בדרום הגולן. תוואי השביל הקודם הגיע מכיוון עין קשתות ומפגש הנחלים סמך ואל-על. השביל טיפס לכיוון כביש 789, היורד מבני יהודה לצומת כורסי והמקטע הסתיים על הכביש בנחל תאנה. מטיילים בשביל הגולן פנו לתיירות גולן והתריעו מפני סכנה בטיחותית להולכים בשביל. סיום המקטע בנחל תאנה היה על כביש מרכזי, ללא מקומות חנייה מוסדרים ובמקום מסוכן לעצירה וחנייה. לאחרונה, סומן תוואי חלופי העונה לצרכי הבטיחות של המטיילים ומאפשר חניית כלי רכב ואוטובוסים בסיום המקטע.

כיום, השביל עולה מנחל סמך, עובר מתחת לכביש 789 ועולה ל”מצפה אופיר”. לצורך פתיחת המעבר תחת הכביש, פנינו לתלמידי כיתות י”ב של “רגבים בגולן”, שנענו ברצון לאתגר ונרתמו לעבודה במרץ. תלמידי “רגבים” גזמו את העצים והצמחייה וניקו את המעבר מבוץ. העבודה של תלמידי “רגבים” נעשתה בהתנדבות ולטובת מטיילי שביל הגולן ועל כך – תודה.

מקטע השביל המחודש עובר בשטח הצאן של משפחת בן צבי, מגבעת יואב, ששיתפו עמנו פעולה בצורה מלאה וסייעו רבות לפרויקט. נבנו מעברי אדם מיוחדים, בצורת מדרגות, המותאמים לשטחי צאן. שלטי שביל הגולן הועברו למקומם החדש ועודכנו עם מפות ומידע עבור המטיילים, בעברית ואנגלית ותוואי השביל סומן בצבעי שביל הגולן: ירוק-כחול-לבן. השינוי נעשה בשיתוף פעולה מלא של הוועדה לסימון שבילים בחברה להגנת הטבע, האמונה על סימונם של שבילי טיול בכל רחבי הארץ.

מרתון קיאקים בספרד

נבחרת הקדטים (גיל נערים) של ישראל בקיאקים אולימפיים חזרה השבוע מסדרת תחרויות בספרד.

חברות וחברי נבחרת ישראל בקיאקים הם ירדן ששון, מרמות, שירה בן דוד, מאבנ”י אית”ן, שקד רודף שלום, נטע וולף ויואב שגיב, מנאות גולן, חגי סיסו, ממיצר, מעיין מרום, ממעלה גמלא ונבו קליימן, משלפים. הנבחרת יצאה לתחרות הבין-לאומית, מלווים במאמן האישי שחר צימבליסטה ומאמנת נבחרת הנערים, רונית שקד. הספורטאים, שחלק נכבד מהם מהגולן, חברים במועדון הקיאקים עמק הירדן ומתאמנים במהלך השנים האחרונות במועדון זה. במהלך השבוע, הספורטאים התחרו בשתי תחרויות שונות. הראשונה, תחרות sella”” – מרתון מאתגר של 15 ק”מ, המשלב חתירה בנהר וקטעי מעבר של ריצה עם הקיאקים בגדה. אלפי חותרים מכל העולם לוקחים חלק במרתון ייחודי זה, המתקיים בעיירה נידחת הלובשת חג בימי התחרות. הנערים התחרו בקיאק יחיד (k1) והנערות בצוותים זוגיים (k2).

התחרות השנייה, RIBERA DE ARRIBA””, שם התחרו הספורטאים בקיאק זוגי (k2) למרחק של 6 ק”מ. ספורטאי הנבחרת הגיעו להישגים מרשימים בשתי התחרויות. גאים בכם ומברכים אתכם על ההתמדה וההישגים!

חדשות היחידה לחקלאות חדשנות גולן

הפוטנציאל הגדול בחקלאות הגולן

בימים אלו, מתגבש מהלך שמטרתו ליצור שיתוף פעולה מקצועי ומסחרי בין מו”פ ערבה, “מכון שמיר למחקר” וחקלאים פרטיים בערבה. השבוע, ירדו לסיור בדרום מנהל היחידה לחקלאות וחדשנות, יאיר גולן ומנהל חוות היזמות החקלאית, אוריה רשף, במטרה לקדם חלקות מודל בצפון ובדרום הגולן לגידול ירקות קיץ.

יאיר גולן: “בגולן קיים הפוטנציאל להיות החולייה החסרה בשרשרת האספקה השנתית של מוצרי הצריכה הבסיסיים בכל משק בית בישראל. היתרון היחסי הקיים באקלים הגולני מאפשר אספקת פלפל, עגבנייה ומלפפון בשיא חודשי הקיץ באיכות גבוהה ובהעדר תחרות בשוק המקומי”.

אוריה רשף: “מטרת שיתוף הפעולה עם חקלאי וחוקרי הערבה הנה יצירת פרוטוקול גידול מותאם אזורית לגולן, על בסיס הניסיון ארוך השנים הנלמד בערבה והנגשתו לחקלאי הגולן מיד בסוף כתיבת הפרוטוקול. חקלאי הגולן יוזמנו לימי עיון בחוות, על מנת להכיר את הגידולים והפוטנציאל העסקי”.

תכנית-אב לשטחי מרעה

בשנים האחרונות, רמת הגולן חווה התפתחות התיישבותית וחקלאית משמעותית אשר משפיעה בצורה משמעותית על שטחי המרעה בגולן. מתוך הבנה בצורך האמיתי בשמירה על ענף המרעה בגולן, יצאה לדרך בחודש מרץ האחרון תכנית-האב לשטחי המרעה בגולן, שמטרתה יצירת בסיס נתונים מעודכן ויצירת כלי לקבלת החלטות בנושאי שימור מול פיתוח בשטחי המרעה בגולן.

לצורך כך, בוצעו מפגשים אישיים עם יותר מ-50 מגדלים ובסופם נבנתה שכבת GIS מפורטת, המציגה את גבולות השטח של כל משק וחלוקה לפי גידור פנימי, הגדרת השימושים השונים בכל חלקה ורמת חשיבותם לממש הרעייה, ציון סוג הגידור, חפיפה לשימושים נוספים, מיפוי מכלאות, שקתות וקווי מים והטמעת שכבות המידע במערכות ה-GIS של המועצה, משרד החקלאות והיחידה לחקלאות וחדשנות גולן. עם סיום עבודת המיפוי, החלה היחידה לחקלאות וחדשנות, בשיתוף עם אגף ההנדסה והתכנון במוא”ז גולן, משרד החקלאות ומשרד האדריכלים “אילן אייזן” בכתיבת הפרוגרמה לשטחי המרעה בגולן, במטרה לייצר מסמך מקצועי אשר יוטמע לשימוש במועצה האזורית גולן ובמשרדי הממשלה הרלוונטיים.

פברואר 2024

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
2
אירועים שיתקיימו ב 30th ינואר
אירועים שיתקיימו ב 1st פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 5th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 16th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 17th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 20th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 21st פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd פברואר
אירועים שיתקיימו ב 23rd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 28th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th פברואר

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?