מרוץ גולני המסורתי ה-28 במספר

בשבוע האחרון נערך מרוץ גולני המסורתי ה-28 במספר. המרוץ התפרס לאורך 830 ק”מ, מהר החרמון ועד אילת, ובמקביל, העבירו חיילי החטיבה הרצאות בנושא מורשת הקרב החטיבתית. סג”ם איתמר בן שטרית, נאם בפני תלמידי תיכון “מח”ט טבריה”


 

בשבוע האחרון התקיים בכל רחבי הארץ מרוץ גולני המפורסם. מרוץ גולני, למי שאינו דובר צבאית שוטפת, הוא מרוץ מסורתי המתקיים כל שנתיים וזהו המרוץ ה-28 במספר. המרוץ הוזנק ביום ראשון האחרון בהר החרמון בסמוך לאנדרטה לחללי החטיבה והתפרס לאורך 830 קילומטרים ברחבי הארץ, לרוחבה ולאורכה, סיומו צוין ביום חמישי ברחבת “דגל הדיו” באילת. לצד הריצה, התנדבו חיילי החטיבה בבתי ספר ובקהילה, והעבירו הרצאות בנושא מורשת הקרב החטיבתית.

על רקע הנוף הפסטורלי שנשקף ממצפה נוקב, נאם סג”ם איתמר בן שטרית, מפקד מחלקה בגדוד 12 בפני תלמידי תיכון “מח”ט טבריה”: “דיברנו על מורשת הקרב ורוח החטיבה של גולני” מספר בן שטרית, “חטיבת גולני היא חטיבה מספר אחת. הראשונה שהוקמה מבין חטיבות צה”ל. חטיבת גולני היא משפחה אחת גדולה, זהו עם ישראל במיטבו, זו משפחה אחת במקום אחד, לא בוררים כאן אנשים, אנחנו הייצוג הטוב ביותר למדינה ולאופייה,” מדגיש המפקד. “חטיבת גולני תקבל תמיד את היעדים הכי קשים בלחימה, והיא לנצח תעמוד בהם בגבורה. הדוגמא הטובה ביותר לכך הוא מבצע “צוק איתן” בקיץ האחרון. אנחנו נלחמים בשביל העם ומגנים על המדינה שלנו,” ממשיך איתמר. “כולנו מכירים את העץ של גולני, אבל אנחנו לא באמת מכירים את המשמעות שלו. לכל עץ יש שורשים והעץ של גולני מסמל את השורשים החזקים שיש לחטיבה הזו לצבא בפרט ולעם ישראל בכלל,” הוא מסכם.

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?