מצטיינים

מצטיינים

השבוע, התקיימו טקסי מצטיינים בחטיבות ובאוגדות השונות, לכבוד יום העצמאות ה-71 למדינת ישראל. בין המצטיינים גם רס”ל מיכאל חדד ורס”ל ניר שני


מצטיין מפקד חטיבה 769: רס”ל מיכאל חדד

מנהל עבודה בחטמ”ר 769, מתגורר בקצרין. מיכאל התגייס ביולי 2013, לגדוד 605 של חיל ההנדסה הקרבית. יצא לקורס צמ”ה וחזר בתור מפעיל צמ”ה בקבע באוגדה 91. שירת באוגדה כשנה והגיע לחטיבה 769, כמנהל עבודה.

אביו של מיכאל הוא גמלאי צה”ל, היה מנהל עבודה באגף ההנדסה של פיקוד הצפון והתחיל גם הוא בתור איש קבע בחטמ”ר 769.

על שירותו הצבאי, וקבלת תעודת ההצטיינות הוא מספר: “אני אוהב להרגיש תחושת שליחות, למען הביטחון. יותר נכון, אני אוהב להיות זה שבונה ביטחון, תרתי משמע”.

מצטיין מפקד אוגדה 91:  רס”ל ניר שני

ניר הוא בן 33, ומתגורר בקצרין עם אשתו וארבעת ילדיו. ניר משרת בתור נגד הכשרוּת של חטיבה 300, מזה חמש שנים. במסגרת התפקיד, הוא אחראי על נושא השבת ועל נושאי הכשרות. הוא מדגיש, שגם בשיא המבצעיות, כאשר ההצלחה היא במקום הראשון, חשוב לו לנהל את נושא שמירת המצוות בצורה הנכונה – “הדבר מחזק את לוחמינו המאמינים”, הוא אומר.

מציין גם שיש ברבנות בחטיבה 300 דגש מיוחד על מוכנות לחירום. הוא דואג להתעדכן מבצעית ואף לעתים, חובר לכוחות בשטח, במטרה לדאוג “שגם הלוחם בקצה, יקבל מענה בהתאם לאמונה שלו”.

הוא מרגיש עשייה משמעותית בחטיבה: “כל סוגי הכשרויות קיימים בצבא, חסידות מסוג כזה, או חרדים מסוג מסוים אחר, לכולם יהיה אוכל כשר בצלחת. אנחנו דואגים גם לבני דתות אחרים. זה היופי, לדעתי. מטרתנו היא שבסופו של דבר, כולם יאכלו באותו שולחן”.

הוא מוסיף ואומר שסדר פסח הוא דוגמה מצוינת לכך “גם כאשר זהו מנהג יהודי, חגגנו יחד עם דרוזים ומוסלמים וכולם נהנו”.

בנוסף, מדגיש את עניין האמונה והכבוד: “בניגוד לטבח, לדוגמה, אין לחייל שאוכל דרך באמת לדעת אם אני עושה את העבודה כמו שצריך. הוא סומך עליי שהאוכל בצלחת שלו כשר. זו אחריות גדולה בשבילי וכבוד עצום”.

כשנשאל על חיל הרבנות וחשיבותו השיב כי “הצבא שמצפון לנו – נכון שאנחנו חזקים יותר, אבל בסוף היום, יש לו הכול כמונו. יש לו מדים, טילים, כלים ואמצעים מיוחדים, אבל מה שמייחד אותנו זו האמונה, אמונה ביהדות, במסורת והכי חשוב, אמונה במדינת ישראל. זאת נקודת החוזק האמתית, לדעתי”.

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?