לראשונה: אולפנה משותפת לקצרין והגולן

בשיתוף פעולה של משרד החינוך והמועצות גולן וקצרין, תיפתח בשנת הלימודים הקרובה תשע”ו האולפנה המשותפת של קצרין והגולן. האולפנה, המיועדת לבנות ט’-י”ב, תנוהל על-ידי ורדית טפרברג מחספין, עם ותק של 18 שנה בחינוך באולפנות שונות


בשנת הלימודים הקרובה שתצא לדרכה בעוד כשבוע וחצי, תיפתח לראשונה אולפנה המשותפת לקצרין והגולן. את האולפנה המיועדת לכיתות ט’-י”ב תנהל ורדית טפרברג מחספין, שחינכה במשך 18 שנים בנות ז’-י”ב באולפנות שונות.

צבי בודנהיימר, ראש אגף החינוך במועצת קצרין, מספר על הגורמים שהובילו להקמת האולפנה: “בשנים האחרונות עלה צורך מתושבים רבים להקמת מוסד חינוכי תורני בגולן עבור בנות קצרין והגולן. לפני שנה עלה בידינו לקבל הכרה ממשלתית לצורך זה ומשרד החינוך הקצה עבורנו תקן (סמל מוסד) להקמת אולפנה בגולן. שתי המועצות – גולן וקצרין חברו יחדיו להקמת אולפנה משותפת יחד עם משרד החינוך, שתתחיל לפעול בע”ה בקצרין בשנה”ל הקרובה – תשע”ו.”

מהו החזון החינוכי שהנחה אתכם בהקמת האולפנה?

“בגיבוש החזון החינוכי נשלב את הקהילה הדתית, רבנים מהגולן והצוות החינוכי מתוך מטרה להפוך את האולפנה למקום שיאפשר התפתחות וצמיחה אישית, תורנית, ערכית ולימודית תוך חתירה למצוינות בכל אחד מהתחומים. האולפנה תהיה בעלת רוח תורנית חינוכית המחוברת לרוח הגולן.”

בהכשרתה, ורדית טפרברג שתנהל את האולפנה, מתמחה בלשון עברית ובארבע השנים האחרונות, ריכזה את המקצוע בישיבה התיכונית בחספין. טפרברג שגדלה בפתח תקווה, עברה לגולן בשנת 2009, לאחר ארבע שנות שליחות במיזורי, ארה”ב במסגרת ‘תורה מציון’ – תת ארגון של הסוכנות היהודית. לדברי בודנהיימר, למנהלת החדשה יצטרפו חברי צוות תורני, מקצועי, חם ואכפתי שרובו עבד בעבר באולפנה הפרטית הקודמת.

את הצוות מלווים כמה גורמים כדי שהאולפנה תיפתח ברגל ימין ותצמח באופן מוצלח בשנים הקרובות, כמו שמתאר בודנהיימר: “משרד החינוך יחד עם המועצות פועלים במרץ לפתוח את השנה בצורה טובה, הן בליווי המנהלת החדשה, הצוות והבנות והן בהתאמת המבנה והצטיידות מתאימה. ההתפתחות תהיה בהתאם לחזון שיבוא לידי ביטוי בעשייה של האולפנה והתפתחות במספר התלמידות.”

כתבות שיכולות לעניין אותך

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?