לכבוד הסתיו שהגיע

הסתיו כבר כאן ואין מתאים ממנו לצאת למסלול בעקבות פריחת החצבים והמעיינות החמים ב”שביל סובב כנרת”


אחד מסממני הסתיו המובהקים ביותר הנם החצבים. רגע אחרי שהחום נותר מאחורינו, במהלך סוף השבוע האחרון, נצפתה פריחה מאסיבית של חצבים, לאורכו של “שביל סובב כנרת”.

רכז קהילה ו”שביל סובב כנרת” ברשות הכנרת, דניאל וקנין, ממליץ על טיול תחילת הסתיו, במקטע עיינות רקת-תל רקת, הכולל: מעיינות חמימים לרחצה, עמדת תצפית מרשימות לעבר הכנרת ומדרונות בהם פורחים החצבים בימים אלו ממש.

נקודת ההתחלה הנה בסמוך לחוף “גרין ביץ'”, שם מחנים את כלי הרכב, חוצים בזהירות רבה את כביש 90 מערבה ומטפסים בשביל העולה לתל רקת, כשבראש התל ניתן להבחין בעץ חרוב בודד.

מטפסים אל ראש התל, לתצפית נוף מרהיבה, ממנה ניתן לצפות בכנרת פרושה מטה במלוא תפארתה. לאורך המדרון מטה, התחילו השבוע לפרוח החצבים, הצפויים להישאר בתוואי המדרון לפחות בחודש הקרוב.

מנקודת תצפית זו, העבר של תל רקת עדיין לא נחשף וטמון מתחת רגלינו. ראשי הקירות העתיקים רק מבצבצים ורומזים על מה שטרם נגלה.

יורדים מהתל צפונה, בשביל לעברו של נחל רקת ובו צועדים לכיוון הכנרת. שוב חוצים את כביש 90 ומעברו השני של הכביש, מבחינים בשער ברזל חום. עוברים בשער ויורדים בשביל, בין עצי ההדרים של הפרדס, על גדת נחל רקת המוביל אל “שביל סובב כנרת”.

צועדים ב”שביל סובב כנרת” דרומה ועוברים בשתי בריכות ההרמה של עיינות רקת. מי המעיינות חמימים בטמפרטורה של 23 מעלות במהלך כל ימות השנה. בימות החורף הקרים, ניתן להבחין באדים העולים מהמים.

נביעות מלוות את המטיילים לכל אורך המסלול, בצמוד לגדרות של המנזר הרוסי ואכסניית ימק”א. בחוף ימק”א, ניתן להבחין בכיפת הברזל התופסת את מי מעיין פולייה המליחים. עוברים דרך חופי “Bora Bora” ו”גרין ביץ'” וחוזרים אל המכוניות החונות בכביש.

משך הטיול – כשעתיים וחצי

אורכו – כשני קילומטרים

למידע ופרטים נוספים: http://www.kineret.org.il, או כוכבית כנרת, מכל טלפון נייד 55477*.

שביל סובב כנרת הנו אחד הפרויקטים החשובים והמרכזיים של איגוד ערים כנרת ורשות הכנרת ומטרתו היא להבטיח מעבר חופשי לחופי הכנרת, באמצעות שביל נוח להולכי רגל, המקיף את הכנרת ומציע נופים ופינות חמד נסתרות ובכך, להחזיר את הכנרת לציבור ואת הציבור אל הכנרת. השביל הוסדר והוכשר לטיולים רגליים בעזרת קבוצות נוער מבתי ספר מכל רחבי הארץ, שנרתמו לעשייה ואמצו מקטעים שונים לאורך השביל, פרצו וניקו את התוואי, סידרו מקטעים מיוחדים שהותאמו לגישת נכים, נטעו עצים, הציבו ספסלים בפינות החמד החדשות, התקינו תיבות קינון מסודרות לציפורים ועוד.

 

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?