לחץ דם – הסערה שמאחורי השקט

כאשר הדם זורם בגופנו, הוא מפעיל לחץ על הדפנות של כלי הדם. כאשר הלחץ הזה גבוה מהרגיל, זהו מצב של לחץ דם גבוה, או יתר לחץ דם

הדם בגופנו זורם מהלב אל האיברים השונים והרקמות השונות בגוף – שרירים, איברים פנימיים וכדומה. כאשר הדם זורם, הוא מפעיל לחץ על הדפנות של כלי הדם. כאשר הלחץ הזה גבוה מהרגיל, זהו מצב של לחץ דם גבוה, או יתר לחץ דם. ברוב המקרים, לא ברור מהו הגורם ללחץ הדם הגבוה וגם בדרך כלל אין לכך תסמינים, כך שמי שיש לו לחץ דם גבוה לא מרגיש דבר.

כ-25% מהאוכלוסייה סובלים מיתר לחץ דם, אך רק מחצית מהם מודעים לכך, כיוון שבדרך כלל כמעט שאין תסמינים. בשל העובדה הזו הוא מכונה “הרוצח השקט”.

אם לחץ הדם גבוה במיוחד, עלולים להופיע כאבי ראש, סחרחורות, טשטוש ראייה, עייפות, קוצר נשימה ועוד. לחץ דם גבוה הוא גורם סיכון למחלות רבות והוא עלול לגרום לפגיעה בכלי הדם ובשריר הלב, פגיעה בהובלת הדם, פגיעה בכליות וגם בעיניים. גורמי הסיכון רבים – גיל מבוגר, השמנת יתר, תזונה לא נכונה (בלי קשר למשקל), חוסר בפעילות גופנית, גנטיקה וכמובן לחץ ומתח (בינינו, לחץ הוא הגורם מספר1 לכל כך הרבה בעיות ומחלות).

הטיפול ברפואה הטבעית

קודם כול, חשוב לומר – אין להפסיק טיפול תרופתי ללא התייעצות עם רופא. יתר לחץ דם יכול להיות מסוכן וכל הפסקה או הפחתה של תרופות צריכה להיעשות בשיתוף עם הרופא שלכם.

דיקור סיני – מחקר משנת 2021, אשר כלל כ-1200 אנשים, מצא כי טיפול בדיקור סיני הוריד את לחץ הדם, הן הסיסטולי והן הדיאסטולי.

הקפידו על תזונה – הוכח מחקרית כי שינוי תזונתי יכול לשפר משמעותית את ערכי לחץ הדם. הקפידו לצרוך ירקות ופירות עם קליפתם, קטניות וסוגי אגוזים ושפע עלים ירוקים. העדיפו דגנים מלאים על פני לבנים – לחם מחיטה מלאה, אורז מלא וכדומה. המעיטו או הפסיקו לצרוך נתרן (מלח).

הפחיתו סטרס ומתח! למרות כל הקורה אותנו בימים אלה, שמרו על בריאותכם. יוגה, מדיטציה, הליכה בטבע, רחצה בכנרת…עשו הכול על מנת להפחית לחצים!

לסיום, מרשם לחליטת עלי זית, אשר מסייע לטיפול ביתר לחץ דם (וגם לסוכרת ועוד):

שמים בספל 10 עלי זית ויוצקים מים רותחים. ממתינים 10 דקות ושותים. מומלץ לשתות שלושה ספלים ביום. כדאי לנסות קודם כף או שתיים, על מנת לוודא שאין אלרגיה לעלים.

הרבה בריאות, קרן מיכאלי

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?