לחלום ולהגשים

מעל 20 שנה הייתה מחנכת בביהסדרכי נועם“. ב-4 השנים האחרונות, היא מנהלת את בית הספר התורנינעם ישראלבנות בטבריה. השנה, היא בשנת שבתון, עם רשימה של משאלות וחלומות לשנה. האורחת שלנו לשבת היא תמר לוגסי, מקצרין


קצת על עצמך

תמר לוגסי בת 47, נשואה ליצחק, מחנך בממדרמבם‘, בקריית שמונה  ואימא לאחיה, משוחרר טרי, בן 21 וחצי, יהונתן, משרת בכפירנחשון‘, בן 20 ואדיר, לומד בישיבה קדםצבאית גבוהה ברוכין, בן 19″.

איפה נולדת וגדלת?

נולדתי וגדלתי בקריית שמונה. הייתי במחזור הראשון של האולפנית שם. השקיעו והאמינו בנו. לקצרין, הגעתי בשירות הלאומי. הייתי קומונרית בסניףבני עקיבא‘, כשהסניף אז היה קטנטן ומנה כ-40 חניכים והקהילה הייתה מגוונת, חמה ומשפחתית.  בשנה השנייה של השירות, עברתי לכפר הנוערבן יקיר‘, בכפר הראה. בהמשך, למדתי הוראת חינוך מיוחד במכללתאפרתהבירושלים ובמכללתאורנים‘, בקריית טבעון. את התואר השני, עשיתי באוניברסיטת חיפה“.

מגורים

בקצרין, כבר 24 שנים. את יצחק, הכרתי כאן, בקצרין. שנינו התאהבנו במקום ואחרי שנתיים של מגורים במצפה יריחו, החלטנו להתחבר חזרה לצפון ולנופים האהובים שגדלנו עליהם. היה ברור לנו שלהקים משפחה ולגדל ילדים יהיה רק כאן, בגולן הקסום.

בשנת 98′, הגענו כזוג צעיר לקצרין והצטרפנו לגרעיןאפיקי גולן‘. זכינו להיות בין המשפחות הראשונות שהקימו אתדרכי נועם‘, בהנהגת הרב יוסף הלוי ומנהל בית הספר, איתן מור יוסף“.

עיסוק

מנהלת בית הספר התורנינעם ישראלבנות בטבריה. השנה, אני בשנת שבתוןהייתי מחנכת בבית הספרדרכי נועםמעל 20 שנה ולפני כארבע שנים, זכיתי להקים עם צוות חינוכי מסור ונפלא את ממד תורנינעם ישראלבטבריה. בית הספר צומח ומתעצם וזה מרחיב את הלב“.

איך נראה יום השישי שלך?

יום שישי הוא יום מלא שמחה מיוחדת. מחרוזות של שירי קודש ושירים ישראליים מתנגנים ומלווים אותנו בהכנות השבת. לעתים, גם יוצא לנו לזכות בקבלת שבת עם ניגוני גיטרה של הבן הצעיר, שמכניסים אותנו לאווירת השבת.

ההתארגנות לשבת מתחילה כבר בתחילת השבוע בקניות ומסתיימת סמוך לכניסת השבת, כי תמיד יש את הרצון לאפות או לבשל עוד משהו טעים ומפנק“.

מה כוללת ארוחת השבת?

ארוחת שבת כוללת מטעמים מהמטבח המרוקאי. דגים חריפים, מגוון סלטים. נתחי בשר מהמעשנה, או בתנור, עם לחם פרנה ביתי ומיוחד, משיצחק בעלי מכין. הוא מזכה אותי בהפרשת חלה מדי שישי והכיף הגדול שלנו לחלק ולתת גם למשפחה, לחברים ולשכנים ליהנות ממנו“. 

מה הכי כיפי בשבת?

הבית שלנו תמיד פתוח לרווחה ואנו אוהבים מאוד לארח. אחרי ארוחת השבת, מגיעים חברים שלנו ושל הילדים, לשיחות, מטעמים ומשחקי קופסה. זמן של ביחד, למנוחה ומילוי מצברים“.

זיכרון ילדות משבת

שבתות עם משפחה ענפה מורחבת, מצד אבי, בקריית שמונה. לאחר תפילות וארוחות השבת, דלגנו בין בתי המשפחות וטיילנו בפארק הזהב, כילדים קראנו לוגונגל‘, או בצלע הרי נפתלי. מצוק הבקבוק צמוד לבית הוריי“.

המלצה על ספר

אני ממש תולעת ספרים, מגיל מאוד צעיר. הרגל קבוע שלי הוא לרכוש את הספר ולמרקר בתוכו תובנות לחיים. ספר אהוב שקראתיחיי שליחות‘, מאת יחיאל הררי, על דמותו של הרב יצחק דוד גרוסמן שליטא ומפעל חייו. סיפור חיים מעורר השראה לעשייה מסורה, נתינה ואהבת עם ישראל“. 

עם מי היית רוצה לשבת בשולחן השבת?

יש לי געגוע לאבי יוסף זל, שהיה אדם מאוד מיוחד בנתינה ועשיית החסד שלו, בשקט ובצניעות. הוא בטח היה נהנה מהפיוטים ושירי השבת, אתנו ועם הנכדים“.

מה עושה בשעות הפנאי?

בשגרה הרגילה אין לי הרבה זמן פנוי ולכן אני מוצאת בעיקר בסוף השבוע את הזמן לקרוא ספר טוב ובימי החול, להגיע להצגות תאטרון טובות ואיכותיות.

בשנת השבתון, אני מוצאת את עצמי מקדישה יותר לתחום האמנות שקרוב ללבי ומעצבת מרחבים. השתדלתי להביא אהבה זו לעיצוב מרחבי בית הספר בחיבור לרעיונות, יוזמות וחלומות הצוות החינוכי“.

איך השפיעה עלייך הקורונה?

הקורונה הביאה אותי לתובנות מחזקות שהכול מאת השם ושיש דברים שאינם תלויים בנו. יש מהלכים נסתרים שאנו צריכים לקבלם באמונה שלמה והכול לטובה, גם אם אנו לא מבינים לגמרי מדוע הדברים קורים. הקדוש ברוך הוא מתגלה לנו בעוצמה דרך הבריאה, דרך הטבע. גם בדברים הקטנים. צריך רק להתבונן ולהקשיב.

הקורונה נתנה לנו הזדמנות מופלאה להתכנסות משפחתית גרעינית של יחד ובמקביל, הזדמנות לצמיחה מקצועית בתחום הלמידה ההיברידית, מרחוק ומקרוב, עם הצוותים והתלמידים. גילינו הרבה כוחות, יצירתיות וחשיבה מחוץ לקופסה בקידום בית החינוך ויעדיו.

הרבה מהטוב שהשתנה בזכות הקורונה ימשיך ויצעיד אותנו קדימה ויסייע לנו גם בהתמודדות עם אתגרי התקופה.

שנת הקורונה הביאה אותנו גם לתובנות מופלאות שאם לא עכשיו, אימתי?’. יצאנו, יצחק ואני, יחד עם חברינו הטובים שהם לנו ממש כאחים, אתי ויוני גרוסמן, לשנת שבתון מלאה ומשותפת. ערכנו רשימה מיוחדת עם משאלות וחלומות לשנה זו. לקחנו קורסים שונים ומגוונים בתחומים אהובים עלינו. אנו מטיילים ורואים כמה העולם שלנו יפה ומיוחד. מכירים אנשים מגוונים מתרבויות ומסורות שונות בארץ ובעולם והכי חשוב, מבינים כמה אנו גאים ואוהבים את חלקת האלוקים הקטנטנה שלנו בארץ ישראל. בחרנו להמשיך בנתינה למשפחה ולקהילה ואנו עם הפנים קדימה, חזרה לשליחותנו החינוכית“.

מה את הכי אוהבת בגולן?

מלכתחילה, חפשנו להקים את הבית במקום הטרוגני שמייצג את החיבור לכלל עם ישראל. בחרנו בקצרין, בירת הגולן, מתוך אותו חיבור לאנשים, לטבע ולאדמה. חיבור יחיד ומיוחד. אנו חשים שהשורשים שלנו נטועים כאן וברוך השם, מקווים שגם ילדינו, שגדלו בחיבור לטבע זה, יבחרו להישאר ולהשתקע כאן.

הרקמה אנושית שמחברת את הקהילה הגולנית, ככלל וקהילת קצרין, בפרט, היא מגוונת ומיוחדת בסבלנות ובסובלנות שבה ובחיבור ואהבה, בשייכות למקום.

אנו גאים להיות חוליה בשרשרת הדורות, שממשיכה את ההתיישבות הגולנית. הגולן מלא בהיסטוריה יהודית ודוגמה טובה לכך היא החיבור לבתי הכנסת מתקופת המשנה והתלמוד, שכל ביקור בהם הוא עבורנו מעין מנהרת הזמן, באווירת קדושה של מקום

אנו גאים להיות חוליה בשרשרת הדורות, שממשיכה את ההתיישבות הגולנית. הגולן מלא בהיסטוריה יהודית ודוגמה טובה לכך היא החיבור לבתי הכנסת מתקופת המשנה והתלמוד, שכל ביקור בהם הוא עבורנו מעין מנהרת הזמן, באווירת קדושה של מקום“.

מהו המוטו שלך בחיים?

מאמינה באמרה של הרב נריה זצל: ‘גדולים החולמים חלומות והופכים חלומות למציאות‘…  בעין טובה וראיית הטוב, מסייעים לצמיחה. לחלום חלומות, להגשים ייעוד.

הספרמתקן החלומות‘,  מאת אורי אורבך, נמצא על שולחני דרך קבע והפך מנוע צמיחה מדהים לעשייה ויוזמות של הצוות ושלי. צריך קודם לרצות לעשות שינוי או ליצור משהו חדש ואחר כך לחשוב יצירתי איך לבצע ומי יכול לסייע בהגשמת החלום“.

מהו החלום שלך?

שהקדוש ברוך הוא ימשיך וישפיע עלינו בבריאות איתנה ובנחת עם המשפחה. להמשיך בשליחותנו החינוכית, לתת מעצמנו, לקהילות השונות ומוסדות שונים ומגוונים. ליהנות מגולן מתפתח ופורח בכל המישורים ולהיות שותפים פעילים בצמיחה זו“.

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
25
26
27
28
29
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
אירועים שיתקיימו ב 27th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 29th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 1st מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 5th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 6th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 8th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 13th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 15th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 16th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 17th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st מרץ
אירועים שיתקיימו ב 22nd מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd מרץ
אירועים שיתקיימו ב 24th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 26th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 31st מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd אפריל

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?