כוחנו באחדותנו

אבל כבד ירד השבוע על קצרין עם ההודעה על נפילתו של עומרי רוט הי”ד, בנם של שירלי ושלומי יבדל”א. עומרי גדל והתחנך בקצרין, נפל בקרב ברצועת עזה, בן 25 היה 

נפרדים מעומרי רוט הי״ד

לווייתו של עומרי רוט הי”ד, שנפל בקרב ברצועת עזה, נערכה ביום ראשון, בבית העלמין הצבאי בראש פינה. כשהמשפחה יצאה לכיוון בית העלמין, תושבי קצרין ליוו אותה עם דגלי ישראל. גם תושבי ראש פינה נרתמו וחיכו למשפחה מהכניסה לראש פינה ועד לבית העלמין עם דגלי ישראל.

“כי כולנו, כן כולנו, כולנו רקמה אנושית אחת חיה, ואם אחד מאתנו, הולך מעמנו, משהו מת בנו – ומשהו, נשאר אתו”.

ממשיכים לפתח את “מכון שמיר למחקר”

המועצה המקומית קצרין זכתה ב”קול קורא” של משרד הנגב והגליל לקידום מנועי צמיחה בפריפריה, בסך תשעה מיליון שקלים. התקציב ישמש עבור השלמת בניין המעבדות החדשני של “מכון שמיר למחקר”, שמתחיל להיבנות בימים אלו.

למעלה משלושה עשורים, פועל “מכון שמיר למחקר” בלב בירת הגולן קצרין, לקידום המחקר היישומי והאקדמי ברחבי הגולן ומחוצה לו. המכון הוא בית למדענים המתגוררים ברמת הגולן, בו הם מבצעים את מחקריהם וממנו יוצאים עם פתרונות יישומיים במגוון רחב של נושאים. 

בניין המעבדות החדש של “מכון שמיר למחקר” נמצא בבנייה ויחד עם התפתחות המכון, הצרכים גדלו והבניין החדש גדל ל-1700 מ”ר. לכן, עלה הצורך בגיוס תקציב נוסף על מנת להוציא לפועל את התכניות המורחבות של הקמת 12 מעבדות חדשניות, בהן ייקלטו חוקרים נוספים ועוזרי המחקר והסטודנטים שלהם.

בניין המעבדות החדש יספק שירותי מעבדה מתקדמים לתעשייה וישמש גם כמעבדת הזנק למחקרים בתחומי האגרי-טק והמזון שיצמחו מהמכון ומשיתופי הפעולה.

פרויקט זה, ימשיך למצב את קצרין, בירת הגולן כעיר המכילה מרכזים חינוכיים ואקדמיים בקריה החינוכית, שהולכת וגדלה בתחומה המוניציפלי.

ממשיכים לתכנן ולהתפתח

בשבוע שעבר, נערכה במועצה ישיבה של ועדת ההיגוי עם משרד הבינוי והשיכון, נציגי צה”ל ומשרדי הממשלה השונים, בנוגע לתכנית המתאר החדשה של העיר קצרין. בהמשך לפגישה המדוברת, התקיימה השבוע פגישה עם צוות התכנון בנושא קיימות ושמירה על הסביבה כחלק בלתי נפרד בתכנון החדש. 

המועצה המקומית קצרין רואה חשיבות רבה בשמירה על הסביבה ומקפידה על תכנון שמשלב בתוכו שמירה על ערכי הטבע ותכנון שעומד בסטנדרטים הכי גבוהים בנושא ולמידה מהמקומות הכי מתקדמים בעולם.

ממשיכים במסורת עם הוותיקים

לא משאירים לבד בחג חנוכה. במהלך שבוע החנוכה, בכל ערב, יצאה קבוצת בני נוער להדלקת נרות עם ותיקי קצרין בביתם. בני הנוער יצאו עם חנוכיות, סופגניות וברכות החג והדליקו נרות עם הוותיקים.

הדלקת נרות חנוכה עם נשות המילואים

השבוע, ביום שלישי, התכנסנו ב”מרכז צעירים” להדלקת נרות חגיגית במיוחד לנשות המילואים הגיבורות. הייתה ארוחת ערב מפנקת, פעילות כיפית של הכנת בובות מגניבות עם סיוון המיוחדת, יצירה לקטנטנים והמון מצב רוח טוב.

הזדמנות לומר תודה לחמ”ל האזרחי, על הפינוק בסופגניות. בהמשך השבוע, תתקיים הדלקת נרות למשפחות החדשות בקצרין.  

אם אתם חדשים כאן, ועדיין לא עברתם אצלנו, מוזמנים ליצור קשר עם קרן ביצ’ו – 053-3203663

כתבות שיכולות לעניין אותך

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
אירועים שיתקיימו ב 12th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th יולי
אירועים שיתקיימו ב 17th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd יולי
אירועים שיתקיימו ב 24th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th יולי
אירועים שיתקיימו ב 26th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th יולי
אירועים שיתקיימו ב 29th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 1st אוגוסט

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?