יעלו ויבואו

הדלקת המשואות בערב יום העצמאות תשפב השנה תוקדש ליחידת הנוער ולפעילות הענפה של הנוער בקצרין. יעלו 12 מסגרות נוער שפועלות, ותיקות וחדשות יחד, במסגרת יחידת הנוער המתחדשת, לחגיגת עשייה אמתית


משואתהצופים

שבט הצופיםעמיחיהוקם בשנת 2014, בשיתוף פעולה של תנועתהצופים“, מועצת קצרין וקרןעמיחי“, על שם עמי דואק זל.

כיום, שבטעמיחימונה 115 חניכים ו-25 חברי שכבג, מכיתה טועד יב.

את השבט מלווים ומישה שינשינים, יהל קליימן, מרכזת השבט וחנה ברנט, ראש שבט, אימא לשני חניכים בשבט.

כדי לשמר את הזיקה לגולן ולאזורים מיוחדים בו, נבחר כי שמות הגדודים בשבט ייקראו על שמות אתרי טבע בגולן כמו – “סער“, “דן“, “עיט“, “חרמוןועוד.

הפעולות קורותבימי שלישי וחמישי, בשעות 17:00 עד 18:30.

בשנים האחרונות, השבט גדל ומתפתח וכל זה בזכות זה שאתם חלק מהמשפחה.


משואתבני עקיבא

בני עקיבאהיא תנועת נוער ציוניתדתית ביןלאומית, הדוגלת בערכי תורה ועבודה. “בני עקיבאבישראל היא תנועת הנוער המרכזית של הציבור הדתילאומי והתנועה השלישית בגודלה בישראל.

בני עקיבאבקצרין פעילה במגוון רחב של תחומים כמו התנדבויות שונות בעיר ומחוץ לה, התנדבות קבועה עם הגיל השלישי בקצרין, הפקת יריד צדקה לטובת קייטנה לילדים בסיכון.

בנוסף, מוקפדת הקניית ערכים ופעולות לחניכי התנועה ופעילות סניפית רחבה וענפה הקשורה לערכי התנועה וערכים נוספים המתאימים לגילאי החניכים.

כיום, בקצרין, הסניף מונה 230 חניכים וחברי צוותים פעילים ועושים רבות לטובת הקהילה ועם ישראל. זה כולל את חניכי חבריא א‘, בגילאי ד‘-ח‘, צוות הדרכה שפועל רבות למען הפעילות השוטפת, צוותנחשוןפעיל וחזק, גרעין עשייה שמקדם מגוון תחומים בקהילה ועוד מגוון צוותים ותפקידים, שכולם לטובת חברי הסניף ופעילותה של התנועה.

בנוסף, פועלת מסגרת של חבריא ב‘, חברה בגילאי ט‘-יב, המרימים פרויקטים גדולים וחשובים.


משואתאחריי!”

“אחריי!” הנה עמותה חינוכית חברתית שהוקמה במטרה לטפח מנהיגות צעירה ולפתח מעורבות חברתית בקרב בני נוער ברחבי הארץ. החל משנת תשפ”ב, פועלת בקצרין “אחריי! לצה”ל”, אחת מתכניות הדגל של העמותה. בהובלת המדריך, בנימין גליקסמן,  נפגשים בני נוער משכבות י’-י”ב, מדי שבוע, לפעילות העוסקת בהכנה פיזית ומנטלית לצה”ל, לצד שיח ערכי, מתוך תפיסה כי גיוס לצה”ל משמעותו תחילה של מסע לשירות ותרומה למדינה ולקהילה.


משואתשחקים

כחלק ממעורבות המשטרה בקהילה, ומתוך אמונה כי בני הנוער של היום הנם העתיד של המדינה, הקימה משטרת ישראל את תנועת הנוערשחקים“. הפעילות בנוערשחקיםמיועדת לבני נוער מכל חלקי האוכלוסייה ומטרתה, בין השאר, היא להקנות ערכים הקשורים לכבוד האדם, הכרת הארץ והכרת משטרת ישראל וערכיה. כל זאת, במטרה ובאמונה כי פעילות משותפת זו מהווה גשר לקהילה שבה בני הנוער יהיו מובילים ומעורבים יותר בחברה ושיוכלו להשפיע ולשמש מודל עבור בני משפחתם וחבריהם וירחיבו את מעגלי ההשפעה שלהם בכל הקשור לפעילות קהילתית וציות לחוקי המדינה. בקצרין, השוטר הקהילתי אליהו ויזגן מוביל את תנועת הנוערשחקים“, שמונה כיום 50 חניכים פעילים ו-15 בוגרים שסיימו והם לקראת גיוס לצבא.


משואת קבוצת הכדורגל העירונית

נערים גהיא קבוצת כדורגל המשותפת לקצרין וגולן ומונה כ-20 שחקנים. הקבוצה מתאמנת במסירות שלוש פעמים בשבוע, בכל מזג אוויר, במגרש הכדורגל העירוני. בכל יום שישי, מתקיים משחק. הקבוצה זכתה באליפות ראשונה היסטורית, עם המאמן אליה נאמן, שמוביל את הקבוצה כבר שלוש שנים. לאורך כל העונה, הם הראו עליונות על הליגה וסיימו את העונה במרחק של יותר מ-10 נקמהמקום השני ויותר מ-100 שערים לזכותם.


משואתאריאל

אריאלהנה תנועת נוער דתיתלאומית הדוגלת בתורת חיים בעוז. התנועה הנה תנועה נפרדת וסניפיה מחולקים לסניפי בנים וסניפי בנות. תנועתאריאלפועלת בתאוצה הולכת וגדלה, על מנת ליישם את חזונה ולייצר דור מנהיג, פעיל ואכפתי, היוצר שינוי באומה הישראלית וזאת במטרה לקדמהּ לבניין אריאל (בית המקדש).

סניף הבנות והבנים של אריאל בקצרין הנו סניף משפחתי, שפעילותו באה לידי ביטוי בצורה משמעותית בכלל קהילת קצרין במגוון דרכיםהחל מהפעלת דוכן לימונדה בחודשי הקיץ, לקיחת חלק באירועים קהילתיים בלוח השנה העברי, התנדבויות קבועות עם מגוון אוכלוסיות ופרויקטים נוספים וכלה בשגרת הסניף הברוכה והמלאה בעשייה, בפעולות מדי שבוע, חינוך לערכים ופעילויות שיא שונות.

סניף הבנים מונה היום 35 חניכים ומדריכים, סניף הבנות מונה היום 70 חניכות, מדריכות ורכזות חבב ועשייה, חניכות חבריא אמכיתה געד טוצוותי ההנהגההדרכה, עשייה וחבב, מכיתה יועד שירות לאומי.

בציפייה לבניין אריאל! שנזכה להמשיך ולהרבות בעשייה ברוכה, בחינוך ובפעילות למען עם ישראל.


משואת מרכז נוער החממה

המטרה של מרכז הנוער שלנו, בשיתוף התכנית הלאומית “360”, היא לתת מענה בשעות אחר הצהריים והערב לבני נוער בשכבות ז‘-יב, מהיישוב על ידי צוות מדריכים מסור

מרכז הנוער הוא בית חם לבני הנוער ומקום לפיתוח חברת נוער בטוחה ומצמיחה. מטרות הפעילות הן קיום פעילויות חינוכיות וחווייתיות, מפגשים חברתיים בעלי אופי ערכי, עידוד התנדבות בקהילה, מנהיגות צעירה וחיבור בני הנוער לקהילה

הפעילות לנוער כוללת מרחב פתוח, שמהווה לבני הנוער בית שני, שבו יוכלו לעבור פעילויות בנושאים שונים, לשחק, להכין שיעורי בית, לבשל ועוד.


משואתמקום בלב

מרכז הנוערמקום בלב“, בשיתוף ארגון “OU  ישראל“, נותן מענה לנוער בשעות אחר הצהריים. במועדון פועלות ארבע קבוצות. קבוצת בנות בגילאי ט‘-יב, ז‘-ח‘, קבוצת דוברות אנגלית וקבוצת בנים ט‘-יב.

רוב החניכים נכנסים אלינו בכיתה ז‘, ממשיכים אתנו עד כיתה יב ועוברים תהליך חינוכי בלתי פורמלי, הכולל ליווי אישי, שייכות לקבוצה, טיולים, אירועים קהילתיים וארציים, התנדבויות ופעילויות שיא במרכזי הנוער ” OU ישראל“.
כל התהליך מתבצע בשיתוף פעולה עם בתי הספר והגורמים הרלוונטיים, כדי לייצר חיבורים ולעודד את החניכים להשתתף. המטרה של החיבור היא קבלת תמונה הוליסטית והמשכית על כל חניך וחניכה: המנהלים והמורים יודעים מה קורה עם הילד בבוקר ואנו מייצרים את המשך התמונההיכן הנוער נמצא ומה הוא עושה בשעות הפנאי שלו


משואת הקבוצה של אלכס

קבוצת אלכס: קבוצת בני נוער, אותם אני מלווה מכיתה ו‘-זועד השירות הצבאי. בקבוצה 16 בני נוער, נערים ונערות.

בתחילת הדרך, מטרת הקבוצה הייתה לגבש בני נוער יוצאי חבר העמים עם נוער יליד הארץ. זאת, בעזרת פעילויות ספורטיביות, חינוכיות וחברתיות, עם תכנים ערכיים, בשעות אחר הצהריים. אימוץ אורח חיים בריא וספורטיבי, כחלק מהשגרה.

בכל שנה, התקיימו מספר ימי שיא בשיתוף עם קקלפרויקט מנהיגות והעצמה. במהלכם, הקבוצה נפגשה עם קבוצות מנהיגוּת מרחבי הארץ.

לקראת גיוסם לצבא (כיתה יא), התחלנו הכנה מכוונת לשירות צבאי משמעותי, שירות קרבי. חשוב לציין שהקבוצה המשיכה בפעילותה גם בתקופת הקורונה, ללא הפסקה, בחופשות ובחגים.

השנה, בחרנו להצטרף לראשונה לליגת הכדורעף של קצרין והגולן ולהביא הישג משמעותי. כמאמן הקבוצה, אני גאה שעד עכשיו הגענו לחצי הגמר. מקווים לזכות בגביע.


משואת מועצת הנוער העירונית

אם עוד לא שמעתם על מועצת הנוער העירונית, אז זה הזמן שתדעו שמייצגת אתכם קבוצה צעירה, חזקה ואכפתית, שיוצרת שינוי, יוזמת ופועלת בשבילכם והכי חשובהקבוצה הזו מורכבת מבני נוער כמותכם, שיודעים בדיוק מה אתם צריכים. מועצת הנוער העירונית מורכבת מנציגים של בתי ספר, תנועות, ארגונים ומרכזי נוערהמייצגים את כלל בני הנוער בעיר וכל המרקם האנושי המרכיב את העיר. המועצה נועדה להוות קבוצה משפיעה הפועלת לטיפוח מנהיגות הנוער, שלוקחת חלק באירועים ופעילויות משמעותיות בעיר ומביאה ערך מוסף בייצוג והשמעת קול הנוער ובקידום פעילות עבורו. המשתתפים במועצה עוברים קורס מקצועי ומפגשי המועצה מתקיימים אחת לשבועיים.


משואת נוער מדא

נוער מדא קצרין פעיל בתחומי הצלת חיים כחלק מצוותי אמבולנסים וניידות לטיפול נמרץ, יחד עם חובשים ופרמדיקים, בתחום הפעילות ההומניטרית בקהילה, כמו פרויקטקמחא דפסחאובמניעת תאונות ומחלות, בפעילויות הסברה כמו ביום הדפיברילטור הביןלאומי.

שלושה תחומים אלה הם משימות מדא כארגון ההצלה הלאומי של ישראל וכארגון הצלב האדום הישראלי.

המתנדבים עוברים הכשרה מקצועית ומקיפה במהלך שנת הלימודים של כיתה טוכל שעות ההתנדבות מוכרות כחלק מהתכנית להתפתחות אישית ומעורבות חברתית.

ההתנדבות בתחום הצלת החיים מחייבת ידע מקצועי ברמה גבוהה, שכן, מסיבות ברורות, האחריות המוטלת על כתפינו היא כבדה.

לכן, הכניסה למשפחת מדא מתחילה ברכישת ידע דרך קורס ער לנוער, בהיקף של 60 שעות, המועבר על ידי נבחרת מדריכים, המתנדבים בארגון הנוער של מדא רמת הגולן בעצמם.

הקורס כולל נושאים מגוונים בתחום הרפואה הדחופה כגון: החייאה בסיסית ובאמצעות מכשירים; זיהוי מצבי חירום בחולה וטיפול בהם; אנטומיה ופיזיולוגיה; מחלות לב וכלי דם; הטיפול בנפגעי טראומה: תאונות דרכים, נפילות מגובה ועוד; עקרונות הטיפול באירוע רב נפגעים והכרת ציוד האמבולנס.


משואת תנועתעוז

תנועתעוזהנה תנועת ילדים לכיתות א‘-ג‘, שהוקמה לפני 33 שנה על ידי יוסקה שפירא. תנועת זו פועלת במעל שמונים סניפים ברחבי הארץ. בקצרין, פועלת התנועה כ-12 שנה.

בסניף קצרין, רשומים כיום יותר ממאה חניכים, אותם מובילים 12 מדריכים אלופים בכיתות ט‘, אותם מלווה עמית, הקומונרית.

הסניף פועל פעמיים בשבוע, באמצע שבוע ובשבת. המדריכים והחניכים נפגשים לפעילות מושקעת, מיוחדת ומגבשת, יוצרים קשרים חברתיים חדשים, לומדים ונהנים.

כמו כן, הסניף יוצא לימי השיא של התנועה, כמו מסע סוכות, מסע פסח, מסע שבועות ועוד וכן מקיים פעילויות שיא משל עצמו, כמו הפנינג, השבעה והעלאת שמות.

פברואר 2024

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
2
אירועים שיתקיימו ב 30th ינואר
אירועים שיתקיימו ב 1st פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 5th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 16th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 17th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 20th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 21st פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd פברואר
אירועים שיתקיימו ב 23rd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 28th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th פברואר

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?